|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дали децата ви го уништуваат сексуалниот живот?

Редакција Рингераја, 21.3.2021
Секој пар го доживува ова по одредено време - период на суша. После работа од 8-16 часот, деца, дом и сите други обврски, партнерите едвај чекаат да паднат во кревет и да фатат некој час сон

image
/11


 

 

Но, точно колку долго можат да траат родителите без секс? Истражувањето покажа дека 32 проценти од мајките немале секс со години. Не можеме да не се прашуваме зошто?
Одговорот обично лежи во децата, односно грижата за нив.
Мажите поминуваат седум проценти од слободното време да се грижат за деца, додека жените трошат двојно повеќе. Ако побарате помош од вашиот сопруг, тоа може само да се влоши.
Според истражувањето, мажите се соочуваат со пад на тестостеронот за 34 проценти кога децата се таму, а ако поминат повеќе од три часа со нив, тестостеронот паѓа уште 20 проценти. Кога нивото на тестостерон паѓа, мажите не се расположени за секс? како да се реши овој проблем? Само вработи сопруг. Мажите прават многу помалку домашни работи и додека работите и се грижите за децата, едноставно немате време за домашни работи, а камоли за секс после тоа.
ако да, ако не може многу да се грижи за децата, оставете го барем со правосмукалка, оди на шопинг, готви вечера, нека ви помогне барем на некој начин.

Но, точно колку долго можат да издржат родителите без секс? Истражувањето покажа дека 32 проценти од мајките немале секс со години. Не можеме да не се прашуваме зошто?

Одговорот обично лежи во децата, односно грижата за нив. Мажите поминуваат седум проценти од слободното време да се грижат за деца, додека жените трошат двојно повеќе. Ако побарате помош од вашиот сопруг, тоа може само да се влоши.

Според истражувањето, мажите се соочуваат со пад на тестостеронот за 34 проценти кога децата се тука, а ако поминат повеќе од три часа со нив, тестостеронот паѓа уште 20 проценти. Кога нивото на тестостерон паѓа, мажите не се расположени за секс.

 

Како да се реши овој проблем?

Дајте му некои обврски на сопругот. Мажите прават многу помалку домашни работи и додека работите и се грижите за децата, едноставно немате време за домашни работи, а камоли за секс после тоа. Ако е така, ако не може многу да се грижи за децата, оставете го барем да помине со правосмукалка, да оди на шопинг, да готви вечера, нека ви помогне барем на некој начин.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Прекрасните придобивки од јогуртот за убав...
Јогуртот не е само вкусен и здрав производ од кујната. Со јогуртот можеме да се грижиме за косата и кожата. Погледнете к...
3
Спиење со градник - да или не?
Многу жени веруваат дека градите засекогаш ќе им останат цврсти, ако спијат со градник. Лекарите препорачуваат да не го ...
3
Насмевката - ефикасен лек за душата и телото
Смеењето од срце ги изразува среќата и радоста, ги отстранува тагата, лошите емоции, чувството на замор, загриженоста, б...
3
Женствени вибрации - Bella пролет/лето 2018
Верни на вкусот на модните зависници, Bella ја најавува новата сезона подинамично од кога било
3
Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?