|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Освестувачки: Подгответе се за животот со бебе!

Emily Jane Clark, 4.10.2022
Спијте, одморајте се, гледајте ТВ и одете на романтични вечери со вашиот партнер – тоа ќе ви кажат повеќето, пред да добиете бебе. Но јас сум овде за да ви кажам да НЕ ги правите овие работи пред породување. Еве што да правите...

image
/11


 

Доколку само спиете, се одморате, шетате и се релаксирате, породувањето ќе биде преголем шок за вашиот организам. Наместо тоа, чекор по чекор навикнувајте се на екстремниот замор, стрес и хаос кој ве чека.

 

Еве неколку начини како да се подготвите за доаѓањето на бебето:

 1. Наместете го вашиот аларм  да ѕвони на секој час меѓу 20 часот навечер и 8 часот наутро. Кога ќе го слушнете алармот веднаш вадете ја градата и оставете ја извадена 5-10 минути. Потоа станете и чудете се што да правите, држејќи во раце голема кукла. Играјте и пејте песни, се додека не ви се причини дека ќе паднете. Повторувајте го истото секоја вечер.
 2. Во текот на денот носете ја куклата во раце, каде и да одите низ куќата. Всушност најдобро е да не ја испуштате од раце. Морате да јадете, да пиете и да одите во тоалет, заедно со куклата.
 3. Не седнувајте. Никогаш.
 4. Консумирајте само ладна храна и напитоци. Само два пати на ден.
 5. Не одете сама во тоалет. Никогаш.
 6. Почнете да се навикнувате на новите мириси со кои ќе бидете опкружени. Истурете урина на креветот, истурете млеко и повратете. Исчистете откако ќе се исуши.
 7. Врзете си ја едната рака на грбот и извршувајте ги сите работни задачи само со една рака.
 8. Испразнете ја фиоката со чорапи, половина од нив фрлете ги во канта, а остатокот расфрлете го низ цела куќа.
 9. Ставете ги рацете целосно во мед. Потоа размачкајте го медот преку цел екран на ТВ.
 10. Себерете се' што имате убаво и вредно. Земете чекан и здробете го на парчиња.
 11. Заборавете туширање секој ден – научете се да го сакате природниот мирис на вашето тело.
 12. Купете уште една машина за перење за резерва.
 13. Научете се да го сакате кафето. Ќе ви стане најдобар пријател.
 14. Излепете го целиот намештај со налепници и сликчиња.
 15. Инвестирајте во количка за носење еднократни пелени и бебешки марамчиња.
 16. Фрлете ги сите книги кои ги имате за одгледување на бебе. Единствениот експерт во вашиот дом сте вие.

Со среќа!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што навистина се случува со вагината по по...
Ви донесуваме некои од најважните одговори на прашањето што ги интересира и мачи идните мајки: „Што навистина се случува...
14
8 бабини деветини за побрзо породување
Постои бесконечна листа на работи за кои се шпекулира дека им помагаат на бремените жени да предизвикаат породување. Воо...
8
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
4
Миа Костова: Бремена и гола
Водителката Миа Костова неодамна доби син. Таа денес реши на својот Фејсбук профил да објави голи фотографии на кои се г...
4
Анкета

dete
bilbilce

za deteto podobro e da spie

na krevetce (90%)

so vas na spalnata (10%)


Број на сите гласови: 70

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!