|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Правилник

Дану Медиа ДООЕЛ Скопје, Булевар Партизански Одреди број 155/1 мезанин 3, 1000 Скопје (организатор), под спонзорство на МЕДЕЛА (во понатамошниот текст спонзор) во периодот меѓу 27.07.2020 и 23.08.2020 година на порталот www.ringeraja.mk организира награден конкурс "Инспиративна приказна од доење".

1. Како да се пријавите?

Испратете ни ја вашата приказна од доење преку страната ¸www.ringeraja.mk Напишете ја вашата приказна и копирајте го текстот во предвиденото поле заедно со следните податоци:
  • Име
  • E-mail адреса
  • Наслов на приказната
  • Текст на приказната од доење
2. Натпревар

Наградниот конкурс “Инспиративна приказна од доење” трае од 27.07.2020 до 23.08.2020 година. Право на учество имаат сите мајки. Со пишување и испраќање на својата приказна мајките конкурираат за награди од Медела.

На крајот на конкурсот, претставниците на компанијата Медела ќе изберат 3 приказни, чии автори – мајки ќе добијат подароци од Медела – препарати за поддршка на доењето. Подароците ќе бидат испратени на домашна адреса на мајките добитници.

Мајките со помош на опцијата Share и Like (под приказната) можат да ги запознаат пријателите со својата приказна и да ги повикаат да ја поддржат приказната.

3. Кој може да учествува?

Секој кој ќе ги испрати сите неопходни податоци како и својата приказна која ги задоволува бараните критериуми за натпреварување, односно одговара на темата, освен вработените кај организаторот и спонзорот и членовите на нивното потесно семејство. Учеството на конкурсот не се условува со членство на порталот www.ringeraja.mk

4. Објава на резултатите

Сите 3 мајки ќе бидат известени дека нивните приказни се одбрани како победнички најдоцна до 26.08.2020 година. Секоја од 3-те приказни од доење ќе биде претставена на порталот www.ringeraja.mk и тоа секој ден по една приказна.

5. Изјава за приватност

Сите учесници во натпреварот со испраќање на својата приказна потврдуваат дека во потполност ги прифаќаат условите на овој конкурс и дека информациите кои ги испраќаат се точни и вистинити. Исто така, гарантираат дека ги имаат сите права за објава и користење на испратената приказна и дека дозволуваат употреба на истата за маркетиншки цели и активности од страна на компаниите Медела и порталот www.ringeraja.mk.

Органиозаторот на натпреварот ги штити сите лични податоци кои ќе ги добие од учесниците, во склад со прописите со кои се уредува заштитата на лични податоци. Организаторот може да ги користи личните податоци добиени од учесниците исклучиво за цели за кои се добиени и за упис во e-mail изданијата на www.ringeraja.mk.

Учесниците, чии приказни ќе бидат одобрени, му дозволуваат на организаторот објавување на личните податоци (име) на порталот www.ringeraja.mk со цел известување за резултатите и за промоција на конкурсот.

6. Услови за учество

Правилата и општите услови се достапни на порталот www.ringeraja.mk. Организаторот може да ги измени правилата за натпреварување, за кои учесниците ќе бидат известени на порталот www.ringeraja.mk. Учесниците во натпреварот се запознаени со правилата и условите и се обврзуваат дека ќе ги почитуваат.

ИСПРАТИ ЈА СВОЈАТА ПРИКАЗНА ОД ДОЕЊЕ


Анкета

Masko ime
Хепи мами

Najubavo masko ime <3

Karlo (12%)

Sergej (13%)

Matej (75%)


Број на сите гласови: 209

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!