|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како овие деца ги посрамија родителите

Редакција Рингераја, 7.10.2015
Родителите се согласуваат, децата се најголемо богатство, но понекогаш не се наш најдобар П.Р. Се трудиме да ги научиме на најдобро, а тоа во пракса испаѓа малку поинаку

image
/11


 

Имено, децата се склони да направат и да речат работи заради кои ќе се зацрвениме. Неколку мајки и татковци ги поделија со светот овие понижувачки моменти. Дали се препознавате во некои од нив?

1. Тригодишното дете успеа само да ги изгасне свеќичките на роденденската торта. Проблемот е што не беше тој славеникот. Славеникот почна да вришти и да плаче.

2. Супер е кога детето само ќе научи да ја отвора вратата, но не е добро кога во тој момент вршите нужда во WC во кафетеријата која не е празна.

3. Вашите пријатели знаат дека вашиот син, кој има само пет години, знае да го напише своето име. Знаат бидејќи со фломастер го напиша на нивниот кауч.

4. Го одведовте вашето дете, кое го одвикнавте од пелени, да се слика со Дедо Мраз. Хмм, вие само мислите дека сте го одвикнале.

5. Налетавте на ваша познаничка и вашето дете гласно прашува: “Како се вика тетката?”. Не можевте да му одговорите бидејќи не ни можевте да се сетите на нејзиното име.

6. Вашето дете нацртало во градинка автопортрет. Со зачудувачко точни и прецизни анатомски делови.

7. Денес два пати моравте да одите до продавница: еднаш по храна, а вториот пат да ги вратите слатките кои ги украде вашето дете, бидејќи одбивте да му ги купите.

8. Можете да копате дупка, а можете да копате и во носот. Но не можете да копате во туѓ нос. Чекајте, можете! Воспитувачката во градинка ви кажа дека вашето дете токму тоа го направило.

9. Малата комшивка има нова фризура, како некој да ја касал, а не стрижел. Фризер била вашата ќерка.

10. Вашиот син гордо им кажува на сите луѓе на улица дека има сипаница на мочкалото.

11. Вашата ќерка гордо им ги покажува на сите новите гаќички со панделка кои и ги купивте.

12. Вашето дете конечно научи да го дува носот. За жал тоа го направи во лицето на вашиот свекор.

13. Повторно задоцнивте во градинка и и се извинувате на учителката објаснувајќи дека колата не ви палеше. Тогаш вашето дете реши за прв пат да ја каже вистината дека пцуевте цело утро бидејќи сте се успале.

Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
5
Игри за поттик на интелегенцијата кај децата
Општо познато е дека периодот од раѓањето до седмата година е период на најинтензивен раст и развој на детето, како во ф...
4
Водич за деца за новиот коронавирус
Нов коронавирус наречен SARS-CoV-2 се шири по планетата. Децата како тебе веројатно се прашуваат „Дали ќе се затвори учи...
4
Помогнете му на детето да стекне самодоверба
Само да ги воспитувате своите деца и да се надевате дека ќе се подобрат со тек на време не е доволно. Како родители, тре...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

***MILA ili MARIJA***
***BeBe***

**********

MILA* (53%)

MARIJA* (47%)


Број на сите гласови: 154

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!