|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото на налутено бебе: Зошто ме извадовте одавде?

Редакција Рингераја, 27.2.2020
Погледнете го неверојатниот момент од породување со царски рез што фотографот го сними со камерата
Клучни зборови:

image
/11


 

Сигурно сте виделе до сега фотографија од бразилско бебе кое луто гледаше на лекарите уште од раѓање.
Да, девојчето се намуртело на лекарите кои ја донеле на свет веднаш по раѓањето по царски рез.
Фотографот Родриго Кунстман, кој ја направи оваа позната фотографија на малата Изабела, рече дека семејството реагирало со смеа кога им ја покажал фотографијата.
Ова беше многу интересно и забавно за секого.
Сепак, не дозволувајте изразот на Изабела да ве измами. Родителите на девојчето тврдат дека таа е многу тивка и тивка девојка.
„Таа е многу симпатична. Оваа фотографија беше само една слика“, рече фотографот.
Сепак, на сите им беше забавно да претпостават што има во нејзиниот ум кога за прв пат се впушти во светот.
„Не го нарушувај мојот сон“, напиша едно лице.
Некој друг додаде: „Таа е лута на лекарот што ја пресели од својот мрачен и мирен свет во светла просторија полна со луѓе што ја гледаат“.
Што мислите, што го изнервира малиот Изабел?


Девојчето се намуртело на лекарите кои ја донеле на свет веднаш по раѓањето по царски рез.

Фотографот Родриго Кунстман, кој ја направи оваа позната фотографија на малата Изабела, рече дека семејството реагирало со смеа кога им ја покажал фотографијата.
Ова беше многу интересно и забавно за секого.
Сепак, не дозволувајте изразот на Изабела да ве измами. Родителите на девојчето тврдат дека таа е многу тивка и мирна девојка.

 

1

 

„Таа е многу симпатична. Оваа фотографија беше само една слика“, рече фотографот.Сепак, на сите им беше забавно да претпостават што има во нејзиниот ум кога за прв пат дојде на овој свет.


„Не го нарушувај мојот сон“, напиша едно лице.
Некој друг додаде: „Таа е лута на лекарот што ја пресели од својот мрачен и мирен свет во светла просторија полна со луѓе што ја гледаат“.


Што мислите, што ја изнервира малата Изабел?

 

Микробранова – тивок убиец или безопасна п...
Практични се, функционални, штедат пари и време, одмрзнуваат, затoплуваат и ни го олеснуваат животот. Но на некои ова н...
4
Црвено газе
Многу бебиња страдаат од пеленски осип. Со помош на овие совети црвенилото на газето брзо ќе го надминете.
3
Има ли Вашето бебе теменица?
Теменица (себороичен дерматитис кај бебињата, познат под називот „crusta lutea“, млечна краста, pytiriasis capitis), пре...
3
Правилна исхрана на бебињата
Корисни совети за планирање на оброците и подготовка на храна
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koe e najubavo ime
Evgenija D

Evgenija Emilija Evdokija Eva Ema

Evgenija (67%)

Emilija (33%)


Број на сите гласови: 9

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!