|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Места во Македонија за одмор со деца: Бабино

@odmorsodeca, 30.9.2020
Сте слушнале ли за село Бабино?

image
/11


Најеколошката територија, недопрена природа, извори со чиста вода, воздух со сите мириси на природата, со идеална клима е права воздушна бања.
Во пазувите на Плакенска планина на само неколку км од Демир Хисар, се протега туристичко- рекреативниот центар Бабино, кој покрај со својот природен зелен рај ова село надалеку е веќе познато и по најмалата библиотека не само во Македонија, туку и во светот, позната како „Ал-Би“. Според некои показатели, Бабино годишно го посетуваат околу 25.000 туристи.,привлечени од природните убавини на селото, а голем дел доаѓаат и поради библиотеката.
Во Бабино, има ресторан со животни, каде децата сигурно ќе уживаат.

 


View this post on Instagram

Сте слушнале ли за село Бабино? Најеколошката територија, недопрена природа, извори со чиста вода, воздух со сите мириси на природата, со идеална клима е права воздушна бања. Во пазувите на Плакенска планина на само неколку км од Демир Хисар, се протега туристичко- рекреативниот центар Бабино, кој покрај со својот природен зелен рај ова село надалеку е веќе познато и по најмалата библиотека не само во Македонија, туку и во светот, позната како „Ал-Би“. Според некои показатели, Бабино годишно го посетуваат околу 25.000 туристи.,привлечени од природните убавини на селото, а голем дел доаѓаат и поради библиотеката. Во Бабино, има ресторан со животни, каде децата сигурно ќе уживаат #одморсодеца #екскурзија #бабино #деца #децамк #одмор #забавасодеца #истражуваме #истражијамакедонија #неистраженамакедонија #патуваме #фотонаденот #инстаграмџии #инстадеца #село #селобабино

A post shared by Odmor so deca (@odmorsodeca) on Sep 8, 2020 at 11:40pm PDT

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Знаци за паразитска инфекција кај децата
Типични паразити се: пантличара, глиста, нематоди и едноклеточни протозои. Симптомите варираат од еден до друг паразит, ...
6
Маски - идеи за шминкање
Денес секој може да биде што сака, од човек - камила, од старица - дете, од маж - невеста,од просјак - цар, а ти драго д...
4
Брутално искрен пост за жените кои не рабо...
Изморена од константното слушање на фразата "што правиш по цел ден?" блогерката Ryshell Castleberry реши да напише...
4
Храна за душа
Великодушност, моќ за простување, љубов, но и одредени ритуали и обичаи, па дури и чуда се клучни работи за здрав душеве...
3
Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?