|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Блог: Мамо кога ќе пораснеме?

Маргарита Каранфилов, 13.7.2021
Многу пати децата знаат да посакат некои работи или да направат нешто а што не е за деца. Често им викам,тоа мама ќе го правиш кога ќе пораснеш

image
/11


И изгледа од толку многу "забранети" работи им се брза да пораснат.
Мамо кога ќе пораснеме? 
Би сакала да можам да и одговорам на начин на кој ќе ме разбере дете од 3 и 4 годишна возраст, ама сепак е тешко децата да го разберат светот на возрасните.
Не брзајте да пораснете мили деца. 
Живеете во најубавите години од вашиот живот. Немате никакви гревови, немате грижа на совест, немате проблеми, немате обврска да идете на работа, да направите ручек, да исчистете дома... 
Единствена ваша грижа и болка е кога ќе го удрите коленцето при играње со другарчињата во двор.
Вашата среќа се малите работи, многу играчки, многу деца и голем двор за играње.
Вашиот единствен проблем ви е зошто баш сега розевото фустанче или маичката со Бетмен е за перење и не можеш да ја/го облечеш во моментот кога ќе посакаш.
Вие сте најсреќните и најчистите суштества во овој период од животот, не брзајте да пораснете бидејќи кога ќе пораснете ќе сакате да бидете деца!
Уживајте во детството!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Кога ќе пораснам ќе бидам...
Уште како мали мечтаеме за тоа што ќе бидеме кога ќе пораснеме. На некои ќе им се исполни желбата, на некои не, но од ти...
4
Покачен ЦРП кај деца
Иако многу родители не го знаат значењето на скратеницата CRP, тие се свесни дека неговите вредности можат да покажат да...
4
Неодолива изведба на "Еуфорија" од...
Погледнете како малиот Винсент Фредериксон ја имитира минатогодишната победничка на Евровизија швеѓанката Лорин
4
Нова епизода на „Кој кого расте“: Самохран...
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водителе Зорица Црношија во недела на 10.03.2013 во 10.20 ...
3
Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?