|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каков дезодоранс користите?
29.10.2009 18:43:49   
Bogdancanka
garnier ili amai stik i ponekogas koristam satva dezedorans ali retko poveke sum na parfem

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каков дезодоранс користите?
29.10.2009 19:08:36   
ripce
Не користам дезодоранс, рол-он Nivea и парфем Puma - Free Flowing

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каков дезодоранс користите?
27.10.2012 14:36:09   
Luci
Dove ми е незаменлив, го обожавам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каков дезодоранс користите?
27.10.2012 16:49:31   
majka na eva
REXONA (aloe vera)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каков дезодоранс користите?
4.11.2014 23:51:58   
Defne90 RR
Јас најчесто си купувам нивеа.Најмногу сум задоволна од неа.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каков дезодоранс користите?
5.11.2014 9:40:21   
blond
Моментално користам рексона стикче онаа со алое вера, прекрасно мириса, задоволна сум од тоа колку штити од потење.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каков дезодоранс користите?
5.11.2014 9:59:55   
AneLav RR
Јас дезодоранси не користам од проста причина што заради нив мислам брадавички дека се појавуваат со алкохол се и на некој начин ја стерилизираме природната флора па си се размножува тој тип на ХПВ за такви брадавичиња ситни.(моја теорија си е ова не значи дека е така).user posted image Користам стик нивеа блек анд вајт , а порано го користев перл и двата се убави и ме штитат од потење.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каков дезодоранс користите?
5.11.2014 15:28:40   
miana
Dove

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каков дезодоранс користите?
5.11.2014 15:36:50   
elenak
Користам рексона од малите, некако ми се многу практичи а и ми одговараат. Во лето купувам рол-он, во зима ми е ладно.user posted image
А новите на нивеа сте ги пробале, оние без алуминум? Има нешто од тоа или пак некој маркетиншки трик?

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Каков дезодоранс користите?
5.11.2014 15:43:32   
Mihaela 2010
reksona malite mi se vrv,od koga gi koristam,a bas dolgo vreme,znaci nitu da se oseti nesto pod miska nit nisto user posted image
znaci alal da im e

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Каков дезодоранс користите?
17.11.2014 14:40:52   
scared RR
Стикови, дезодоранси не користам од проста причина што се штетни. Непријатната миризба од потта ја неутрализирам со тоа што на влажни пазуви нанесуам сода ( и тоа само од онаа на алкалоид зашто е најпрочистена) и раат сум до 2 дена после. Ако ептен се брзам ставам еден стик на Алое Вера го крадам од мм user posted image пошто е универзален, и во него нема штетни состојки, ама сепак со содата сум посигурна , а и стикот не ми мириса баш убаво. user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Каков дезодоранс користите?
17.11.2014 19:58:29   
AneLav RR
Имам слушнато за тоа со содата ама се правеше и нешто со чај од жалфија и сода и знам дека ич не е штетно а штити од потење и непријатен мирис. Ако ја најдам рецептата некаде ќе ви ја пишам. Знам дека излегува многу и во некое шишенце со прскалче се нанесува.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Каков дезодоранс користите?
17.11.2014 22:50:02   
mommy_angels RR
sega se nafrliv na Reksona pure,a prethodno Nivea.Ovie dve gi menuvam

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Каков дезодоранс користите?
18.11.2014 8:03:48   
deluxe
C-Thrue Ametist

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Каков дезодоранс користите?
20.11.2014 7:59:24   
caciana
Koristam stik reksona protiv potenje,dodeka onaka za osvezuvanje BU dezodorans crniot.

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Каков дезодоранс користите?
7.7.2016 9:51:38   
blue_blue
Не знам дал ми е прашањево баш за во темава ама посоодветна не најдов...Што практикувате кај вашите девојчиња кога веќе почнува да им смрди потта? Поконкретно, на моево едно девојче (скоро 8 години) а се испоти еднаш баш му мирисаат мишките. Не сакам да користи дезодоранси, рол они и сл, ама не знам што да и правам...видов во LUSH има едно како коцка за под мишка 100% е на природна база бидјеќи сите нивни производи се и не знам дал да и го земам, пак ми емалку шубе, ама па и вака да смрди не иде, малку фали некое дете да и рече нешто на глас па да се усрами...

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Каков дезодоранс користите?
7.7.2016 12:19:32   
sandriana RR
Lidera крема, таа не содржи алкохол и тешки конзерванси. Или обична беби пудра под пазуви.
Негде читав за раствор на сода бикарбона со вода, да се мачка одвреме навреме под пазуви.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Каков дезодоранс користите?
7.7.2016 15:12:04   
lolla RR
Blue blue, има на нет стик кој се прави од кокосово масло, пребарај, јас го користев по пораѓај. Се потиш но не мириса.... толку многу. Има и кристален камен, потоа лидера ко што пиша сандриана, сода и вода.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?