|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
1.2.2013 10:57:28   
sandriana RR
Точно, индивидуално си е, од дете до дете...Ние првите запчиња, односно долните единици ги извадивме полесно, за горните дигнавме малку Т. Мачни ни беа двојките, пак горните беа попроблематични...Сега вади 4ки, горни (долните ги има,и пак за нив помина полесно). Обично по една недела ни се маките нам, и тоа ноќе, кога се буди со вриштење.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 826
   RE: Првото запче
1.2.2013 13:12:27   
raklav
bebuska rvite dve zapcinja odednas gi izvadi na 26.dekemvri 2012 so polni 6m a gornite samo sto ne izlegle i tie se odednas

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 827
   RE: Првото запче
1.2.2013 13:25:34   
Malecka23
iskreno se nadevam deka vaka ke bide samo so prvive.ova e strasno od vcera spiena sum samo 10min ova mi e ;rvo sednuvanje,samo place ja bol vrsti samo sto ke zaspie pa ajde u race celo vremei pa prolivce nz veke sto da napravam kako da i pomognamuser posted image user posted image

(Одговор на членот raklav)
Непосредна врска до пораките: 828
   RE: Првото запче
1.2.2013 13:32:18   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

iskreno se nadevam deka vaka ke bide samo so prvive.ova e strasno od vcera spiena sum samo 10min ova mi e ;rvo sednuvanje,samo place ja bol vrsti samo sto ke zaspie pa ajde u race celo vremei pa prolivce nz veke sto da napravam kako da i pomognamuser posted image user posted image

Malecka a da zemete od tie gelovite za bebinja za olesnuvanje na rastenje na zabcinja sto se ,za premackuvanje..Pojdi do zegin ima razni,ne se skapi ,ke ja premackas i veruvam deka ke i pomogne..Kaj nas ova uspea..

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 829
   RE: Првото запче
1.2.2013 13:51:25   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

iskreno se nadevam deka vaka ke bide samo so prvive.ova e strasno od vcera spiena sum samo 10min ova mi e ;rvo sednuvanje,samo place ja bol vrsti samo sto ke zaspie pa ajde u race celo vremei pa prolivce nz veke sto da napravam kako da i pomognamuser posted image user posted image




eve i kaj nas ista maka probajte so Dentinox-Gel N na rastitelna baza e (so kamilica)eikasen e a za bolkite i temperaturata Eferalgan sirupot pomaga ,samo trpenie ke pomine .do pre nekoj mesec bea problem grcevite ,sega zabite,takva e nasata profesija-majki!!!


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 830
   RE: Првото запче
1.2.2013 14:24:29   
Malecka23
imam dentinox i gel za desni mislam se vikase dzabe e luge ama ic ne pomaga eferalgan epten kratko znaci nisto izgleda samo dobri nervi trebaat za da se izdrzi..dusice sigurno mnogu ja boliiuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 831
   RE: Првото запче
1.2.2013 14:40:09   
zzaa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

imam dentinox i gel za desni mislam se vikase dzabe e luge ama ic ne pomaga eferalgan epten kratko znaci nisto izgleda samo dobri nervi trebaat za da se izdrzi..dusice sigurno mnogu ja boliiuser posted image


mila i nie sme isti eve osmo zapce i raste i jas probav so gel,i kilibarno gerdance,ama ova najveke mi pomogna zemi orbit mastiki od zelenite i poleli go na pola i ceskai i gi nepcata na toa mesto sto se beli(tamu sto mislis ke nikne zapceto)i ke iskoci zapceto za 3-4 dena.a za temperatura imas poveke vidovi na paracetamol ,i jas prvo koristev efarlgen,a sega koristam Daleroni e podobarn,no se dava ako ima temeratura poveke od 38,5 ako e pomalku nema da davas ke ostavis organizamot sam da se bori,ke ja obleces vo lesna obleka,nekoi pamucni pizamki i ke ja tusiras so mlaka voda,i Eva imase temperatura 3 dena i stigna i do 39 daleronot ni pomogna ama toa e od zapcinjata,i sto e najbitno trapenije koga ke spije ona spi i ti za da bides po odmorena za vecerta da strazarisuser posted image i te ocekuvam vo skoro vreme da ni se pofalis za prvoto zapce user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 832
   RE: Првото запче
1.2.2013 16:15:17   
Hunny
Моето запчињата го мачат од 4-5 месеци, а уште нема ни едно запче. Инаку за 10 дена ќе прави 10 месеци.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 833
   RE: Првото запче
1.2.2013 19:54:18   
mmbucko
Zzaa 39 od zapcinja????!!!!! Sigurna si deka nema nesto drugo? Mnogu e visoka da e od zapcinja. Ako nema nikakov simptom a ima temperatura (jas kako golem patalec) bi vi predlozila da proverite urina, da ne e nekoja urinarna infekcija. Se nadevam deka ne e ama da sum na tvoe mesto bi proverila da spijam po mirno. Pozdravce i pobrgu da vi pom
ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

imam dentinox i gel za desni mislam se vikase dzabe e luge ama ic ne pomaga eferalgan epten kratko znaci nisto izgleda samo dobri nervi trebaat za da se izdrzi..dusice sigurno mnogu ja boliiuser posted image


mila i nie sme isti eve osmo zapce i raste i jas probav so gel,i kilibarno gerdance,ama ova najveke mi pomogna zemi orbit mastiki od zelenite i poleli go na pola i ceskai i gi nepcata na toa mesto sto se beli(tamu sto mislis ke nikne zapceto)i ke iskoci zapceto za 3-4 dena.a za temperatura imas poveke vidovi na paracetamol ,i jas prvo koristev efarlgen,a sega koristam Daleroni e podobarn,no se dava ako ima temeratura poveke od 38,5 ako e pomalku nema da davas ke ostavis organizamot sam da se bori,ke ja obleces vo lesna obleka,nekoi pamucni pizamki i ke ja tusiras so mlaka voda,i Eva imase temperatura 3 dena i stigna i do 39 daleronot ni pomogna ama toa e od zapcinjata,i sto e najbitno trapenije koga ke spije ona spi i ti za da bides po odmorena za vecerta da strazarisuser posted image i te ocekuvam vo skoro vreme da ni se pofalis za prvoto zapce user posted image
ine

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 834
   RE: Првото запче
12.2.2013 23:06:11   
Darky
Ne mora da znaci, sekade kade sum citala za redosled na zapcinja isto taka pisuvalo deka ne mora da znaci kaj nekoi deca niknuvaat so drug raspored taka da ne mu se seiraj user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Zivka*


ИЗВОРНА ПОРАКА: Darky

Mamicki nas zabite ni raste mn brzo, sega sme 13 meseci i 10 dena i imame 13 zapcinja, prvoto zapce go izvadivme 2 dena pred da napolnime 5 meseci! za prviot rodenden mu go zemavme kilibarnoto gerdance, iako veke imavme 12 zapcinja, za ostanatite 8 iuser posted image i mn ni pomaga, trojkata gore bez problem ja izvadivme, i im preporacuvam na site mamicki da go zemat ova gerdance deka mnogu pomaga, ne sakam da ja pravite mojata greska, koga moze za site 20 zapcinja da ja iskoristite!! Najdobronameren sovet!! pozz



Darky, mojata kerkicka go ima gerdanceto uste od 4 meseci ,ama so zabite se iznamaci i seuste se maci (so temperaturi ,so proliv,ne jadenje (ili toa so ke go izede ke go povrati ),so placenje kenkanje,ne spienje navecer (a i jas so nea se iznamaciv ) inaku gerdanceto sekoj den go nosese i na kraj i go izvadiv zatoa sto nemase nikakva pomos od nego da i gi ublazi bolkite ili bilo stood toa sto zborat. go izvadi prvoto zapce duri na 10 meseci ,a sega ima veke 14 meseci i 3 nedeli i ima izlezeno 7 zapcinja !( vo edna nedela i izlegoa 4 zapcinja naednas-mnogu teska nedela bese )
a inaku moeto prasanje do vas mamicki dali mora da izleguvaat zapcinjata po redosled kako sto e prikazano tuka na sajtov ili nemora da znaci ?zatoa sto mojata kerkicka gi ima kecovite dolu ,kecovite gore ,edna 2ka gore i dvete 4ki gore i izlegoa ,zatoa neznam dali moze i vaka da niknuvaat zapcinjata bes redosled?vi blagodaram mnogu user posted image


(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 835
   RE: Првото запче
13.2.2013 9:33:04   
profiler
Nie vcera napolnivme 4 meseci i racete ni se postojano vo usta. Citav po internet za kilibarnoto gerdance pa sakav da prasam ima li nekoj da spodeli iskustvo, sakam da go kupam!user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 836
   RE: Првото запче
13.2.2013 9:37:29   
Mihaela 2010
profiler jas licno za malata nemam koristeno,ama kolegava sega go prasav on za sin mu koristat i e dosta zadovolen,4 zapcinja ima i nikakvi maki ni problemi.no mi kaza deka go nabavile od Germanija,im go donele ustvari na podarok,e sega ovie tuka sto gi prodavaat dali se isti ili ne toa ne znam,i kolku se kvalitetni ne znaeme da ti kazeme

(Одговор на членот profiler)
Непосредна врска до пораките: 837
   RE: Првото запче
13.2.2013 9:56:45   
ecko
jas go imam i sum prezadovolna osven mala minimalna nervoza koja e kratkotrajna dva do tripati vo denot imame 5 meseci i 6 dena vadime treto zapce jas go kupiv od "bebesling" a go ima i vo deko i vo bebe super market tamu e najevtino jas neznaev otkako go kupiv doznav

(Одговор на членот profiler)
Непосредна врска до пораките: 838
   RE: Првото запче
13.2.2013 10:04:11   
masa
profiler јас за моето дете купив колибарно герданче тогаш почнаа да ги носат кај нас и најдов само ова user posted image неможам со сигурност да ти кажам дали е од него,ама ни се лигавеше воопшто ниту температура качуваше кога ги вадеше забите..кенкава беше по малку и ставше во уста раце не толку колку играчки,ама не нешто многу често.Мислам дека герданчето има влијание дури го ставав и кога ми се разболуваше некаде прочитав дека општо ја немалува болката не само од запчињата.Сега има и други герданчиња по аптеките гледам,па ако има некоја друга мамичка изкуство со нив нека пише чисто за споредба да си одлучиш.Со лесно да си ги извадите сите запчиња

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.2.2013 15:23:04 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 839
   RE: Првото запче
13.2.2013 10:05:40   
profiler
najdov imalo tema i diskusii. imalo dva vida na takvi lancinja, edni vikaat dobro e edni deka nema vrska. zavisi od deteto. poz

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 840
   RE: Првото запче
13.2.2013 10:10:41   
profiler
Ti blagodaram Masa. I jas mislev da go zemam toa na nutrivita!user posted image

< Поракaта ја уредил profiler -- 13.2.2013 10:11:20 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 841
   RE: Првото запче
13.2.2013 10:21:23   
profiler
ecko dali toa od bebe super market i ova od nutrivita se isti, ako ne sto e razlikata. tuka mi e dilemata!

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.2.2013 15:24:21 >

(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 842
   RE: Првото запче
14.2.2013 10:49:40   
ecko
ne se ama voopsto isti ovie se bas kamencinja istoto sto go pisuva masa se slucuva i kaj nas eve kakvo e moeto user posted image ti go postiram od bebe supermarket posto ti kazav tamu e najeftino a ova od nutrivita go ima vo zegin neznam kako se odrzuva ova moeto se mie ednas mesecno pod jak mlaz na voda i se susi dva casa na sonce zatoa sto kilibarot e soncev kamen

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.2.2013 15:21:22 >

(Одговор на членот profiler)
Непосредна врска до пораките: 843
   RE: Првото запче
14.2.2013 11:38:42   
baby 27
Nie imame kilibarno gerdance i go nosime od 4 mesec.Sega imame 7 meseci i 2 zapcinja (dole edinici) i ne vidovme nekoja maka so vadenjeto, iako i dvete odednas izrasnaa.Normalno, bese malku kenkava i stavase vo usta se sto ke i dojde do raka, ama nesto pogolema maka nemase.E sega dali e od gerdanceto ili od samoto dete, toe ne mozam da kazam, a od kako i e staveno, ne sum i go izvadila.Inaku, go poracuvavme od Belgrad i e mnogu ubavko, me naplasija deka ovdesnite ne se bas najdobri.

(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 844
   RE: Првото запче
14.2.2013 16:16:09   
profiler

ИЗВОРНА ПОРАКА: ecko

ne se ama voopsto isti ovie se bas kamencinja istoto sto go pisuva masa se slucuva i kaj nas eve kakvo e moeto user posted image ti go postiram od bebe supermarket posto ti kazav tamu e najeftino a ova od nutrivita go ima vo zegin neznam kako se odrzuva ova moeto se mie ednas mesecno pod jak mlaz na voda i se susi dva casa na sonce zatoa sto kilibarot e soncev kamen


Fala za iscrpniot odgovor. Sega stvarno ne znam koe da go zemam (znaci odluciv da kupam, ahahahhah), ama ili toa od nutrivita ili kako vasevo ke zeam.

(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 845
   RE: Првото запче
17.2.2013 16:37:49   
Kockicka
Da go prijavime prvoto zabce na 14 meseci i 3 dena user posted image

(Одговор на членот profiler)
Непосредна врска до пораките: 846
   RE: Првото запче
17.2.2013 23:00:07   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Da go prijavime prvoto zabce na 14 meseci i 3 dena user posted image

Нека и се редат како бисерчиња. Ајде мама конечно мирно ќе спиеuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 847
   RE: Првото запче
18.2.2013 0:27:28   
mamaemili
Kaj Sergej denes se pojavi prvoto zabce na 6 meseci i 13 dena :))) Nemavme problemi osven sto deneska vrisna ednas, i preblede celiot i usteto kako da mu pomodre malku, no za nekoja sekunda se bese vo red neznam dali od silnata bolka bese toa, sepak zabceto e tuka :)) Pozzz

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 848
   RE: Првото запче
18.2.2013 7:49:39   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

imam dentinox i gel za desni mislam se vikase dzabe e luge ama ic ne pomaga eferalgan epten kratko znaci nisto izgleda samo dobri nervi trebaat za da se izdrzi..dusice sigurno mnogu ja boliiuser posted image


mila i nie sme isti eve osmo zapce i raste i jas probav so gel,i kilibarno gerdance,ama ova najveke mi pomogna zemi orbit mastiki od zelenite i poleli go na pola i ceskai i gi nepcata na toa mesto sto se beli(tamu sto mislis ke nikne zapceto)i ke iskoci zapceto za 3-4 dena.a za temperatura imas poveke vidovi na paracetamol ,i jas prvo koristev efarlgen,a sega koristam Daleroni e podobarn,no se dava ako ima temeratura poveke od 38,5 ako e pomalku nema da davas ke ostavis organizamot sam da se bori,ke ja obleces vo lesna obleka,nekoi pamucni pizamki i ke ja tusiras so mlaka voda,i Eva imase temperatura 3 dena i stigna i do 39 daleronot ni pomogna ama toa e od zapcinjata,i sto e najbitno trapenije koga ke spije ona spi i ti za da bides po odmorena za vecerta da strazarisuser posted image i te ocekuvam vo skoro vreme da ni se pofalis za prvoto zapce user posted image


epa kaj nema ni Z od zapce nepcata se premnogu oteceni gloda se sto ke stigne.zaspiva so glodanje na resetkite od krevetceto i nekogas i vo son toa go pravi.maticnqata ni rece deka se macat valjda da probijat i deka mozno e da imame pak takov period so temperatura i prolivce kao samo treba da se sledi.a detevo ne znam po 100pati na den ja presoblekuvam lom se pravi samo nesto stava vo usta navecer spie i naednas ke pisne mnbogu jako ke zaplace i nz si vikam da i izlezat moze malku ke se smiri.ama toa e ke cekame,

Za tie sto im iskocile zapcinja neka vi se mnozat i da vi bidat beli kako bisercinjauser posted image user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 849
   RE: Првото запче
20.2.2013 6:23:54   
bucko mal
Denes mu zemav i jas na mojov bebus mi izgleda deka se istipa ke vidime kako ke bide dali malku ke se smiri, nekako bas ne mi se veruva ama aj si vikam da probam,inaku go mackam i jas so gel ama ne mi ima nekoj efekt vo sekoj slucaj ke vi pisam rezultati
ИЗВОРНА ПОРАКА: ecko

ne se ama voopsto isti ovie se bas kamencinja istoto sto go pisuva masa se slucuva i kaj nas eve kakvo e moeto user posted image ti go postiram od bebe supermarket posto ti kazav tamu e najeftino a ova od nutrivita go ima vo zegin neznam kako se odrzuva ova moeto se mie ednas mesecno pod jak mlaz na voda i se susi dva casa na sonce zatoa sto kilibarot e soncev kamen


(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 850
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?