|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Неверојатно доаѓање на свет!

Редакција Рингераја, 12.12.2019
Бранко Пендиќ од Крагуевац по игра на случајноста мораше да ја породи својата сопруга Сузана...Целата приказна во прилог

image
/11


 

Породувањето започна утрово околу 5 часот. Сопругата, по проблеми со стомакот, имала стресови што предизвикале породување. Видов дека бебето се движи “, започна горд татко.
Тој додаде дека веднаш повикал екипа на брза помош.
„Ова е наше прво дете. Јас сум многу среќен“, рече тој.
Бидејќи ова е прво раѓање на неговата сопруга, нивниот херојски чин е многу поголем.
"Повикав брза помош која веднаш заминуваше, но немаше време да ги чекам. Јас и помогнав на сопругата да влезе во спалната соба. Цело време разговарав со брзата помош и успеав да родам сопруга која донесе момче на свет", раскажува тој овој граѓанин на Крагуевац.

"Породувањето започна утрово околу 5 часот. Сопругата, доби силни болки, кои предизвикаа породувањето да започне.

Видов дека бебето излегува “, започна гордиот татко.
Тој додаде дека веднаш повикал екипа на брза помош.


„Ова е наше прво дете. Јас сум многу среќен“, рече тој.


Бидејќи ова е прво породување на неговата сопруга, нивниот херојски чин е многу поголем.
"Повикав брза помош која веднаш тргна на нашата адреса, но немаше време да ги чекам. И помогнав на сопругата да влезе во спалната соба. Цело време разговарав со брзата помош и успеав да ја породам сопруга која донесе момче на свет", раскажува овој граѓанин на Крагуевац.

ЧЕСТИТКИ

 

Знаци дека сте бремена со момче: дали се в...
Кога сте бремени, вие и вашето семејство сте љубопитни да го знаете полот на бебето. Оваа љубопитност, со текот на генер...
65
Суровата вистина за царскиот рез
Замислете да ве испратат на некоја обична операција и по излегувањето од сала да ве пречекаат со мало бебе и да ви кажат...
49
10 изненадувања по породувањето
Претпоставувам дека сите луѓе кои имаат деца веќе го виделе пеколот, па не сакаат да се навраќаат назад. Но бидејќи јас ...
10
Не ги правете овие нешта по царскиот рез
Иако медицината е толку напредната што породувањето со царски рез не е веќе високо ризична операција, сепак е потребно в...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali go karate vaset_o dete koga napravilo nekoja belja?

Da (29%)

Ne (14%)

Ponekogas (57%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!