|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
13.4.2010 21:57:38   
Палешка РР
Леле и мене ми испопадна косата, иако имам мнооогуууу страв ме фаќа. Јас како што имам обичај да ја вртам кога седам цели тутки в рака ми остануваатuser posted image До кога вакаuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Опаѓање на косата
13.4.2010 22:00:54   
pacuvce
Ех,Палешка ти барем доиш па можеш да правиш некаква врска помеѓу тие две работи...А јас,што да речам...Еве веќе 8 месеци а јас секое сабајле наоѓам еден куп влакна на перницата...Ставам некои ампули од Зегин,ама некако нема многу ефект...И јас викам-До когаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Опаѓање на косата
22.4.2010 13:04:22   
Палешка РР
Не само што ми паѓа косата туку и влакната се танки и безживотни..како да не се од мојата косаuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Опаѓање на косата
4.5.2010 12:28:04   
Medo
Пред месец дена почнав да пијам Мерц апчиња на база на квасец и Б витамини.Ми расте нова косичка user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Опаѓање на косата
5.5.2010 0:11:17   
Annabel
А може ли да се пијат додека доиш?

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Опаѓање на косата
5.5.2010 0:18:48   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

А може ли да се пијат додека доиш?


Апсолутно. Тоа се само витамини.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Опаѓање на косата
5.5.2010 1:23:56   
Bitolcanka
Медо, а немаш зголемен апетит, покачена телесна тежина?

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Опаѓање на косата
5.5.2010 12:29:18   
Medo
Се консултирав со педијатарот и ми рече дека може да се пијат. Витамини се.

Не сум се мерела, ама мислам дека малце стомаче сум пуштила user posted image
Како и да е, не е нешто страшно. Може стомачето да ми е такво и од многу пиење вода пошто јас порано многу малце течности пиев (како камила бевuser posted image ), а сега заради доењето морам да пијам.
Ама нова косичка имам user posted image Радости ме изедоа.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 11:11:42   
Палешка РР
Ајде една анегдота ` Косата паѓа затоа што не е ЗИМЗЕЛЕНА` user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 11:21:17   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

` Косата паѓа затоа што не е ЗИМЗЕЛЕНА` user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image



user posted image user posted image user posted image Јако ти беше ова женска user posted image
Јас некое време пиев таблети од пивски квасец (како b-comlex се), но некако ми се зголеми апетитот и ги прекинав. Истовремено сакав и да ослабам ... Како што се вели - "Две убавини не биваат". Најверојатно е така.


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 14:02:13   
Anushka
После породување (особено по престанок на доење) косата паѓа к`о луда. Јас користев ВИШИ шампон за жени (има и за м.) против опаѓање. Многу е скап (750 мкд) го има во Зегин. Ама ептен помага.
Плус, пиев и пивски квасец и Мерц таблети. А дали ми зголемиле апетит? Појма немам. Мене и вака и така нон-стоп ми се јаде.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 14:03:21   
Anushka
Заборавив да пишам дека е доволно едно шише шампон косата да се обнови. Се разбира, акао го користите со „усул“. 

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 14:04:45   
jovanka
I jas go koristam Visi samponot i top e problemi imam so skalpot taka da toj edinstveno najmnogu mi pomaga.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 14:42:56   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

После породување (особено по престанок на доење) косата паѓа к`о луда. Јас користев ВИШИ шампон за жени (има и за м.) против опаѓање. Многу е скап (750 мкд) го има во Зегин. Ама ептен помага.
Плус, пиев и пивски квасец и Мерц таблети. А дали ми зголемиле апетит? Појма немам. Мене и вака и така нон-стоп ми се јаде.


Јас моментално ги користам наизменично Виши за првут и Виши за мрсна коса. Проблемот со првутот 100% го решив а со мастењето не сум баш задоволна. Сега изгледа ќе морам да го купам и оној за опаѓање затоа што влакно на мене нема да остане. Баш сакав да прашам дали има некој искуство со Виши со аминексил за да не си ги флам парите џабе. Фала Ануш.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Опаѓање на косата
17.5.2010 14:49:46   
jovanka
veruvaj sekoj sampon razlicno reagira se zavisi od skalpot od strukturata na vlaknoto jas do sega od Visi gi imam koristeno crveniot koj e protiv opaganje i zeleniot i toa od zelenite ima dva vida toj posvetliot mnogu mi pomogna.Probaj!

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Опаѓање на косата
5.9.2010 22:13:56   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pregnant

После првото породување, за брзо време почна да ми паѓа косата и после некој период ми се обнови, наново ми пораснаа нови влакна. Сега после второто породување, поминаа месец, два, три и си реков еј супер не ми паѓа косата, кога одеднаш почна нагло да ми паѓа и сега мислам дека за еден месец ми дојде на половина од што ми беше (а и онака немам некоја густа коса). Уште првиот пат ми рекоа дека е од доењето, ама сепак се нервирам кога и да се исчешлам или измијам цели топки коса вадам. Ве молам за некое ваше искуство или совет.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Истото ми се случуваше и на мене. Значи по првото породување ми опаѓаше косата па ми подрасна нова и супер беше, не се познаваше ништо, како да си ја обновив косата. Со второто породување после два-три месеци тука некаде или порано беше, почна нагло да ми опаѓа косата, ми се преполови, подолг период беше така и еве сега нема толку да ми опаѓа онака нормално.........
Разговарав до доктор и ми рече дека доњето нема врска со опаѓањето, во прашање е недостаток на витамини, минерали, општа малаксаност на организмот. Значи повеќе витаминска исхрана и се ке биде ок.



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Опаѓање на косата
28.9.2010 23:19:30   
lb81
kosata pocna da mi paga koga dimitar napravi 2 m sega ke pravi 4 a taa paga li paga.frizerkata mi preporaca sampon ALPECIN nea mn. mu pomognal .se imam izmieno 3 pati no zasega nema efekt.dali nekoja od vas go ima koristeno kosta okolu 400 den a go ima samo vo podobro snabdenite apteki

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Опаѓање на косата
28.9.2010 23:41:05   
Anushka
Во Зегин има еден скап шампон против опаѓање на Виши (околу 700 МКД). Внимавај само, има и машки и женски шампон! Инаку, со едо пакување ќе ја средиш косата, дефинитивно. Плус, Мерц таблетите за коса/нокти се топ (500 МКД).
Најефтина варијанта ти е рицинусово масло. Ама е ќиво малтретирање...

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Опаѓање на косата
28.9.2010 23:59:42   
Slagjana
Алпецин шампон немам пробано. Инаку и мене ми паѓаше косата после породување. Прочитав дека нема врска со доењето и дека најмногу опаѓа од третиот до шестиот месец по породување. Така беше и кај мене. Во меѓувреме користев шампон Нирел. Околу 200ден. е и го има во сите аптеки. Мислам дека и тој малку ми помогна. 

(Одговор на членот lb81)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Опаѓање на косата
29.9.2010 14:29:48   
soncenamama
ima li nekakvo dejstvo pivskiotkvasec ili samo apetit? ili da si zemam merc?

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Опаѓање на косата
5.10.2010 11:24:52   
Палешка РР
Косата пак ми паѓа.. Вас ви паѓа повеќе во овој период? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот soncenamama)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Опаѓање на косата
5.10.2010 11:32:03   
arh_diz
Jas mislam deka kosata opaga poradi nedostatok na nekoja komponenta vo organizmot. Jas posle poroduvanje piev zelezokosata ne mi opagase eve nepoln mesec nepijam zelezo i gledam deka kosata mi paga iako ja skrativ okolu 20 a mozebi i poveke sm sega mi e kratka:). Mislam deka pak treba da pocnam da pijam zelezo

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 5.10.2010 11:33:53 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Опаѓање на косата
7.10.2010 22:42:10   
newmamy
Mene kako mi pagase kosata....ne smeev ni da ja fatam, mi se gledaa dupkite, celoto mi stana pogolemo, zolva mi ne mozese da mi napravi frizura za svadba , me fati edna panika lugeeee,,,, tupanici celi kosa oda samo fakanje, toa se sluci nekade koga maliot napravi 3 meseci...POludev, mislev deka taka ke ostanam,,,zemav sampon Recept protiv opaganje, sea dali toa mi pomogna ili samo od sebe , ne znam, vazno sea imam nasekade novi vlaknenca user posted image  user posted image  user posted image mi raste nova kosa

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Опаѓање на косата
12.10.2010 13:08:09   
srcushka
i mojata kosa opadna i toa samo nad cheloto a imam gusta kosa ama sega napred mi e retka skalpot mi se gleda dali e o hormoni ne znam ne su m skoro isoituvala a piev hormoni posleden pat vo februari user posted image mnogu me nervira toa shishki imam pet vlakna ke mi nikne li nova kosa nekogash ?Imam i ginekoloshki problemi pomosh ajde neshto na prirodna baza dajte POOMOOSHuser posted image

(Одговор на членот newmamy)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Опаѓање на косата
24.10.2010 13:32:01   
newmamy
Srcushka , ne znam sto da ti kazam, dali mojota sama od sebe mi porasna ili od samponot , ne znam . Probaj kako mene kupi Recept Shampon protiv opaganje. Jas epten okelavev nad celoto, lom bev ,,,, sea nasekade imam novi vlakna . Probaj

(Одговор на членот srcushka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?