|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Испотени стапала
18.11.2009 12:10:42   
profesorica
Дали на вашето дете многу му се потат стапалата?Дамјан обавезно е испотен, било што да носи (дали кондури или топлинки) чорапите му се потат и потоа ноџињата му смрзнуваат внатре.и кај и да одиме обавезно му носам + еден пар чорапи за пресоблекување.

ова е на мене дефинитивно:и јас така се потам во нозете и потоа ќе ми смрзнат и оди па стопли ми ги.исто и Дамјан.дали нема циркулација доволно.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 18.11.2009 12:12:16 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Испотени стапала
18.11.2009 14:05:08   
HristinAntonio
isto i na antonio...sega pomalku mu se potat so novite toplinki ama i povremeno mu gi soblekuvam

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Испотени стапала
18.11.2009 14:42:21   
mother 29
па, не задолжително.ретко!

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Испотени стапала
18.11.2009 14:46:00   
profesorica
чаре user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Испотени стапала
18.11.2009 18:14:33   
Saturn
И на ќерка ми на почетокот многу и се потеа и нозе и раце (некаде до 6-7 месеци). Колку и да и облекувавме чорапи, топлинки, нозете и беа испотени. Можеби претераното облекување на тие делови придонесуваше повеќе да се поти и да и бидат ладни бидејќи и сега кога кје почне да трча низ дома се поти и телото и е поладно, а во суштина е загреана.
Кога ја носев кај хомеопатката и кажавме и за овој проблем, што всушност ми се чини дека медицински и не се третира како проблем, и и даде хомеопатско лекче калциум-фосфор. После тоа веќе не се потеше толку.
Сега има 2 години и единствено и се испотени малку нозете ако има и чорапи и топлинки и ако се испоти од нив, но во принцип веќе не пати од испотени раце и нозе user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Испотени стапала
12.2.2010 16:20:13   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: dragana_vane

Koga zboruvame za kondurite, sakam da ve prasam nesto , dali imaat vrska kondurite so potenjeto na nozeto. Vidan ima edna godinka, i veke nekolku meseci mu se potat nozinjata. Zatoa doma odime bosi samo na corapi, a koga izlezeme obavezno se vrakame so mokri hulahopki. Neznam vo sto e problemot. I jas sum za kupuvanje ubavi i kvalitetno cevli, voopsto za toa, pa i za sto se odnesuva za zdravjeto na deteto ne stedam pari. Me interesira dali go imate istiot problem  i sto pravite? Doktorkata mi kaza dekaa toa e normalna rabota i letno vreme da odi deteto  boso( sto e normalno deka ke odi boso ), i da mu stavam soda bikarbona vo papucite i kondurite. Seuste ne sum stavila soda nekako mi e strav,  ne samo sto mu se potat, tuku i mirisaat. Kakvo e vaseto iskustvo?

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Испотени стапала
12.2.2010 17:38:14   
biljana_ppp
na mene licno mi se potat noze i race posebno leto, a i vo zima.znaaete li nekoj lek?mozewbi sega koga ke rodam se nadevam deka nema da mi se potat,ic nee prijatno abe voda duri mi kape od racete letoto.pomagajte pls 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Испотени стапала
8.2.2011 17:45:33   
Snowhite RR
И на Михаил му се потат нозете и стално му се ладни камен, сега почнав да не му облекувам чорапи, само хулахопки и оние што се со кожа (кожинчина ги викам јас), ама пак му се испотени, а кога е во дубак или кога патка, а сега по цел ден е на нозе, стои, ладно е само по холахопки да биде и стварно не знам што да правам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Испотени стапала
9.2.2011 11:05:13   
mama26
za ispoteni stapala na vasite decinja samo pudra - tecna ili ne ,ne e bitnouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Испотени стапала
9.2.2011 23:14:29   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

И на Михаил му се потат нозете и стално му се ладни камен, сега почнав да не му облекувам чорапи, само хулахопки и оние што се со кожа (кожинчина ги викам јас), ама пак му се испотени, а кога е во дубак или кога патка, а сега по цел ден е на нозе, стои, ладно е само по холахопки да биде и стварно не знам што да правам

ako se istite corapcina sto mislam jas ...kako ne ke mu se potat pa tie se termo corapcina plus koza i plus hulahopcina...probaj samo hulahopcina i drugi corapcina...
i moeto dete mu se potat nodzinata i ne znam sto da mu pravam so edni corapcina mislam deka ce mu e ladno a so dve mu se potat...duri i mu se lupi kozickata ponekogas

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Испотени стапала
6.2.2012 15:22:18   
vezilka RR
На Никола ноџињата му се стално испотени. Не сум го прашала педијатерот за тоа, ама знам дека нема чаре. Само на хулахопчиња да го оставам ми е некако шубе оти се лизга на паркетот и ми е страв да не падне, и му ставам од оние чорапчињата со кожичка што се, ама пак вака е се испотен.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Испотени стапала
6.2.2012 18:29:31   
Snowhite RR
И на М му се потат многу и јас не му ставам чорапи сако хулахопки и пантофки

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?