|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Одвикнување од пелени
20.6.2009 1:15:08   
biljanaM
Воислав почна да мочка во нокширчето...ама си кака во пампето...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Одвикнување од пелени
20.6.2009 7:17:48   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво и тоа е нешто, полека, немој да го форсираш да не направиш контраефект.Лето, е топло е, неколку пати ќе го оставиш само по гакички, нема да му ставаш памперс, и да се надеваме дека ке посака нокшир и да се искакаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Одвикнување од пелени
21.6.2009 2:00:51   
biljanaM
Да Елена се надевам дека и во тоа побргу ке успееме

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Одвикнување од пелени
24.6.2009 14:53:07   
biljanaM
да се пофалам, Воислав вчера какаше во нокширчетоuser posted image user posted image user posted image
Се надевам дека поскоро ке почне и само да си кажува_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Одвикнување од пелени
24.6.2009 15:08:41   
Еца
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво за Воислав, браво!!!

< Поракaта ја уредил Elena -- 24.6.2009 23:39:56 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Одвикнување од пелени
24.6.2009 15:10:55   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Браво Војо

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Одвикнување од пелени
24.6.2009 23:01:35   
niki
Bravo za Boislav, samo napred decko.
A eve i nie da se pofalime, pelenite gi isfrlivme od upotreba sosema, po cel den sme suvi, sama si bara i za mockanje i za kakanje, bez nikakvo potsetuvanje, noke sme generalno suvi mada ni se slucuva 1 vo 3-4 dena i da zgresime, ama znae i da se razbudi i da bara da mocka. Mnogu sum gorda sto uspeavme.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Одвикнување од пелени
24.6.2009 23:41:20   
biljanaM
да ама знаете дека ова ни беше првпат, ајде ќе видиме дали ќе почнува на цело да си кажува.....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Одвикнување од пелени
24.6.2009 23:50:06   
Еца
Полека Биле и ова е одличен почеток, само без форсирање и нервози, дури и да згреши пофали го со зборовите, ништо страшно се случува само друг повикај по мама, нека го свати тоа како играuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 24.6.2009 23:52:07 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Одвикнување од пелени
25.6.2009 0:04:30   
biljanaM
Еленче па ти тука си била....си викам секоја ноќ сум сама...хахаха
Да мило ми е што си кажа, ама се плашам тоа едноставно да не било случајност....па пак си почне по старо


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Одвикнување од пелени
25.6.2009 0:08:28   
Еца
Ех Биле па грешки ќе има, само ќе мораш да имаш мноооогу трпение мила, а можеби и нема да биде така во вашиот случај, не мора да значи.Само не заборавај секогаш да го наградиш со пофални зборови, скокање од среќа дека направил нешто големо, кажување на друи пред него, за да се почувствува важен(а никако со чоколатце, играчка и сл)На децата им треба да видат и осетат емоции кои ние ќе им ги покажеме и пренесемеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Одвикнување од пелени
28.6.2009 0:26:04   
vesna_kr
Е стварно морам да се пофалам, Мила е веке 3 недели без пелени и дење и ноќе, среќна сум ептен,незнам како ама мајками ја одвикна, и еве јавно и се заблагодарувамuser posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Одвикнување од пелени
28.6.2009 0:30:40   
mis.
user posted image user posted image user posted image Браво за вас а највеќе за бабаuser posted image user posted image user posted image Вистински е успех за девојче од 2 год и некој месец да не носи памперс и дење и ноќе.user posted image браво

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Одвикнување од пелени
28.6.2009 1:21:00   
biljanaM
Изгледа тоа стварно било само случајност.....не сака пак да кажува, а за мочкање чат пат ке каже....ама за каката не....утре ќе пробам пак да го терам да кака во нокчирчето .

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Одвикнување од пелени
28.6.2009 9:17:54   
niki
Biljana nemoj da se razocaruvas, dolg e procesot na ucenje i tezok, i za majkata i za deteto. I nisto ne e slucajnost, samo vo mali cekorcinja se napreduva poleka, poleka. Bidi trpeliva i ke se nauci. Eve nie po veke sest meseci ucenje, vo poslednive tri nedeli pocna sekoj pat da kazuva, ama sabajlevo zgresi, mi kaza deka i se mocka i ne uspea da dodrzi i da stigne do WC i se izmocka na plocki. Nezgodi se slucuvaat i ke se slucuvaat, ti razmisluvaj i raduvaj im se na uspesite, a neuspesite vednas zaboravaj gi. Eden den se ova ke bide samo spomen, na dobar pat ste.

user posted image user posted image user posted image  Bravo, bravo za  Mila i za nejzinata baba.

< Поракaта ја уредил niki -- 28.6.2009 9:19:30 >

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:25:01   
niki
Kolku se smesni decava, znaci kraj.
Se macevme mnogu okolu ucenjeto na noksir i se naucivme i denje i noke go isfrlivme pampersot. I otidovme vcera na plaza, vo more se brckame i mi vika:
Mamo mi se mocka.
Jas: Mockaj vo moreto, kupacite ti se mokri.
Taa: Neeeeeeeeeeee sobleci me nemozam da mockam vo kupaki. I gi stisnala nozete drzi nepusta.
Vidov, ne vidov, sto da pravam vika i gi simnav kupakite i vo voda ja drzam i mockase i koga zavrsi mi vika pak da i gi oblecam kupakite.
Se ubiv od smeenje.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:26:24   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво за неа..си знае дететоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:28:29   
Еца
Ники закон ти е малатаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:30:33   
niki
Da de, demek edvaj me naucivte pa sega pak li me vrakate nazad vo gaki da mockam........

Cirkus ziv.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:32:46   
selma
user posted image

_____________________________

SELMA

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:34:38   
biljanaM
нема уште пола година да кажува, ама чекор напред сме....хахахаха, кога ке се искака вика мамо какан сум


< Поракaта ја уредил biljanaM -- 9.7.2009 22:35:06 >


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот selma)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:36:44   
mami
леле Биле и сестра ми го има истото правеноuser posted image user posted image user posted image ке завршела работа па одела и празен нокшир им носела на моите под нос и им викала- дотовоuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:39:55   
Еца
Значи како од душа сум се насмеала, ова децата ни се благолов божји.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:48:47   
biljanaM
хахаха...Мами и Воислав плус вика дотово.....user posted image user posted image user posted image срцки малечки

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Одвикнување од пелени
9.7.2009 22:51:59   
niki
BiljanaM koga najmalku ocekuvas ke pocne da kazuva i posle ke si imas cirkus po doma.
Denes mi barase da kaka u noksir u sred banjanje i go stavivme vo kada u voda i se iskaka i uste pola saat sedese nejke da stane interesno i se vide noze u voda gaze na noksir. Komedii zivi, koga ke se podrazmislam sto sve i dozvoluvam, si se cudam dal sum luda malku, ama nema veze imame na sto da se smeeme.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Lino & Maja
rici

Go imate istiot problem so igrava? Brkas ikoni a decata ja gledaat Maja i vikaat ..."Maja, Maja, daj mene, daj jas :) "

da (42%)

ne (58%)


Број на сите гласови: 19

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!