|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кондури за дете
26.11.2009 16:56:55   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

поентата ми беше сосем поинаква. имено, сум ги довлекол од којзнае каде и со сите трошоци повторно платив и до 20% поевтино отколку тука (со исклучок на кеги). значи, нешто кај нас не чини - не сме толку богати за да плаќаме поскапо од европејците и американците.
понатаму, лично сметам дека додека ногата се формира подобро е да се носи квалитетна кондура. кога ќе порасне ако сака нека си купува и кинески од 500 денари.
децата се нешто посебно. нема да ги разгалиме ако им купуваме квалитет кој е проверен од милиони луѓе, се разбира во границите на можностите. погрешно е ако од тоа се прави култ и зависност. квалитетот е добра работа бидејќи така и се штеди. подобро еден пар сега по таа цена отколку два-три во рок од месец дена за половина.Апсолутна поддршка од мене Боцко.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Кондури за дете
26.11.2009 17:08:15   
Татјана
Сосема се согласувам дека условно речено скапите обувки за деца се потреба. Значи анатомските и квалитетните обувки за деца гарантираат не правилен развој на стапалото (ако детето има рамни стапала ниедни обувки не можат да му ги исправат) туку правилен развој на рбетниот столб и на сиот организам воопшто. Инвестицијата во бренд-обувки е инвестиција во здравјето на наШето дете. И подобро купете едни скапи обувки кои детето ќе ги носи и на прошетка и во град и во природа, одошто три пара ефтини кои ќе го деформираат вашето дете. Скапа обувка не значи снобизам, туку потреба. Јас нема да се откажам од ненадминливите и безконкуретните Primigi.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Кондури за дете
26.11.2009 17:15:50   
pacuvce
Ne sakam da bidam razbrana pogresno i mojot stav voopsto ne se odnesuva konkretno samo na kupuvanjeto cevli,tuku voopsto.Moite roditeli,vo toa vreme pred 30-godini koga imale samo edna plata i tri deca sigurno ne ni kupuvale nekoi SUPER ANATOMSKI cevli so koi ke mozeme da poletame na Mesecinat,pa eve ne site tri sme zdravi i pravi,majki,soprugi i vraboteni zeni,fala bogu i nisto ne ni fali.POVTORUVAM,mojot stav e voopsten... Kakvi cevli ste nosele vie..Bas bi sakala da cujam,zatoa sto site sme tuka negde so vozrasta?

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Татјана)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Кондури за дете
26.11.2009 17:52:10   
Еца
Пацувче се согласувам со тебе потполно, и ние сме три сестри, моите глава не кревале од обврски, неколку пати нагласив дека не сме имале се, но бевме среќни деца, сепак мила времињата се менуваат. Ако гледаме така многу работи воопшто не се ни приближно исти како некогаш, настанати се многу промени во секој аспек од животот и најискрено во случајот сметам дека боцко има добар став. Го делиме мислењето, и затоа што тие кондурчиња барем јас што сум ги купувала и поскапо сега ке ги искористам и за Мила. Додека се оформи стапалото би требало да се раководиме по некои критеруими, нормално ако сме во можност... сега кога веке наполни 4 години и купувам најобични.  Но не мора да значи дека ако е скапо, брендирано демек може да спречи деформитети. Пример е внук ми кој од самиот почеток носи цицибан, ортопедски, анатомски, специјални влошки направени само за него и за жал пак има рамни стапала и проблеми... значи нема универзално решение, секое дете приказна за себе, како и ставовите кои ке ги заземат родителите.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Кондури за дете
26.11.2009 18:15:18   
pacuvce
Jas i ti sme bile na ista branova dolzinauser posted image ! I nie sme tri sestri,jeeee!Pozdrav,mila Eca!!!user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Кондури за дете
12.2.2010 16:11:52   
dragana_vane
Koga zboruvame za kondurite, sakam da ve prasam nesto , dali imaat vrska kondurite so potenjeto na nozeto. Vidan ima edna godinka, i veke nekolku meseci mu se potat nozinjata. Zatoa doma odime bosi samo na corapi, a koga izlezeme obavezno se vrakame so mokri hulahopki. Neznam vo sto e problemot. I jas sum za kupuvanje ubavi i kvalitetno cevli, voopsto za toa, pa i za sto se odnesuva za zdravjeto na deteto ne stedam pari. Me interesira dali go imate istiot problem  i sto pravite? Doktorkata mi kaza dekaa toa e normalna rabota i letno vreme da odi deteto  boso( sto e normalno deka ke odi bosouser posted image ), i da mu stavam soda bikarbona vo papucite i kondurite. Seuste ne sum stavila soda nekako mi e strav,  ne samo sto mu se potat, tuku i mirisaat. Kakvo e vaseto iskustvo?

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Кондури за дете
12.2.2010 16:19:25   
mis.
Еве кликни тука имаме тема испотени стапала.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Кондури за дете
13.2.2010 17:34:16   
jovanka
Se sekavam osven ciciban bidejki imav ramni stapala mi pravea po merka ortopedski konduri ili vloski koga potporasnav bidejki modelite im bea bez komentar i mnogu se bunev ama po moe mislenje se e do genite(nasledno)moze samo mal procent da se popravi i svodot i samoto odenje.No sepak ima razlika od onie kineskite do ovie od podobrite firmi vo gradot i vo dizajnot,materijalot...

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Кондури за дете
13.2.2010 18:50:12   
mother 29
http://www.newbalance.com/kids/infants/products/KV574CFI/
последно нешто што купивме е ова ,само кафeни вo основата,жолта апликација new balance.....

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 13.2.2010 18:53:02 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Кондури за дете
13.2.2010 18:56:35   
mis.
Колку пари ги купивте,ми се допаѓаат.Со лепенки се?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Кондури за дете
13.2.2010 19:01:46   
mother 29
да со лепенки ,два пара лепенки......од ск ги купи мм ми на попуст 1 800 ден..некаде од гтц..........не знам од каде, валјда од специјализирана за  new balanceuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 20:39:45   
mom
Vidoevski ortopedot mi rece ortopedski konduri ne, vo majcin dom ortopedski obavezno, tret ortoped neortopedski. Sto da pravime so doktorive?Pogolemata ima 2 ipol i ima ramni stopala, i dadoa vloski da nosi iako ne veruvam deka pomagaat. Jas imam ramni stopala, a majka mi ciciban mi nosela. Bebeto uste od sega se gleda deka ima dobri stopala.Vie kakvo iskustvo imate?

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 20:52:56   
ripce
Овие ние се од кумата и кумот, му ги подарија кога беа за Нова Година, за роденден пошто нема да бидат тука за роденденот, и + Reebok тренерки.

user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mom)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 21:02:35   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

http://www.newbalance.com/kids/infants/products/KV574CFI/
последно нешто што купивме е ова ,само кафeни вo основата,жолта апликација new balance.....


Баш се убави.


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 21:11:52   
BILJANA_G
Lele Ripce mnogu mi se svigjaat ovie patcinjata vakvi planiram da i kupam na Angela i trenercinja najk.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 21:13:22   
BILJANA_G
Lele Ripce bas na vakvi isti pred nekoja den mu frliv oko i ke i kupam na Angela i trenercinja isto najk.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 22:32:19   
lilit
http://www.pollinoshoes.com/index.php?entry=collection&group=prima&lang=srpski

(Одговор на членот mamamama)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Кондури за дете
19.2.2010 22:36:32   
lilit
Инаку баш пред некој ден му купивме чизмички од Пеко ама ке видиме како ке се покажат.За патики  моментално nike dobri se !Чим го издржаа малтретирањето на Маркоuser posted image А летово носеше од Полино сандали и задоволна сум.Инаку ми се допаѓаат страниците што ги предложи Боцко и за JUMPINGS JACKS SAKAV SA PRA[AM GI NOSAT DO DOMA I SE E VO RED.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Кондури за дете
20.2.2010 12:15:39   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Овие ние се од кумата и кумот, му ги подарија кога беа за Нова Година, за роденден пошто нема да бидат тука за роденденот, и + Reebok тренерки.

user posted imageаууу ама се добри рипче, многу ми се свиѓаат, сакам некои вакви за Дамјан, сега пролет иде, немаме некои полесниuser posted image user posted image user posted image

има ли по градов излезени???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Кондури за дете
3.3.2010 20:34:07   
April
јас барам ЧЕВЛИ,  а тоа биле КОНДУРИ user posted image

да зборуваме македонски user posted image

онлајн каталог на Froddo

http://froddo.tc.mk/indexshop

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Кондури за дете
3.3.2010 22:03:10   
caci20
Ima popust vo puma od 50% a i ima outlet vo soravija pa imase ostanati 26 za 900 den

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Кондури за дете
22.3.2010 19:21:57   
BEBICA
user posted image

user posted image

Eve paticinja sto i kupivme na Monikaiako brojot me iznenadi.patiki 24 a ovie ortopedskive koi gi nosi se 21.5.
Kolkava razlikauser posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Кондури за дете
22.3.2010 19:54:46   
topce
да истиве ги има во бисер во nike i addidas продавницата после валерија аптеката+ се на попуст + има и друг избор.
ние сакавме розевата варијанта за Анастасија да ја купиме

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Кондури за дете
22.3.2010 19:58:45   
mis.
бебица со здравје да си трчате во нив.Топче колку пари се,треба на стефан да му купам и дали има мали бројчиња?

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Кондури за дете
22.3.2010 20:16:51   
jovanka
Pred edna nedela kupivme paticinja vo froddo so dve lepenki beli top se a imaat mnogu izbor na proletni cevli

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?