|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кутија полна со бакнежи

Редакција Рингераја, 20.1.2012
Еднаш одамна еден татко ја казнил својата петгодишна ќерка, бидејќи изгубила многу вреден предмет кој и го подарил, а во тоа време имало многу малку пари и се живеело тешко...

image
/11


 

 

Еднаш одамна еден татко ја казнил својата петгодишна ќерка, бидејќи изгубила многу вреден предмет кој и го подарил, а во тоа време имало многу малку пари и се живеело тешко...Било Божиќ. Следното утро девојчето донело мала кутија и ја подарила на својот татко:

 

- "Тато, ова е за тебе!" - рекло девојчето

На таткото му било многу непријатно, но кога ја отворил кутијата и видел дека нема ништо внатре, многу се налутил. Ја прекорил ќерката.

 


- "Ако подаруваш, се очекува во кутијата да има нешто!"

Девојчето го погледнало со насолзени очи и рекло:

- "Тато, но кутијата не е празна. До врв ја наполнив со бакнежи само за тебе"

 

Таткото занемел. Клекнал пред ќерката, ја прегрнал и ја замолил да му прости. До крајот на својот живот ја чувал кутијата покрај својот кревет и секогаш кога се чувствувал изгубено или тажно, ја земал, ја отворал, вадел од неа еден бакнеж и се сеќавал на љубовта која ќерка му ја ставила внатре.

Екраните не им возвраќаа љубов на моите деца!
Моите деца сакаа екрани. Но, екраните не им ја возвраќаа љубовта. Тие беа претворени во деконцентрирани деца расположени...
3
10 незаборавни спомени од детството
Што е првото нешто на кое се сеќавате кога станува збор за детството? Сигурно и вие имате непроценливо богатство од десе...
3
Како лесно да исчистите дамка од црвено вино
На облека, маса или тепих, дамките од црвеното вино предизвикуваат вистински потешкотии при отстранување. Денес ви презе...
3
Како да ги направите роговите на Maleficient?
Инспирирано од Дизниевиот филм „Мaleficent“ или „Злобница“, во кој главната улога ја толкува Анџелина Џоли, ви даваме но...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali preferirate joga?

Da (25%)

Ne (75%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!