|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Заедничко капење
23.9.2009 20:37:34   
mami
Колку редовно ја делите кадата со својот сакан? Уживате ли во заедничките купки?

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 28.6.2011 8:31:52 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: заедничко капење
23.9.2009 21:35:56   
daniel
pa toa e mnogu cesto kaj nas :)romanticno e :)user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: заедничко капење
23.9.2009 22:16:05   
mami
и кај нас е често колку што дозволуваат обврските..ако видам дека е Лука убаво заспан а мм влегол да се бања, му се придружувам веднаш..а често и си закажуваме па вечер имаме закажано заедничко капење и погледнете како бањата  соработува со нас- пукна сијалицатаuser posted image user posted image user posted image па ке му правам дупли романтики- на свека...

< Поракaта ја уредил mami -- 24.9.2009 13:36:43 >

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: заедничко капење
24.9.2009 8:39:13   
profesorica
често се изненадуваме еден со друг и често ја делиме кадата со купка, свеќи, ливчиња од роза...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: заедничко капење
24.9.2009 8:59:03   
mami
изворна- Професорица

Колку и дали воопшто практикувате секс во бања?Можеби некогаш порано сте практикувале?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: заедничко капење
24.9.2009 9:00:52   
mami
изворна порака- Професорица
user posted image

Малку да избегате од секојдневната рутина и да го збогатите сексуалниот живот. Сепак, кадата не е кревет, затоа ќе се соочите со неколку непријатности. Со оглед на тоа што задоволството е уникатно, пречките не би требало да ве премислат. Можеби чудно, но сексот во вода не може да оди толку мазно како на суво.

Водата додека паѓа го носи со себе природниот лубрикант што го произведува вашето тело. Може да наидете на тешкотии при самиот чин и непријатна пенетрација. Нежната слузокожа на вагината може да се вцрвени, а во комбинација со шампонот да се јави и мала иритација. Затоа, за сé да оди како подмачкано, користете водоотпорен лубрикант, силиконски.
Мора да бидете претпазливи за да не го претворите чинот на уживање во чин на болки и фрактури. Знаете колку може да биде лизгав подот во бањата, а и самата када. Затоа, убаво усогласете се и наместете се во стабилна поза. Најпрактична е со стоење за разлика од мисионерска. А како најбезбеден го издвојуваме оралниот секс.
Ако, сепак, сметате дека не сте доволно флексибилни за ваква изведба или, пак, партнерот не се согласува на таков чин,
обидете се со предигра. Предигра си е предигра и забавна е каде било да се одвива. Можете да се милувате и да се бакнувате под туш или да легнете во када и заедно да се бањате, особено посветувајќи внимание на интимните делови. По ова сигурно ќе доживеете поинаков секс во спалната.


< Поракaта ја уредил Elena -- 24.9.2009 13:35:00 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: заедничко капење
24.9.2009 11:55:11   
profesorica
Се надевам дискусијата да продолжи на тема: секс во бањата, бидејќи ми беше избришана таквата тема....... секое заедничко капење немора да заврши со секс во бањата нелиuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: заедничко капење
24.9.2009 13:38:00   
mami
нели ни пукна сијалицата и мм влезе да ја менува и јас само го затворив внатре..и можете да претпоставите..не ни стигнавме до заедничкото капењеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:23:58   
mami
После долго време вчера убаво си уживкавме под тушот заедно..Здравје во новата дома, ке барам голема када, доволно за да не собере двајцата внатре...Обожавам кога се капеме заедно...некогаш и не дочекуваме да отидеме во спалнаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:27:05   
Adrijana
UUUU kolku bi sakala, ama zamislete ko ke se rastropat na vrata sveki i deverotuser posted image user posted image user posted image Ama koga ke se iselime sigurno ke uzivame kolku mozeme poveke, a do togasuser posted image

_____________________________(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:28:51   
mami
user posted image user posted image user posted image Па и ние затоа користиме шанса само кога не е дома свеки или ако сме сигурни дека заспала па да се шмугнеме и двајцата во купатило, инаку нема шанса

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:30:46   
Adrijana
More vamu treba da gi nacekam site da izlezat, a toa nema sansi, sekogas nekoj e domauser posted image Mnogu lige smeuser posted image

_____________________________(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:34:53   
dragana_vane
Pa i sveki koga e doma.. nie se kapime zaedno.... bas mi e gajle.. pa neli sme maz i zenauser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:35:13   
majka 79
i nie znaeme nekogas da se iskradime na zaednicko kapenje ama ne e toa toa, vo stanot imame tus kabina a ne kada. vo kada e druga prikaska.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: заедничко капење
8.3.2010 10:35:18   
Enika
Па сме имале неколку такви моменти, ама не лежење во када не сме имале таков момент уште....здравје user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: заедничко капење
8.3.2010 11:24:28   
profesorica
со мм многу често лежиме заедно- фино е и многу романтично

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: заедничко капење
8.3.2010 12:07:43   
mina_m
nie stalno posle naporni denovi,se opustame maksimalno vo gakuzito so mirizliva kupka ,ponekogas so svekicki sto stojat nad vodata,i stalno po edna casa belo ubavo vince,a nekogas koga mi treba masaza sama si go koristam gakuzitouser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: заедничко капење
9.6.2010 22:41:15   
omorfo89
да ова обавезно мора да го пробаме , со пена внатре , наоколу ливчиња црвени рози , свеќи околу нас...прекрасно user posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: заедничко капење
10.6.2010 0:45:12   
Rossana
Podobro mi e sama, sakm da uzivam vo banjata bez razlika dali se kapam eden cas ili se tusiram 15 minuti. A sakam i da upagam vo banja koga mm e tamu user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: заедничко капење
6.8.2010 0:47:08   
Anonimen
Заедно во када.... мммммммммм. Многу често лежевме и имавме секс во када со дечко ми но пред некој месец замина на работа во Германија, но за некој ден одам :) и сигуро прво нешто што ке го направиме е тоа :).

(Одговор на членот Rossana)
  Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Заедничко капење
30.8.2010 22:26:09   
lukas
nitu ednas..........zalosno...

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 28.6.2011 8:32:11 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Заедничко капење
2.9.2010 13:41:13   
petra27
Cesto si uzivame zaedno vo dzakuzito.....ke si go napolnike so topla voda , morska sol, kupka.....i najprvo uzivame vo pregratka no potoa preminuva vo nesto drugo.....hihihihih...ponekogas pustame muzice...palime svekicki i uzivame.......senadevam deka sega otkako ke ni se rodi bebceto ke najdeme vreme za takva uzivancija...hhiiihiiih ili mozebi ne.....

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 28.6.2011 8:32:02 >

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Заедничко капење
28.6.2011 8:33:04   
AnnaMolly RR
Немаме када, само туш кабина. Мојов нон стоп се труди да ме намами во туш кабина, ама ич не ми го прави меракот да се тискам таму! 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Заедничко капење
28.6.2011 9:00:46   
Maca25
И ние имаме само тушкабина, ама знаевме заедно да се тушираме пред да добиеме дете. Можеби кога ќе спие по баби дедовци да го направиме тоа.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Заедничко капење
28.6.2011 10:24:09   
Snowhite RR
И ние пред да се роди Михаил редовно се капевме заедно, а сега за жал немаме можност

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (20%)

Darin (11%)

Kalin (13%)

Petar (24%)

Ilin (6%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!