|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како да направите Велигденска галаксија?

Редакција Рингераја, 7.4.2015
Дали сакате да имате ваква необична кошничка со Велигденски јајца?

image
Вселенски Велигденски јајца
/11


 

1

 

Прв чекор: Сварените јајца обојте ги со црна темперна боја

 

2

 

Оставете ги да се исушат

 

3

 

После тоа, над црната додадете малку плава боја

 

4

 

Но не користете четка, туку натапкајте ја бојата со сунѓер

 

5

 

6

 

Потоа, додадете малку виолетова боја со помош на сунѓер

 

7

 

Оставете да се исуши, па на ист начин додадете сосем малку кафеава боја

 

8

 

Земете бела боја и измешајте ја со малку вода

 

9

 

Натопете ја четката во белата боја и испрскајте боја на јајцето

 

10

 

11

 

12

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Вежбајте додека сте на работа
Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а п...
3
Како правилно да ги заштитите очите од сон...
Можеби сте навикнале да носите заштитен крем во текот на целата година, но што правите за да ги заштитите своите очи во ...
3
Мажите едногласни: Вакви жени не привлекув...
Мажите се изјаснија: Овој тип женско тело најмногу нe привлекува
3
Интервју со Јасмина Трипуновски: Вежбајте!
Неодамна стана мајка и грижата околу новороденчето ти стана главна преокупација во животот. Но, едно нешто што сигурно т...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?