|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
14.3.2015 16:03:51   
Gardenia
Scared извини може касно ти пишувам,јас имав купени лепчиња,оние како лепиња,бидејќи директно од работа отидов и не ни знаев како треба,ама имаше многу што си носеа од дома месени,не е грешка како и да е.Може то веќе и си била

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
14.3.2015 16:22:22   
scared RR
Нема проблем Гардениа :) Бев јас вчера имаше навистина многу народ, си се помолив па ќе видиме. Ноќеска многу ме болеа јајниците што е несвојствено за мене па си викам нешто од тоа да не е :)

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
14.3.2015 18:26:52   
kapina
jas nosev vcera dve maici.od mene i od mm i gi.ostaviv pod ikonata na bogorodica otidov.kasno zavrsena bese bogosluzbata no.ikonata ne bese krenata. gi.ostaviv ovie dolni.maicki treba da se nosat tri dena. za zdravje. koj saka moze i naredniot petok da si odnese maici dolni maicki

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
16.3.2015 12:51:05   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

...sakam da prasam: jas i mm ne sme vencani vo crkva, a sakame da odime svestenik da ni pee molitva za porod. Pa me interesira dali ova ima nesto vrska ili da si prasam direktno vo crkva?

nego kako dosle rabotive denesno vreme, i da prasam za pusti pari sigurno ke mi kazat moras da se vencas vo crkva inace ne ti peeme, a neli pred boga site sme isti
ako nekoja znae neka spodeli



skydiver, ние бевме во еден манастир св. Троица во Кумановско и попот ни наплати 500 ден за пеење молитва за пород.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
16.3.2015 12:52:26   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver
....sakam da prasam: jas i mm ne sme vencani vo crkva, a sakame da odime svestenik da ni pee molitva za porod. Pa me interesira dali ova ima nesto vrska ili da si prasam direktno vo crkva?
nego kako dosle rabotive denesno vreme, i da prasam za pusti pari sigurno ke mi kazat moras da se vencas vo crkva inace ne ti peeme, a neli pred boga site sme isti
ako nekoja znae neka spodeli


Црковно вашиот брак е блуд.Треба да се венчате,всушност венчавката е молитва за породuser posted image Не мора големи церемонии да правиш,ама пробај да се венчате ,на манастир мислам дека не се плаќа ,доколку финансиите се проблем.Ама треба да добиете благослов Божји.



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
16.3.2015 16:21:06   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

Нема проблем Гардениа :) Бев јас вчера имаше навистина многу народ, си се помолив па ќе видиме. Ноќеска многу ме болеа јајниците што е несвојствено за мене па си викам нешто од тоа да не е :)


Нека помага мајка Богородица кај сите,дај Боже во скоро да ни кажеш убави вестиuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
16.3.2015 16:22:31   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

jas nosev vcera dve maici.od mene i od mm i gi.ostaviv pod ikonata na bogorodica otidov.kasno zavrsena bese bogosluzbata no.ikonata ne bese krenata. gi.ostaviv ovie dolni.maicki treba da se nosat tri dena. za zdravje. koj saka moze i naredniot petok da si odnese maici dolni maicki


Капина а одма си ги зема маичките,додека беше таму ти стоеа така ?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
16.3.2015 20:01:23   
scared RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: sky diver

...sakam da prasam: jas i mm ne sme vencani vo crkva, a sakame da odime svestenik da ni pee molitva za porod. Pa me interesira dali ova ima nesto vrska ili da si prasam direktno vo crkva?

nego kako dosle rabotive denesno vreme, i da prasam za pusti pari sigurno ke mi kazat moras da se vencas vo crkva inace ne ti peeme, a neli pred boga site sme isti
ako nekoja znae neka spodeli



skydiver, ние бевме во еден манастир св. Троица во Кумановско и попот ни наплати 500 ден за пеење молитва за пород.

LoveableMe зашто толку многу? Мене ми кажаа ако сакам се плаќало околу 150-200 денари user posted image ова е многу некако..

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
16.3.2015 22:51:28   
kapina
Treba da se vencate vo crkva i togas se pee pri vencavanjeto takva molitva kako toa ne si vencana pred boga a baras porod odete so maz ti prvo vencajte se vo crkva ne me sfakaj pogresno no za vase dobro e toa vasiot brak ke bide blagosloven od boga so toa na nas popot ne ni zema nisto za taa molitva i nie bevme so mm i nie ne bevme vencani so mm 2 godini i mi go kazaa ova sto jas go napisav odnapred se izvinuvam ako sum pogresno sfatena nesto

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
17.3.2015 20:05:31   
kate..
ponekogas kapina si mislam deka sto ne sum vencana nemam decinja a edna baba mi veli da otidam na crka i da mi se procite nekoja molitva e posle ke bidnalo rabotava so bebe

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
17.3.2015 20:34:43   
kapina
Abe odejte si se vencajte ne se ostavajte taka od kaj znaes sto ke bide ova e sepak bozja rabota na kraj kraeva

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
18.3.2015 22:38:06   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

LoveableMe зашто толку многу? Мене ми кажаа ако сакам се плаќало околу 150-200 денари user posted image ова е многу некако..


Таа сума се наплаќа за лепче заздравје обично, ова за пород друга тарифа,user posted image не знам.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
19.3.2015 22:49:18   
lara36
eve i ja da vi kazam nesto mojata sestra ne bese vencana samo se registriraa ostanuvase dva pati bremena i se pustase ne im najdoa nikakov problem posle toa resija da se vencaat narednoit mesec ostana bremena i eve imam vnuce od 6 godini moze ne bilo do toa ama nejze ako ja prasas ke ti rece deka ako ne se vencala nemala da ima deca taka si go svatila toa taka da gospod e eden i neka pomaga kaj site

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
19.3.2015 22:53:53   
scared RR
Можеби има нешто но не верувам дека е пресудно тоа. Моите родители не се венчани во црква, па мајка ми од првиот обид забременила со мене, исто и тетка ми не е венчана па имам два братучеди добиени без проблем.
Јас сум венчана па еве ме. Така да убаво е да се венчате и да добиете благослов од бога но не верувам тоа да е причината за неплодноста.

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
23.4.2015 10:41:27   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Marija12345

Здраво на сите.Јас оваа година бев на Црн Камен ги направив сите адети што требаше и сега со нетрпение чекам да ги видам долго очекуваните user posted image и да останамuser posted image



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
23.4.2015 13:16:07   
scared RR
Годинава сакавме да одиме на Говедаров камен ама ете мм не е тука а дали ќе дојде до 5 ти мај не знам, ама кој има можност нека оди, секојдневно слушам успешни приказни од таму.

Можеби сум пишала ама еве пак. Има манастри во Волково мала богородица, една женичка ми кажа токму тој месец кога била таму инсеминацијата и била успешна, иако пред тоа имала неуспешни обиди , неколку спонтани. Потребно е само да се однесе некое бело дарче, јас купив бела маичка, има посебно место каде се остава, да се помолиш , да се замиеш со водичката и тоа е тоа.
Јас си купив веќе маичка ама повторно со изненадното заминување на мм во странство не отидов. Штом дојде здравје прво таму ќе одам.

Потоа ми кажаа за една бабичка Цвета која работи во манастирот Св. Ѓорѓи во Загорци. Женава помогнала на многу парови да добијат дете, ама ако не си за таму ти кажува. Кој е заинтересиран нека ми пише ќе му објаснам поубаво и број ќе му дадам. Уште телефонски ако не си за таму бабичкава кажувала.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
28.4.2015 17:29:32   
kate..
jas sum bilA kaj cveta i rece ke imame bliznacinja ama eve seuste nemame decinja toa bese pred 3 godini koga bev

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
28.4.2015 23:09:55   
gina
kate i jas sum bila kaj cveta dva peti pred 3-4 god. i mene mi vikase ce imas bliznacinja dve se eve gi gledam pa ednas koga i se javiv mi rece bremana si a blaga veza nemase pa eve sega sum so 1 so bozja pomos i od Dr. Lazareski

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
29.4.2015 0:09:29   
scared RR
Значи врска си нема, фала што ми кажавте девојки да не идам за џабе. Мене ми кажаа дека помогнала на 2-3 пара па мислев да појдам. Ама и нив им рекла близнаци и стварно се погодиле user posted image човек да не знае веќе кај да појде..

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
29.4.2015 20:43:19   
kate..
znam 5 para sto imaat decina so bozja sila so pomos na cveta ama ete kaj mene uste nema i neznqam dali i ke ima panika me faka celata sum vo strav so eden jajnik a bez kanali

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
29.4.2015 21:01:47   
scared RR
Kate а на кој начин работи женава? Дава вода за пиење, бае, што прави?

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
29.4.2015 22:57:40   
Bella28
Nekogas covek ne znae vo sto da veryva so mm ne bevme vencani 2 god nemavme deca ok ako se vencavme ostanav bremena po Eden mesec potoa imav spontan I eve me pak sum bremena pozz do site I sto poskoro bebenca kaj siteuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
30.4.2015 22:04:33   
kate..
tamu nekade vo seloto ima kamen i obicno se odelo na gurgovden arno ama ako otides drug den tamu taa ima kuka nie bevme na praznik i se pogodi imase i rucek i bez da rucame ne ne pusti da si odime inaku te zastanuva eden do drug so soprugot i obicno okolu nas vrtese so eden sindzir i bas sendzirot se dopre na uvoto na mm i rece op ke imate bliznacinja.znam deka mene me nakiti kako nevesta bidejki ne sme bile vencani so mm.potoa ne vnese vo edna soba i okolu pollovinata mi vrze crven konec i mi rece da go nosam dur ne ostanam bremena.a ako mi se skine ili padne da ne go vrzuvam pak za polovinata tuku da go stavam na rodno drvo itn....pred menzis i posle menzis treba da se slusas telefonski so nea drugo ne pamtam, ako sakate da otidete pisi mi imam nejzin broj inaku 4 para so znam imaat decinja blagodarenie na tetka cveta vo zagorci inaku taaaa e od negotino i treba da se dogovorite koga da otidete tamu

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
30.4.2015 22:15:48   
scared RR
Фала ти Кате имам бројче од неа, ова нешто слично како за Говедаров камен и таму се оди за Ѓурѓовден, и се врзува бело-црвена волница околу половината на жената.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Места/градови/ цркви како помош за забрем...
2.5.2015 0:15:29   
brm_brm
Девојки, како сте ми?

Долго време пишувам на темата ин-витро,...сега ја видов оваа, случајно а исто така прочитав и за местото Црн камен - Велес. Дали некоја од вас мила на Црн камен-велес, кои денови се оди, кој период од денот?

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?