|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ортопед
29.5.2009 14:54:54   
mis.
Пред некој ден бевме на контрола кај ортопед и ни кажа дека се е ок само нозете на стефан му се криви па мора контрола и на 11 месеци.Јас лично на прв поглед се исплашив но после си помислив па нели на сите деца до 3 год нозете му се како патка???user posted image Ни препорача по 2 капки вигантол и вежби во домашни услови.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ортопед
29.5.2009 15:02:14   
mami
ништо страшно..сепак е уште мал...ајде па ти не паничи толку, како прво да ти еuser posted image user posted image user posted image вигантол и вежби и ке видиш дека на следната контрола се ке биде екстра

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ортопед
29.5.2009 15:09:16   
mis.
За првото само на 2 ипол месеци бевме на ортопед и толку а за второво колку повеќе одиме и колку повеќе се информирам се поголеми дилеми имам.Некогаш е најубаво човек да не е толку информиран.Исто ни кажа да не го стоиме на нозе а тој несака да седи само да стои.Уште не знае самостојно да седи а веќе сака да стои,смешки

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ортопед
29.5.2009 15:16:34   
mami
епа тој е соврсен за џампер...ке ужива..мислам дека имаше во Енци менци во трговски а сигурно има на пластичарската улица и не се скапи а го оставаш и Лука се забораваше и по саат време да рипа на него и така ем он задоволен ем ти слободна да вршиш други работи

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ортопед
11.8.2009 23:38:23   
Еца
Леле се мислам каде да ја однесам Мила на прв преглед на ортопеед.Со Мартина имам лошо искуство, па сега сум во дилема.Давајте препораки мамички, многу ќе ми значатuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ортопед
11.8.2009 23:46:24   
mis.
Др.Видоевски Горан е добар и веќе докажан ортопед но јас би ти препорачала да ја однесеш во Букурешт поликлиниката.Јас Стефа го носев и приватно и во Букурешт и бев и на двете места задоволна.И во болницата го гледаа на ехо и споредуваа аглите и мислењата на докторите се поклопија.Во букурешт е бесплано и работат со закажување за бебиња.Ние имаме закажано во октомври.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ортопед
12.8.2009 10:06:04   
mother 29
Би ја препорачала др.Иванка Стефановска од Ремедика,ние тамо го носеме Марко и задоволна сум.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ортопед
12.8.2009 10:10:05   
big_mama817
nie maliot go nosime vo Bukres kaj dr.Mircevska mnogu soliden doktorka jas  sum zadovolno no i dr. so koj sum zborela se zadovolni user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ортопед
12.8.2009 13:04:19   
Еца

Па закажав во Ре-медика кај др.Стефановска Ивакна на 31 август за Мила, но сакав да слушнам и други мислења.Кај Др.Видоевски нема тремин до 5 октомври, а тоа е премногу далеку.Во Букурешт не прегледуваат деца помали од 2 месеци, што значи  останува да одам на закажаниот термин па ќе ви јавам како сме поминале, инаку Мартина па ќе ја однесам на преглед во Букурешт


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ортопед
12.8.2009 17:09:24   
Anushka
д-р Видоевски сите го фалат. Ама мене нешто ме буни: сите д-ри препорачуваат широк повој, само тој не. Сега сум во дилема. Двата сина ги пораснав со широк повој и се сега многу згодни момци. А за ќерката, д-р Видоевски ја соблече само по памперс...
Помагајте со совет, сугестија.... плизззз

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ортопед
12.8.2009 17:13:44   
Еца
Да Анушке, докторот кажува дека широк повој е самиот памперс што им го ставаме на децата. Но некако кога се работи за женски деца малку сум и јас во дилема што  да правам.Не знам имам и фани гаќички, имам и памучни пелени, и толку се двоумамuser posted image Сега на 31 август сме на прв преглед во Ре медика и ќе видам што ќе ми киажат таму, и ако ми речат да ставам широк повој, дефинитивно ќе го практикувам!

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ортопед
21.8.2009 11:21:44   
bojanas
Кај др.Видоевски бев со првото дете Лука и сум многу задоволна. Ние го симнавме широкиот повој по три недели и добивме пофалба од др.Видоевски. Секојдневно ги правевме вежбите и сега е прав ко пушка и супер му се развиени нозете.
За второто дете воооопшто не помислував на широк повој. И пак е ок.
Еден мој пријател американец кој живее со сопругата и детето во Скопје, врсник на Лука, никогаш не дозволи да му се стави широк повој на неговото дете. Неговиот одговор беше- Што мислите тие што ги прават Памперс што истражувале сиве овие години? Дали тие препорачуваат широк повој врз нивната пелена особено во земји како Македонија каде што има идеални услови за развој на коските на бебињата?
Искрено сосема се слагам со него.
Пострашни се деформациите во предшколска возраст и тогаш треба да се обрне поголемо внимание на децата, особено на квалитетот на кондурчињата што ги купувате.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:21:07   
Natasha5
Денес бевме на ортопед.Не успеав да закажам кај Видоевски бидејки ми се брзаше,па во истата ординација работи докторка која е исто така добра и денес бевме кај неа и сум задоволна.Ја прегледа Јана и реце дека е супер ,се е во ред и ми реце никако сирок повив и да ви казам ми даде многу вазни совети кои како тазе мајка не сум ги знаела.
И многу сум весела денес бидејки поминавме супер.
Знаци на котрола по 2 месеци.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:23:32   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image само вие растете здрави и среќниuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:28:19   
Tanja K.
Nate da te prasam:dali kaj Vidoeski e taa dr.ili vo druga ordinacija?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:31:34   
Natasha5
Doktorkata e kaj Vidoeski samo sto raboti druga smena

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:32:02   
Natasha5
Vo istata ordinacija raboti

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:34:15   
Natasha5
E i ova ne go znaev i ne sum procitala deka sisenceto so kapkite D3 ili koi bilo drugi trebalo da se menuvaat na sekoi 3 nedeli

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:35:03   
mami
ехх и тоа е само една од работите кои треба да ни ги кажат во болница ама не ги кажуваатuser posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:38:40   
Tanja K.
Zatoa go imame ovoj forum neli mamicki mili.Ako nekoj ne e zapoznaen so bilo kakva informacija od bilo koja oblast,mislam deka tuka mozeme barem del i toa golem del da si razjasnime.Mislam deka ke se slozite so mene?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ортопед
26.8.2009 23:45:18   
mami
комплетно...овде дознав многу работи кои не сум ги знаела...а знам дека има уште многу што треба да ги научам...мило ми е што сме си тука една за друга

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ортопед
31.8.2009 11:58:10   
Еца
Денес Мила за прв пат ја носам на преглед на ортопед, малку сум онака пррррррррр, ама ќе ви пишам обавезно што и како ми рекле кога ке се вратиме.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ортопед
31.8.2009 12:05:03   
mother 29
denes so mila, utre so martina....bogami stvarno prrrrrrrr...so srekicka:)))))))))pozzzzzzzzz

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ортопед
31.8.2009 12:33:06   
Sara
Кога првпат го однесовте вашето бебе на ортопед?
Ако толку се чека кај овие доктори што ги фалите дека се добри тогаш да знаеме да си закажеме со време, здравје боже откога ќе се породам.
И јас имам слушнато дека се даваат капки Д3 а од кога почнавте нив да ги давате на бебето?
И каде го направивте првото ехо на колкчиња?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ортопед
31.8.2009 12:35:40   
profesorica
Дамјан прв пат на ортопед(таму прават ехо на колковите) го однесовме по 40 дена а со Вигантол капки почнавме уште првиот ден откако излеговме од болница.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

.
Jana9

Dali svirite na nekoj instrument?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas za svoja dusa (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!