|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:17:42   
Enika
Јас гледам моментално серија на компјутер и ве ѕиркам по малку..наче ништо ново тоа па тоа....уствари може ке идам за Солун у понеделник...ама може уште не е сигурноuser posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:18:05   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


Abre jas na google aj da pobaram ne znam zosto go povrzuvaat so akvariumite, i ribite kao gi ubiva site paraziti.user posted image user posted image user posted image user posted image
No fala ke go pobaram.A kako dojde do nego ili na svoja raka?Mislam po preporaka ili....



Тоа е Бебице во слободна продажба и без никаков проблем може да се купи...Барем тука во МК,а верувам дека е така и во БГ...Јас многу го користев сега кога имав проблеми со афтите...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:18:20   
ripce
user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:21:34   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Јас гледам моментално серија на компјутер и ве ѕиркам по малку..наче ништо ново тоа па тоа....уствари може ке идам за Солун у понеделник...ама може уште не е сигурноuser posted image


Na shoping ili.......


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:22:34   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA


Abre jas na google aj da pobaram ne znam zosto go povrzuvaat so akvariumite, i ribite kao gi ubiva site paraziti.user posted image user posted image user posted image user posted image
No fala ke go pobaram.A kako dojde do nego ili na svoja raka?Mislam po preporaka ili....



Тоа е Бебице во слободна продажба и без никаков проблем може да се купи...Барем тука во МК,а верувам дека е така и во БГ...Јас многу го користев сега кога имав проблеми со афтите...


Ke vidam utre po aptekive.Fala vi mnooogu.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:32:03   
Тања РР
Добро вечер. Ме примате ли во друштвото?user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Муабетчилница:-)
14.4.2010 22:46:10   
mother 29
eте ме и менеuser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 19:45:13   
Палешка РР
Проба user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 19:52:17   
BILE.F
user posted image user posted image user posted image Палешка!
Многу е убаво името!
Каде ги наоѓате овие работи?
Супер се!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 19:53:49   
April
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 21:03:02   
April
нели требаше Шехерезад да е веќе при крај со епизодите? user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 21:09:52   
pacuvce
Велија за да земе што повеќе пари од реклами,може и нови епизоди нарачал...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 21:13:48   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Велија за да земе што повеќе пари од реклами,може и нови епизоди нарачал...user posted image user posted image user posted image


user posted image   не се издржува веќе...децата требаше да пишуваат состав на тема My Hero (се мислеше на лик од цртани филмови)...погоди сите за кого пишуваа user posted image

и погоди сите девојчиња што сакаат да бидат кога ќе пораснат user posted image


< Поракaта ја уредил April -- 15.4.2010 21:15:02 >

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 21:22:04   
pacuvce
А во меѓувреме додека пораснат нека пијат турска лимонада...Еве една најнова реклама на А1,која се дава за време на Шехерезад...Новиот напиток за Македонците!!!

http://www.youtube.com/watch?v=_8bxDmPNlWg

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 21:48:30   
nadica
ajде заврши шехерезад па може да се помуабетиме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 22:00:44   
April
мм сега го донесе утрешниот Вест...насловната страна е user posted image како и секогаш...не знаеш дали да плачеш или да се смееш...онлајн изданието не е поставено за да ви ја постирам...Хелена (мајка на ќерка која мислам дека е петто одд.) во сосема недолична поза и се фали како го позајмува својот глас за жешка линија...мислам дека секој коментар е непотребен, нели? user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 22:07:32   
pacuvce
Ма се отиде во бестрага...Прееска во ударен термин,во 20 часот,на А1 оди реклама за т.н.емисија(ако воопшто може да се нарече емисија)Момент на вистината,каде што поставуваат некакви недолични прашања,по што син ми дојде и ме прашува-Мамо што е тоа секс?user posted image Јас му велам-Тоа е срамотен збор и не смееш да го употребуваш...А тој ми вика-Дали е исто толку срамотен како зборот пиuser posted image а,кој што децата често го кажуваат на училиште...Јас останав со подотворена уста и целата во user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Муабетчилница:-)
15.4.2010 23:20:02   
Палешка РР
А Црна Мачка во тркало на среќата? user posted image Само што не паднав во несвест!
А викаат "програми наменети за целата публика" user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 1:33:16   
Rossana
Tanja, ti bese od Strumica neli? Ima li tvojata kerkicka maticen i koj?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 13:33:36   
mami
Луѓе ај помош малку...никогаш не сум била до рудникот САСА, Македонска каменица, а треба да одам следната недела бараат преведувач за директорот. Може некој да ми каже како да стигнам до таму? оди автобус до Македонска каменица така? и после ке треба да одам со такси изгледа??user posted image user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 13:38:45   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

А Црна Мачка во тркало на среќата? user posted image Само што не паднав во несвест!
А викаат "програми наменети за целата публика" user posted image




леле типката во валијант што работи- user posted image user posted image user posted image го гледав тоа издание


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 13:40:24   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Ма се отиде во бестрага...Прееска во ударен термин,во 20 часот,на А1 оди реклама за т.н.емисија(ако воопшто може да се нарече емисија)Момент на вистината,каде што поставуваат некакви недолични прашања,по што син ми дојде и ме прашува-Мамо што е тоа секс?user posted image Јас му велам-Тоа е срамотен збор и не смееш да го употребуваш...А тој ми вика-Дали е исто толку срамотен како зборот пиuser posted image а,кој што децата често го кажуваат на училиште...Јас останав со подотворена уста и целата во user posted image user posted image


да да рекламата ја повторуваат цел месец- аман више. а инаку кога сме кај тие срамотни зборови- помалото девојче на шефот на мм, има 5 години и научила кuser posted image , пuser posted image и цело време ги повторува пред баба и и дедо и user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 13:44:20   
acka p
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Луѓе ај помош малку...никогаш не сум била до рудникот САСА, Македонска каменица, а треба да одам следната недела бараат преведувач за директорот. Може некој да ми каже како да стигнам до таму? оди автобус до Македонска каменица така? и после ке треба да одам со такси изгледа??user posted image user posted image
[/
negovata bivsa preveduvacka sega raboti kaj mene vo firma i se vika biljanaquote]

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 13:45:49   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Луѓе ај помош малку...никогаш не сум била до рудникот САСА, Македонска каменица, а треба да одам следната недела бараат преведувач за директорот. Може некој да ми каже како да стигнам до таму? оди автобус до Македонска каменица така? и после ке треба да одам со такси изгледа??user posted image user posted image


Mami, има автобус, само мислам поретко, прашај на автобуска станица. А зашто Саса е малку подалеку од градот, најсигурно е со такси.(имаат и фабрички автобуси, ама тие се само насабајле!
Јас сум била службено во Саса, ама со кола!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Муабетчилница:-)
16.4.2010 13:46:27   
mami
какви се не глупости нема по телевизииве, затоа и си викам поубаво што мојон не гледа ТВ..



< Поракaта ја уредил mami -- 16.4.2010 13:47:36 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?