|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
1.8.2016 9:36:14   
вераинадеж
Слушнал ли некој или имал ли некој искуство со каменот во село Текија скопско ? Се мислам дали да одам

< Поракaта ја уредил вераинадеж -- 1.8.2016 9:37:05 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
14.8.2016 12:59:12   
SandraRo
Zdravo devojki,zal mi e sto dolgo me nemase na sajtot no nikako da se oslobodam od obvrskite.eve edvaj denes nedela pa malku odmor :).inace sakam da vi raskazam nesto.ovaa nedela so soprugot konecno se resivme i otidovme vo manastirot sv.merkurij vo bitola vo baresani.slusnavme za toa mesto i ni go preporacaa i otidovme.se pomina vo najdobar red kaj covekot samo edna misla me maci.koga covekot ne natera da se pomolime ni kaza sto da kazeme i vednas zamina no nekolku zbora od toa jas ne uspeav da zapametam pa od nemoznosta da go preprasam covekot si dodadov moi zborovi i si se pomoliv.dali nesto pogresiv ili ne.i bi sakala dokolku ima nekoja od vas koja bila na toa mesto da mi napise poraka.pozdrav i ubav den na site

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
22.8.2016 10:41:30   
вераинадеж
И јас бев таму,никој немаше,црквата беше заклучена,ми падна многу криво,ама тоа е.Се помолив пред црквата по мое,во себе,како што ми дојде во моментот и оставив бело боди и пари за свеќи во поштенското сандаче на вратата од црквата,немаше каде на друго место да ги оставам,а свеќи немаше надвор за да запалам.Отидовме до чешмата позади олтарот на црквата,под претпоставка дека таа е тој извор на кој што треба да се измијам и седнав на каменчето од страна што е поставено.Се измив,се напив,пак во себе си се помолив и оставив на чешмата две бели чорапчиња.Поминав и во Св.Богородица Кичевско,во атарот на село Другово.И таму се протнав под каменот и пиев вода од изворот.Човекот што ги чистеше свеќниците ми рече молитвата да ми е од срце,и од срце во себе си ја реков.Кога се протнував,во истиот момент,попот почна да пее од надвор.Почна крштевката на едно бебенце надвор.Имав чувство на надеж во тој момент.Одморот го искористивме за дишење планински воздух и посета на многу свети места каде што имавме слушнато по пат.Сами, без да бараме луѓе.Некои беа отворени,некои затворени.Кај сите со иста молитва,па се надевам дека желбата наскоро ќе ни се оствари.

< Поракaта ја уредил вераинадеж -- 22.8.2016 10:44:20 >

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
3.2.2018 16:07:37   
kate..
Broj nekoj da ima od gledackata nada od kavadarci

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
2.2.2020 10:24:05   
veki468
ve moolam ako ima nekoja broj od cveta zagorci da go pise

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 80
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali ste perfekcionista?

Da (0%)

Ne (50%)

Ponekogas (50%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!