|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:30:39   
Adrijana
Samo sto se vrativ od CTG i mi rekoa deka poragajot moze da zapocne sekoj momentuser posted image user posted image user posted image , mi zakazaa pak za vo petok, i toa doktorkata mi vika vaka:"Epa Adrijana ako ne se porodis do petok ke dojdes pak na CTG":))) ja vikam ama kako ako ne se porodam??? i ona vika :"pa taka bebeto ide"user posted image user posted image user posted image
Leleee kolku se vozbudiv ke se guskame uste malkuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:31:52   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ајде мила, со лесно...тука сме за тебе..знаеш дека ке те бодриме во секој момент од пораѓајот и со нетрпение ке чекаме да се вратиш и да ни раскажеш се

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:32:38   
profesorica
user posted image user posted image user posted image ајде андријанче со лесно нека ти помине се па да се гускате брзо брзо со бебушката.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:35:02   
srnicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Samo sto se vrativ od CTG i mi rekoa deka poragajot moze da zapocne sekoj momentuser posted image user posted image user posted image , mi zakazaa pak za vo petok, i toa doktorkata mi vika vaka:"Epa Adrijana ako ne se porodis do petok ke dojdes pak na CTG":))) ja vikam ama kako ako ne se porodam??? i ona vika :"pa taka bebeto ide"user posted image user posted image user posted image
Leleee kolku se vozbudiv ke se guskame uste malkuuser posted image user posted image user posted image

леле Андријана, па јаси ти нели ист термин имаме user posted image .
Јас утре ке одам на цтг , да не ми рече и мене еве ја иде user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:36:55   
srekna mama
леле супер!само напред,ќе имаме уште едно мало цуце!!!Супер!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:38:21   
Палешка РР
Ајде трудници, уште малку user posted image  па ќе си го видите user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:39:17   
mis.
Леле леле од кога се немаме подновено с некое бебенце.user posted image user posted image user posted image Ајде само напред и наскоро ќе си го видиш малото срцко.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:41:49   
Adrijana
Fala vi za poddrskata na site, mnogu sum vozbudena od bolnica trcav ko luda za da pisam tukauser posted image user posted image user posted image
Srnicka, ne se znae moze ke ti kazat i na tebe vakvo nestouser posted image user posted image user posted image
Mnogu sum srekna i isplasena po malce i site cuvstva mi se izmesani, moze i da se iznaplacam poposleuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 12:44:27   
srnicka
I da se isplaces, toa se solzi radosnici, iskreno posakuvam i mene da mi kazat takvo nesto, mnogu sakam da si se guskame, vikendov sve sme i kupile, ispravme, ispeglavme i se smestivme vo skafceto nejzino.edvaj edvaj cekam.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 15:19:33   
Весна
Јухуу, само да ми ви кажам дека сега уште малку тргнувам накај Систина на контрола и ќе си го видиме нашето смешничко мешњаче user posted image . Во 16:30 ни е прегледот, па штом се вратам следуваат деталите. Срцето ми е сто на саат, аух, колку сум воздудена user posted image (ама малкучку и исплашенка, само псссст за тоа user posted image )

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 15:22:22   
mami
ајде доста таму..какви стравови...поздрави ја Јанаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 15:24:23   
Весна
Фалаааааа! user posted image user posted image
Ех, ти си веќе исчеличена па терај си мајтап ај ај user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

< Поракaта ја уредил Весна -- 13.10.2009 15:25:00 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 15:27:51   
STRUMFETA
So sreka na site.     user posted image doagaat,bidete xrabri mamicki

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 15:35:28   
happy mommy
Адријана со лесно нека е и без паника !

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 20:35:34   
Весна
Еве не’, се вративме, дури и шетнавме малку, се подновивме...
Туку, лелееее убавица на мама, ау колку е немирна и правеше смешни гримаси, ни се плезеше и чматкаше со устето и малку ги отвори очињата. Имаме еден куп сликички. Најважно е дека се’ е добро, си се шетка низ стомакот, тешка е 1 465 грама (а не како што матичниот пресметал 1 777,2). Др. постојано ми се смееше на прашањата, ама разумен човек и сфати дека тоа ми беа само потреба за потврда дека се’ е во ред. user posted image

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 20:53:16   
Палешка РР
Уууууууууууураааааааааааааа за Јана наша. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Детали од УЗВ преглед
13.10.2009 22:43:57   
alex_mo
 Многу убави работи се изначитав,се разнежив.Иако сум 24 недела се мислам дека деновите ќе ми летнат за минутка.Од една страна  одвај чекам како нашиве рингерајки ,а од друга страна многу ми е убаво вака ,па сакам да потрае.

  Нека ви е лесно на сите што сте на чекор до најубавиот момент,слушајте ги докторите и господ нека ви дава сила и лесни поподувања,а ние останатите ве чекаме со детаљи од породувањата и секако од малите срцки....user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Детали од УЗВ преглед
14.10.2009 11:22:30   
srnicka
Samo sto se vrativ od ctg, nema najavi za skoro poroduvanje :), maloto e super, imame okolu 2500 kg.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Детали од УЗВ преглед
14.10.2009 11:24:08   
profesorica
Бравоuser posted image user posted image user posted image user posted image за сите бебчиња во стомачињата!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Детали од УЗВ преглед
14.10.2009 11:24:14   
srnicka
Lele kakva glupost napisav 2500 kguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ZNACI 2500 g, jas se izvinuvamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Детали од УЗВ преглед
14.10.2009 13:32:51   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image super srnicka, ke si pokloca uste malku vo mesetouser posted image user posted image user posted image
ajde samo so lesno da pomineme siteuser posted image i uste malku ke se mazime souser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Детали од УЗВ преглед
17.10.2009 0:10:38   
alex_mo
    Вечерва бевме на контрола.Др ни потврди дека е девојче,веке 100%.....Многу сме срекни бидејки сите сакавме женско.Но сепак најважно ми е дека е се ок. Др ми израчуна дека сум 23 недели и 2дена и дека сите пропорции одговараат на возраста,постелката е напред, а женскава тежи 700гр.

     Срце на мама да ја видевте само како беше активна како да знаеше дака ја гледаме,а др ни кажа дека обично вторите деца биле поактивни и затоа порано им се чувствуавле движењата.
     Многу се разнежив ,па тоа е прекрасно чувство....user posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Детали од УЗВ преглед
17.10.2009 0:40:00   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo



    Срце на мама да ја видевте само како беше активна како да знаеше дака ја гледаме,а др ни кажа дека обично вторите деца биле поактивни и затоа порано им се чувствуавле движењата.
    Многу се разнежив ,па тоа е прекрасно чувство....user posted image user posted image



Најубавите моменти од бременоста, зар не?user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Детали од УЗВ преглед
18.10.2009 15:39:46   
alex_mo
           Само мајките го имаат тоа задоволство,најбавото чувство на светот.ММ беше со мене и тој се разнежи ама мислам дека мајка си е мајка,па сепак го чувствуваш во себе......user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Детали од УЗВ преглед
20.10.2009 12:50:11   
elle
Само една работа е поубава одтоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш мајка....

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?