|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Елена Наумовска: Брзо растете мили мои

Елена Наумовска, 1.12.2020
Како вчера да беше кога прв пат те зедов во прегратка со треперење на рацете од страв да не те повредам бидејќи беше толку мала и нежна, баш како што е дада Бисера сега,како што беше и дада Калина...

image
/11


Денес си голема девојка која умешно и помага на мама за готвење, чистење па дури и обврските околу бебето.

Ќе растете, ќе пораснете во девојки, во жени кои ќе имаат свои деца, души на моите души, и тоа ќе се случи токму пред моите очи. Тие ќе го гледаат тоа, за нив ќе пораснете, ама знаете што? За срцето секогаш ќе останете кревки и нежни бебенца од 3 килограми. Ќе го гледам уморот во вашите очи, подочњаците до стомак,а стомакот приказна за себе после породувањето, со вишок килограми, желба за малку повеќе сон, ама ќе бидам среќна затоа што сте го создале она највредното со оној вистинскиот, семејството.

1

 

2

 

И мама некогаш била таква ќе ви кажам, затоа вие денес стоите цврсто со ваше бебе во рацете. И тогаш ќе барате моја помош, како и секогаш ќе ја имате бидејќи мама е тука за вас, сега, утре, за неколку месеци, години,секогаш, ЗАСЕКОГАШ! 

Дали ги сакаме децата подеднакво?
Срцето на мајката е вечен оган, од чиј пламен може да се земе многу пати, за да се палат друг свеќи, но вечниот оган не ...
7
Запознајте го Дариан - детето родено со по...
Повторно ќе те одберев тебе.. Ако пред да се родиш, можев да одам во рајот и да избирам од сите добри, златни дечиња, по...
5
Не и ги сечете крилата на мајката...
Не и ги сечете крилата на мајката...така го убивате целиот свет. Дајте и крила да полета и да создаде некои нови луѓе, м...
4
5 факти за мајките на породилно отсуство
Сите родители знаат дека раѓањето на детето менува се. Седењето дома за мајката да се грижи за детето не е помалку работ...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Dali imate akvarium so ripki doma?

D (60%)

Ne (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!