|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Риба во детското мени
17.12.2009 19:27:21   
Mila na mama
Денес замрзнати филети ослич варени со морков и компир.

Бојанас Колкаво ти е детето?

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 17.12.2009 19:28:05 >


_____________________________

love u all

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Риба во детското мени
17.12.2009 19:29:10   
Палешка РР
Само свежа риба, речна, езерска, а од морска само ослич.
Марио понекогаш сака и туна, но тоа се случува 3 пати годишно и плус голем е.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Риба во детското мени
17.12.2009 19:30:05   
bojanas
едното 7 месеци другото 4 години

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Риба во детското мени
17.12.2009 19:36:20   
Палешка РР
Мислам дека риба се воведува во исхраната после 9 месеци, нека кажат помладите мамички user posted image
Но никако не мешајте ја со јајце или кисело млеко. Нека поминат неколку часа пред да му дадете ваков производ.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Риба во детското мени
17.12.2009 19:38:53   
Mila na mama
Јас сега почнувам со риба а Мила има речиси 17 месеци од страв не ми се брзаше да и дадам јас и со јајце, кравјо млеко и со многу алергени прилично доцна почнав. Прво ми е па ептен внимавам user posted image user posted image user posted image  така ми велат.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Риба во детското мени
18.12.2009 1:01:50   
nutelizza
Давајте им пастрмка, здрава е нема коски и лесно ја прифаќаат малите деца. Обично после 10 месеци ја препорачуваат. И имам читано да им се дава риба во конзерви-сардина и скуша

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 21:49:59   
ripce
Не сме пробале риба... купив пред некое време, ама како се појави осипот, си викам да помине прво па после ќе му дадам... знам дека ќе го варам... сега ме интересира некоја идеа што може да му дадам како прилог со рибата, некој зеленчук, компир на примерuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 22:00:52   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Не сме пробале риба... купив пред некое време, ама како се појави осипот, си викам да помине прво па после ќе му дадам... знам дека ќе го варам... сега ме интересира некоја идеа што може да му дадам како прилог со рибата, некој зеленчук, компир на примерuser posted image


Pa mozes kompir so morkov zaedno.Toa jas najcesto i davam na Monika.Samo da napomenam za pocetok se dava isklucivo bela riba, kako sto e pastrmkata i oslicot, skusa ne posto e mnooogu teska za detskiot organizam.Mozes da ja varis.Ili da ja ispeces na skara so puter mene ova mi e po preporaka od nutricionist.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 22:05:27   
ripce
Да ослич ќе му дадам... така ми рече и матичната дека за почеток најдобро е ослич и тоа варен.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 22:20:41   
Cacko
Na Elena sefte riba i dadov od kasickite na nestle so oslic nekade na 6 ipol ili 7 meseci bese(ne me fakajte za zbor),ama i bese cudna,nov vkus,ama mislam deka ne i se svigase.posle 2 nedeli bevme u Dojran i i dadov od maskata ikra i od krapot i ako veruvate nemozev da postasam da i dadamuser posted image od tolku lakomo so lapase.eve vcera pak probav kasicka da i dadam ama ne ja bendisuva,taka da ke moram da pravam,a bas i ne sum ljubitel na spremanje riba ama ke moramuser posted image

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 22:49:14   
caci20
Cacko i Petar ne gi sakase gotovite pa jas mu pravev pastrmka sama. Vo folija ke ja stavev kako vo torbicka so edna kapka maslinov zejtin i malku sol i vo rerna edno 15 min. Posle edna kapka limonce i lapanje do besvest. Sega jade se: oslic, losos, pastrmka.Za morskata vikaat posle edna godina. Tek da vidis kako ke lapka losos na skara

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 22:55:41   
nadica
сум пробала да и дадам од готовите каши не ги сака, несака ниту варен ослиќ, пржено несакам јас да и давам ама еве ми дадовте идеја да и испечам па ќе пробаме

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Риба во детското мени
16.4.2010 23:04:06   
caci20
Nadica izmesaj ja posle so nesto sto saka so pojak vkus karfiol, brokula

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Риба во детското мени
17.4.2010 0:49:33   
Maca25
Нина па обратно, повеќе ја сака кашичката на Нестле. Таа ја јаде, ја тамани цела.
Денес мора да ја пофалам изеде цело парче ослич, но не пржен туку варен со зеленчук. Ова и е прв пат да јаде риба. До сега секогаш плукаше.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Риба во детското мени
17.4.2010 11:09:52   
profesorica
ретко, многу ретко јаде риба и тоа ја осеќа некако ми прави фаци.а најчесто со варен зеленчук му ја даваме но не ја обича баш.за ова е метнат на мм.тој јаде риба но не ја претпочита.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Риба во детското мени
17.4.2010 14:25:18   
mother 29
Марко не сака да помириса риба..никаква!
ич не се метнал на мамаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Риба во детското мени
18.4.2010 14:50:03   
HristinAntonio
antonio jade riba obicno pastrmka. losos ili oslic iako nekogas znae da zezauser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Риба во детското мени
18.4.2010 14:59:46   
sinolicka
1 nedelno varena so brokula kompir ,morkovce.inaku riba moze da se jade posle 1 god,se preporacuva da ne se brza.mu davam samo sveza riba losos i pastrmka.drugo ne sme probale ponataka ke probame se

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Риба во детското мени
18.4.2010 17:42:07   
mother 29
обично на мали деца се препорачува замрзната риба,од причина што доколку речната или езерската биле подолго време во загадена средина(се мисли на вода со метали),попримува и месото на свежата риба.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Риба во детското мени
18.4.2010 18:00:26   
mis.
Вчера за ручек имавме печена скуша и сите четворица се изнајадовме.Сите сме рибари па често имаме риба во менито.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Риба во детското мени
19.4.2010 15:09:17   
ripce
Јас за нас денес пржев Панга филети, а Зоки првпат проба риба, варен ослич со морков, компир и брокула и му ја испасирав половината ја изеде без проблем, сега заспа, кога ќе стане ќе му ја дадам другата половина.

П.С. Мис и јас сум ептен по рибата, месо не јадам многу (едно време пред 2-3 год. свинско, пилешко, телешко воопшто не јадев), ама риба мммммм..

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Риба во детското мени
19.4.2010 15:14:02   
mis.
рипче па знаеме ние што да јадемеuser posted image што е убавоuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Риба во детското мени
19.4.2010 15:16:17   
ripce
Ауууу за друго НЕ, ама за риба ептен сум стрвна user posted image user posted image user posted image Така ем убаво, ем здраво

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Риба во детското мени
6.11.2010 18:30:17   
Snowhite RR
Мамички кажете дали сте му дале риба на бебушите, каква и како ја спремате. Ние еве направивме 9 месеци,мислам дека веќе можи риба да пробаме, што мислите или рано е?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Риба во детското мени
6.11.2010 18:53:01   
lidijas
moze riba posle 9 meseci najubavo varena, moze oslik, tuna. Jas i dadov pred da napolni 1 godina, no pedijatarot mi kaza deka moze posle 9 meseci

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?