|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2010 9:24:10   
mami
Мојата еве дури сега почна полека полека да се средува по малку..инаку беше за никаде..кај секого различно 

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2010 9:53:00   
arh_diz
Jas napraviv ispituvanja preku krv koi se odnesuvaat striktno za kosata i noktite .I mi se ustanovi zosto mi paga kosata no bidejki sum bremena tie vitamini koi mi se potrebni treba da gi vnesuvam sto poveke preku hrana
Mi ja izvadija celata krv user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2010 9:57:10   
mami
А што ти рекоа? што ти фали?и каде ги правеше тие испитувања? Таму или овде кај нас?

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2010 10:05:50   
arh_diz
Tuka gi pravev pred nepoln mesec zatoa sto mnogu mi pagase kosata .A imav dosta komponenti koi mi falea .Eve ti strana ti znaes ruski http://www.invitro.ru/analizes/for-doctors/?all=show .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Опаѓање на косата
4.2.2010 11:03:30   
acka
i mene pocna da mi paga kosata moeto bebusce e staro 3 meseci a  mene pocna da mi paga koga imase 2 meseci me  fati strav malku zosto sestra mi go imase istiot problem i se pojavija kelavi dupki na glavata.se isplasiv da ne e toa ama doktorkata mi kaza deka ne e strasno nisto deka toa e od doenjeto i koga ke prestanam da dojdam se ke se sredi. poracav eden germanski sampon za opaganje na kosa i ampuli, neznam kako se vikaat koga ke stignat ke vi pisam zosto stvarno se efikasni sestra mi gi ima koristeno i i pomognaa mnogu. 

_____________________________

sekoj go gleda nadvoresniot izgled a mnogu malku znaat koi sme navistina.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Опаѓање на косата
27.2.2010 15:15:19   
Adrijana
Leleee na predhodnoto mienje, mislev deka koga ke se isopravam ke nemam nitu edno vlakno na glavata, se isplasiv mnooogu, nikogas ne mi pagala kosata tolku mnoguuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Опаѓање на косата
27.2.2010 15:16:39   
Палешка РР
А јас се чудам, велеа дека паѓа косата по породување, мене воопшто не ми паѓа. Можеби дека дојам?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Опаѓање на косата
27.2.2010 19:14:34   
Весна
Иии да, видиш не ни помислив на таа можност со доењето. Претходно периодично ми паѓаш, а сега не. А очекував бидејќи така сите ми кажуваа, дека многу опаѓала. Можно е, можно.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Опаѓање на косата
16.3.2010 10:02:22   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

па скоро да...имав густа убава коса, која едвај ја собирав со голема штипка, а после ми се проретчи до толку што можев да ја собрам со обично мало штипче или од оние тенкине стегачи..еве ја сега, после цела година сеуште не е вратена како што беше но оди натаму




Исто и кај мене

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Опаѓање на косата
16.3.2010 11:47:58   
Medo
Јас претходно се испофалив дека супер ми е косата, ама сега веќе не е така user posted image . Ива направи 3 месеци и веќе почна доста да ми паѓа косата и поприлично да се мрси. Стара приказна user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Опаѓање на косата
16.3.2010 12:45:07   
acka
http://www.drfoerster.de/WEB_englisch/index_en.htm ova e samponot i tinkturata. na mene mi pomognaa sega ne mi paga kosata tolku mnogu kako porano. 

_____________________________

sekoj go gleda nadvoresniot izgled a mnogu malku znaat koi sme navistina.

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Опаѓање на косата
16.3.2010 12:45:56   
acka
user posted image

_____________________________

sekoj go gleda nadvoresniot izgled a mnogu malku znaat koi sme navistina.

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Опаѓање на косата
29.3.2010 16:20:51   
Leonida
Еве и кај мене почна да паѓа косатаuser posted image Илона пред да направи 3 месеци почна... Се надевам дека нема вака уште долго да трае, иначе кој знае каква ке станеuser posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Опаѓање на косата
29.3.2010 16:32:32   
Палешка РР
И кај мене Леонида..еве два три дена. Ама мене и многу ми е густа, добро ќе ми дојде мало опаѓање, да се обнови.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Опаѓање на косата
29.3.2010 16:40:17   
Leonida
И мојата е густа ама сакам таква и да останеuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Опаѓање на косата
29.3.2010 21:16:04   
melody
Leonida pominaa 8 meseci i eve 20 dena od raganjeto na kerka mi i kosata seuste mi paga.Ne znam do koga vaka ama izgleda ke zavrsam so perikauser posted image .Vikaat nekoi duri dois paga kosata ama ete moja drugarka seuste go doi maliot ,a kosata kako luda i pagase samo otprilika tri nedeli.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Опаѓање на косата
29.3.2010 21:23:33   
viksa
Кај мене почна да се намалува паѓањето на косата. Почна некаде да ми паѓа околу 3 месеци по породувањето. Еве сега Петар има 6 месеци и сеуште само го дојам и забележувам дека постепено ми се намалува паѓањето. Мислам дека тоа е само период и кај секого различно трае, но сепак можеби ако се збогати исхраната со Б витамини ќе има некакво ублажување.

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Опаѓање на косата
30.3.2010 13:36:26   
Весна
Е и мене пред две-три недели почна на ми паѓа и тоа многу. Ајде пролет е па побргу ќе се обнови, веројатно :)

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Опаѓање на косата
30.3.2010 15:21:53   
Saturn
Оф, и јас сум есга во тој период на паѓање на коса user posted image Почна да ми паѓа после 2,5 месеци. Првиот пат кога се породив исто ми паѓаше и тоа ептен многу, ми се чини 5-6 месеци ми паѓаше. Овој пат ќе видам како ќе биде. Се наоружав со витамини и Мерц супер дражеи. Прво ќе ги допијам овие што ми останаа за трудници витамините бидејќи и тие се доста јаки витамини и одма после (за отприлика 2 недели) почнувам со по 2 апченца од Мерц супер дражеите. а бев и да се шишам минатата недела, се ишишав едно 8 см се надевам и тоа малку ќе помогне.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Опаѓање на косата
30.3.2010 15:34:36   
Adrijana
E dobro paga koga zenite dojdat, a jas ne ja dojam Eva, nitu ednas nema cicano od mene, pa kosata mi paga, ne znam kako da vi objasnam, premnogu mi paga, mi e strav da ja odvrzam i da se isceslamuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Опаѓање на косата
30.3.2010 18:28:33   
Annabel
ИЗВОРНА ПОРАКА: Saturn

Се наоружав со витамини и Мерц супер дражеи.


Дали Мерц се специјлни апчиња против опаѓање на коса или витамини? Може ли да гипијат доилки?

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Опаѓање на косата
30.3.2010 18:49:34   
^SARA^
Колку што сум запознаена јас Мерц - дражеите го подобруваат изгледот и квалитетот на косата,кожата и ноктите,не се специјални апчиња против опаѓање на косата но , сигурно можат да помогнат.Чинат околу 500 денари и една кутија се пие еден месец.Дали е препорачливо за трудници и доилки, најдобро е да се консултираш со лекарот и фармацевтот.Инаку ги препорачуваат во емисијата Поинакви и јас затоа се заитересирав да си ги купам.


_____________________________

*** Верувај во себе ***

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Опаѓање на косата
13.4.2010 18:46:36   
Martins mom
Опаѓање на косата?????? Звучи ужасноuser posted image Еве два месеци откако сум породена и не забележувам вакво нешто, а дојам...Леле јас секако имам ретка коса, уште да почне да ми опаѓа...уффффuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Опаѓање на косата
13.4.2010 19:09:25   
elle
И ова е последица од доењето? Колку ли нешта жртвуваме само за доброто на нашите најмили-но само да биде жива и здрава ќе издржам сеuser posted image .
Бнимавам да ми биде собрана косата секогаш и пак ќе се најде по некое влакно,а кога се чешлам тоа е страшно...се чудам како уште имам коса на главата

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Опаѓање на косата
13.4.2010 19:19:52   
Весна
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Опаѓање на косата?????? Звучи ужасноuser posted image Еве два месеци откако сум породена и не забележувам вакво нешто, а дојам...Леле јас секако имам ретка коса, уште да почне да ми опаѓа...уффффuser posted image user posted image user posted image


E Martins mom, и мене не ми опаѓаше до пред извесно време, кога наеднаш цели туфки вадам од чешел, баш како што кажува Елле. Ајде, ќе помине. Башка уште многу коса ќе ни попаѓа додека да ни пораснат децата, потоа ќе почне да белее user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?