|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: 24 најубави фотографии од доење

Редакција Рингераја, 29.7.2020
Погледнете ги овие прекрасни фотографии од доење. Сигурни сме дека ќе ви заигра срцето

image
/201


 

 

„Сите фотографии се многу природни и реални и во исто време многу емотивни и лични“, рече Лукас Пиатек, основачот на споменатата група на Фејсбук, за Хафпост, додавајќи:
„Ние сме многу среќни за сите фотографии и бројот на талентирани фотографи кои му покажаа на светот колку е убава и природна доењето, иако за некои луѓе овие фотографии се контроверзни“.
Погледнете ги овие прекрасни фотографии и погледнете сами!

„Сите фотографии се многу природни и реални и во исто време многу емотивни и лични“, рече Лукас Пиатек, основачот на групата на Фејсбук Looks Like Film, за Хафпост, додавајќи:

„Ние сме многу среќни за сите фотографии и бројот на талентирани фотографи кои му покажаа на светот колку е убаво и природно доењето, иако за некои луѓе овие фотографии се контроверзни“.

Погледнете ги овие прекрасни фотографии и проценете сами.

 

 

 

 

 

 

 

МЕДЕЛА НАГРАДУВА 3 ИНСПИРАТИВНИ ПРИКАЗНИ ОД ДОЕЊЕ


Наградниот конкурс - "Избираме најинспиративна приказна од доење" трае од 27.07.2020 - 23.08.2020 година. Право на учество имаат сите мајки. Со пишување и испраќање на Вашата приказна од доење конкурирате за награди од Медела - производи за поддршка на доење.

На крајот на конкурсот спонзорот ќе ги избере 3-те најинспиративни приказни од доење,

кои добиваат производи од МЕДЕЛА:


Сет производи за грижа на брадавки;

Сет производи за складирање на мајчино млеко;

Сет производи за стерилизација на производите за помош при доење;


Производите ќе бидат испратени на Ваша домашна адреса.


ИСПРАТЕТЕ ЈА СВОЈАТА ПРИКАЗНА ОД ДОЕЊЕ --->> 


 

Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
25
Спиење: Дали на бебето му треба перница?
Родителите честопати се прашуваат дали да стават перница во креветчето на бебето, или не. Како да знаете кога ви е потр...
19
НЕ ПАНИЧЕТЕ: 6 нормални реакции кај бебиња...
Кога бебињата стари неколку месеци ја примаат првата вакцина, може да се појават несакани ефекти. Погледнете што можете ...
18
Херојот Лука е надвор од болничката соба!
Со прекрасна вест нe поздрави утрово Надица, мајката на малиот херој Лука
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Со бившиот имам???
kikicka

Во какви односи сте со вашиот бивши партнер?

Сјаен однос (18%)

Амнезија,не го познавам! (37%)

Само поздрав (32%)

Катастрофален однос (13%)


Број на сите гласови: 78

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!