|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: "Има ли нешто ново?"
19.4.2015 11:36:37   
Anonimen
E toa znaci uzasno me nervira dali ima nesto novo pa ako ima jas sigurno nema da krijam toa im go kazuvam vo lice na tie sto mnogu prasuvaat

(Одговор на членот Celin)
  Непосредна врска до пораките: 76
   RE: "Има ли нешто ново?"
19.4.2015 15:04:50   
scared RR
ау ау не го можам прашањево, една другарка постојано ме прашува иако гледа дека не и одговарам, иако и реков дека тоа не се прашува, ама од што е глупа и проста и не знае да направи друг муабет па само тоа и е во уста. Ама најдов чаре и за тоа, не и враќам веќе ни на повици ни на пораки.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: "Има ли нешто ново?"
16.6.2015 13:45:08   
LoveableMe RR
Мене постојано ми се случува, можеби затоа што повеќе време има поминато откога сме во брак, па нормално луѓето прашуваат, малку имам и стомак пуштено и одма дали има нешто ново.

Ова отиде дотаму што на пазар еден на тезга ми вика за поевтино ќе ти пуштам цена за зеленчуков, гледам трудна си, треба здраво да се храниш. Останав без збор, дал да плачеш, дал да се смееш...

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: "Има ли нешто ново?"
17.6.2015 10:53:21   
Kvisko
Мен па обратно. Веќе никој не ме прашува ништо за деца. Веројатно неколку пати прашале па си го добиле и сега сите ќутат ко јазик да немаат. Така ми е пофино навистина.
Ама и јас не бев цвеќе за мирисање кога ќе прашаа.
Околу свадба ослабев и една така пријателка на моите што сака во се да си го меша носот ми вика а ти си ослабела да не има нешто. Јас и се свртев и и кажав не нема ништо јас сакам да бидам убава невеста. Знам дека и она и ќерка и биле со стомаците до заби на нивните свадби па така убаво ми се намести. Е после беше што ние што сме се мажеле трудни да не не сме биле убави ама веќе не праша ништо околу тоа. А тогаш не ни пробувавме сериозно навистина не сакав да бидам трудна невеста.
На неколку други исто им имам кажано такви чудни работи па престанаа да прашуваат.
Кога се преселивме во новиот в=стан почна еден комшија да прашува па му рековме се во свое време ние сме си млади и сакаме да уживаме во животот и престана.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: "Има ли нешто ново?"
12.1.2016 15:39:43   
Sunshine88
Многу ме напнува тоа прашање....Кога бебе...што чекате за бебе...јас им велам чекаме да се фати...Како бре што чекате, сакате да ми светите што и како правам..Знаете кој ми се плановите. И додатно убиваат тие глупи прашања, посебно кога се обидувате а не ви иде...И секогаш на сите им велам, аман луѓее кога сака дедо Боже тогаш ќе си биде....Уште они ми фалат психичка тортура да ми вршат.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: "Има ли нешто ново?"
28.1.2016 22:36:53   
Sesil
Претеруваат луѓето со прашањево. Најблиските другарки знаат дека имаме проблеми останатите не ни сакам да знаат. Со широк осмех им одгвоарам дека чекаме прво ние да пораснеме (демек). Мајка ми и свекрва ми не знаат, не сакам да ги загрижувам, а и сакам да си го намалам притисокот после секој преглед да полагам ,,извештај,, што рекол докторот и какви се резултатите. Колку помалку луѓе знаат полесно е.

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: "Има ли нешто ново?"
29.1.2016 13:04:28   
Hopeful RR
После сите перипетии, и секакви коментари од луѓе, се уште сум задоволна од одговор на еден таков кретен, квази другар на мм, кој се дрзна да не прашува ајде, што чекаме. Му се свртев и насмеано и најкул му реков - а што па тебе ти се брза за нас??? На тоа нема како да се одговори, така што, еве ви еден полудрзок одговор за заќутување user posted image

< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 29.1.2016 13:09:42 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Sesil)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: "Има ли нешто ново?"
15.6.2016 13:15:10   
вераинадеж
Мене кумот лани ми рече,Ајде ти што чекаш ,до година летото ако нема ништо ке мењам кумство.Сега еве лето ќе дојде па може треба да го прашам,да знам со време друг кум да барам.А свекрва ми пред месец дена ми направи муабет дека може не сме биле компатибилни со ММ,имало многу брачни двојки што по развод имале деца со други.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: "Има ли нешто ново?"
15.6.2016 13:57:02   
Hopeful RR
Леле колку слушав вакви муабети, се нервирам што те читам! Ич да не ти чуе, најдобар лек за ова е игнор. Свекрва ти нека се иавини што така ти кажала, пошто стварно е безобразно, а кумот... слободно ќе смениш друг, кажи му, нека не се секира, и трошоци ќе му заштедиш. Брее безобразни луѓе...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: "Има ли нешто ново?"
15.6.2016 16:48:07   
вераинадеж
Ма ништо не им враќам,така со карање може ке почнам и со маж ми да се карам ради нив,а ако ништо не им враќам мислам дека им ја префрлам топката тие да се нервираат user posted image Додуша за кумот,мислам дека е повеќе недораснат и недосетлив отколку што сака да ме повреди.Ама трпение спасение рекле,не се знае што може да те снајде во животот,па може и со својот камен по глава да се удриш.Инаку на никој не му посакувам нервози од типот да не може дете да има,ни на најголемиот непријател.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 85
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?