|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
13.1.2011 8:11:13   
Nadezna
ke mi daade nekoj broj od vidoevski?
ke mi daade nekoj broj od vidoevski?

Админ: бројот е испратен по пп

nie denes odime prv pat, aj da vidam sto ke kaze

< Поракaта ја уредил Тања -- 13.1.2011 12:10:06 >

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Ортопед
15.1.2011 0:58:23   
Nadezna
Nema veke sirok povoj, i da vi kazam, Damjan uziva. Mnogu pomiren e i pomirno spie :)

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Ортопед
15.1.2011 17:26:44   
ole2004
Dali ima nekoj iskustvo od poliklinika Bukures,kako se vika ortopedot,dali se zakazuva i na koj tel.br.Ve molam pomagajte.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Ортопед
15.1.2011 17:34:40   
Maca25
Јас ја носам ќерката кај д-р Ивановски во Букурешт. Се закажува и се чека едно месец дена. Ако сакаш да закажеш најдоборо ти е да отидеш таму, затоа што  на тел тешко се наоѓаат.
Знам само дека за кај докторот се чека повеќе отколку за кај докторката.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Ортопед
15.1.2011 17:41:34   
Џесика
Орце Иванов во Букурешт, супер ортопед е, и ние таму одиме, задоволна сум. ( малку е суетен, поготово ако отидеш да побараш друго мислење)user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Ортопед
15.1.2011 17:56:45   
ole2004
Blagodaram za brzite odgovori.Pozdrav

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Ортопед
18.1.2011 15:24:50   
Axel
Ne samo sto e sueten, mene ne mi se sviga dodeka ja pregleduvase kerka mi na necistiot carsav kojznae od koga ne smenet vikna da vlezat drugi pacienti i da cekaat vo ordinacijata zaedno so nas!!!!!! 

Админ: бројчиња по ПП! 

< Поракaта ја уредил виктори -- 18.1.2011 18:22:56 >

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Ортопед
18.1.2011 21:12:26   
ole2004
Nie da se pofalime.Deneska bevme kaj dr.Ivanov na EHO i imame oformeni jadrencauser posted image .Kontrola na 7meseci.Doktorot e ok,me prasa dali sme bile kaj dr.doktor i ako sme bile nema da se lutel,a mene mi teka na postot deka e sueten i nekako se vozdrzav da ne seuser posted image .Za carsavot imate pravo,no jas sekade na pregled nosam pelena carsavce i go stavam poduser posted image .

(Одговор на членот Axel)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Ортопед
19.1.2011 11:14:01   
riba79
devojki,koga treba da bide prviot pregled na bebeto kaj ortoped?i ako moze i mene da mi go pratite brojot na vidoevski...slusnav deka i doktorkata sto raboti so nego bila isto dobra pa ako nekoja od vas bila kaj nea neka pise iskustvo..blagodaram

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Ортопед
19.1.2011 12:25:16   
Axel
Da i jas nosam pelena za maloto bebce, no ovde pregledot bese za kerka mi od 5 i pol godini user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Ортопед
19.1.2011 12:37:32   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

devojki,koga treba da bide prviot pregled na bebeto kaj ortoped?i ako moze i mene da mi go pratite brojot na vidoevski...slusnav deka i doktorkata sto raboti so nego bila isto dobra pa ako nekoja od vas bila kaj nea neka pise iskustvo..blagodaram


Пратеноuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Ортопед
19.1.2011 21:18:13   
Nadezna
slusnav deka i doktorkata sto raboti so nego bila isto dobra pa ako nekoja od vas bila kaj nea neka pise iskustvo..blagodaram

Nie bevme i navistina sme zadovolni.
Ni trgna sirok povoj i ni kaza kako da se podiga i drzi bebeto...
Kontrola za dva meseci.
A da, i 5 ad kapki, mesto 2 , zas dve ke gi isplukal....

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Ортопед
21.1.2011 15:10:55   
nasmejse
Ете помина и нашиот прв преглед на ортопед. Бевме во Мајчин дом и нормално хаос. Демек закажуваш месец дена однапред, а си чекаш 2 саати за преглед на кој ќе ти посветат нецели две минути и ништо нема да ти кажат. Значи ја бидоа Ива на ехо (тоа траше минута) и го виде главчето. Вежби за колкчиња?! Подетални објаснувањ?! Ха ... за тоа не плаќаме здравствено осигурување. Катастрофа!!!! Башка што треба да изигруваш истовремено и редар, бидејќи класично за македонскиов народ е да фаќа врски и да оди преку ред. Стварно мизерно.
Среќа што имам две внучиња секако и на форумиве, па знам дека треба да се прават вежби за колкчињата.
Значи ако сака човек да добие соодветен третман и внимание треба да си плати приватно ... јавново здравство е катастрофа!
Извинете вака, ама многу се изнервирав.
Прочитав доста на форумов што имаат позитивно искуство со ортопеди, па затоа ќе ве замолам да ми пратите броеви, за да закажам нов преглед. Однапред благодарам

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Ортопед
23.1.2011 12:44:34   
bebushkaa
I nie imame zakazano vo majcin dom na 23 fevruari pa bidejki ne si zadovolna moze da pises kaj koj ortoped bevte zatoa sto mene mi zakazaa kaj nekoja Daniela Gorgieva, pa ako ne e kako sto treba da si zakazeme nekade na drugo mesto. Pozdrav

(Одговор на членот nasmejse)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Ортопед
23.1.2011 13:56:39   
skorpijana
tuka vo stip koj od koj se ortopedite
koga go nosevme pogolemiot sin koga bese bebe imase eden da ne go imenuvam za da zeme pari od socijalnoto me terase da kupuvam nekoi gakicki za bebinja da mu se oformile kukuvite
za sreke starejkoto e direktor na socijalnoto i toj ni kaza deka toj taka pravel i deka zema pari ako kupeme od kaj nego utre denta otidovme kaj drug i toj veli deka se e vo red so kukovite na petar luda kuka bee

(Одговор на членот bebushkaa)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Ортопед
23.1.2011 14:12:51   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebushkaa

I nie imame zakazano vo majcin dom na 23 fevruari pa bidejki ne si zadovolna moze da pises kaj koj ortoped bevte zatoa sto mene mi zakazaa kaj nekoja Daniela Gorgieva, pa ako ne e kako sto treba da si zakazeme nekade na drugo mesto. Pozdrav


Jaс од Мајчин Дом имам многу позитивно искуство. Ние одмие кај др. Душка Грујовска и можам да кажам дека таа е најдобра таму и најмногу внимание обрнува на пациентите, нормално кога е во можност. Не секогаш лекарите се криви за нашето незадоволство од прегледот, системот е тој што ја кочи работата.  Последниот пат жената беше сама во амбуланта а имаше 100 дечиња за преглед, плус истовремено мораше да трча до гипсара да мести гипс, па не очекував да ми посвети премногу време. Сепак ако види дека нешто не е во ред многу се ангажира, навистина.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот bebushkaa)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Ортопед
23.1.2011 20:54:57   
sone
Jas dvete gi nosam kaj dr.Ivanka vo Remedika.Prezadovolni sme.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Ортопед
24.1.2011 14:08:27   
nasmejse
Потполно се согласувам со тебе Тања. Јас неможам да кажам за докторката што го прегледуваше дали е добра или не, бидејќи како што кажав неможеше да ни посвети воопшто внимение, јас сум гневна на институцијата, односно на јавното здравство. Кога веќе на ниво на институција е договорено да биде со закажување, нека биде тоа како што треба за да не се прави гужва од 20 дечиња, кои се нервозни, гладни, им се спие и сл. Ем со закажување, ем на сите им е закажано во 10 часот и дополнително примање на други кои немаат закажано. Во исто време влегуваат две - три мајки со дечиња и се е како на лента. Нормално ... кога би имала барем 10 минути на му посвети на едно дете би било друго. А сметам дека секое дете заслужува барем толку, па дури и се да е во ред.
Bebushkaa и ние бевме кај Д-р Даниела ... најверојатно прегледот ќе зависи од гужвата, како што реков, нашиот траеше нецели две минути и не добив никакви совети, освен да продолжам со широкиот повој. Од досега прочитаното имам впечаток дека други доктори многу подобро ја објаснуваат моменталната состојба на детето, фазата на развој и тн. Јас дефинитивно ќе ја носам Ива на уште еден преглед бидејќи вака не сум мирна дека се е во ред. Мој совет е да си закажеш и на друго место, па доколку имаш среќа да нема гужва и да си задоволна од прегледот, ќе откажеш. Со среќа

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Ортопед
26.1.2011 1:13:36   
baby_bump

ИЗВОРНА ПОРАКА: skorpijana

tuka vo stip koj od koj se ortopedite
koga go nosevme pogolemiot sin koga bese bebe imase eden da ne go imenuvam za da zeme pari od socijalnoto me terase da kupuvam nekoi gakicki za bebinja da mu se oformile kukuvite
za sreke starejkoto e direktor na socijalnoto i toj ni kaza deka toj taka pravel i deka zema pari ako kupeme od kaj nego utre denta otidovme kaj drug i toj veli deka se e vo red so kukovite na petar luda kuka bee



Знам за кого збориш, сограѓанки сме, ама него веќе го стигнуваат клетвите на напатените родители и пациенти, кои мака мачеле од неговата нестручност и несериозност, и долгогодишното богатење врз грбот на пациентите.
На една моја пријателка детето, носеше пластична пречка меѓу нозете до 9 месеци поради него, за да после долго убедување од целата околина, ја однесат во Ск во Мајчин дом, каде веднаш и ја трнаа и докторката се смееше и беше запрепастена од дилетантскиот однос на дотичниот доктор и требаше да го тужат тој дотичен, но се добро се заврши со детето, па се откажаа, инаку беше за плачење кутрото, сакаше да проодува и се влечеше на раце по земјата, а не требало ништо такво да носи...страшно.

Ние бевме кај Ценов и се беше ок, контрола за 2 месеци, продолжуваме без широк повој, кој јас му го тргнав на моето дете после 40 ден, зашто некаде тука на рингераја прочитав една убава реченица - совет, дека ако има некој проблем не дај боже со колковите, широкиот повој сигурно нема да го излечи....

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Ортопед
26.1.2011 17:56:32   
Luci
Ve molam nekoj od vas sto bile na ortoped vo Majcin dom da mi go pisat brojceto za zakazuvanje, odnapred Vi blagodaram

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Ортопед
4.2.2011 19:33:05   
stela
Можеби прашањево не е за овде, но преместете ме ако е така.
Може ли поискусните мамички да ми кажат од кога нивните дечиња почнаа да се креваат на нозе, да се исправаат и да стојат така, нормално со ваше придржување?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Ортопед
4.2.2011 20:10:48   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Можеби прашањево не е за овде, но преместете ме ако е така.
Може ли поискусните мамички да ми кажат од кога нивните дечиња почнаа да се креваат на нозе, да се исправаат и да стојат така, нормално со ваше придржување?



За да ти одговорам морав да ги прегледам сликите user posted image . На 4 и пол месеци се исправа кога ќе ја фатам за рачиња и наместо да седне застанува. Но ортопедот не искара и ни рече да не ја исправаме на нозе додека сама не стане без да и помагаме. А на 7 месеци сама се исправа на креветчето.

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Ортопед
4.2.2011 22:34:04   
stela
ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Можеби прашањево не е за овде, но преместете ме ако е така.
Може ли поискусните мамички да ми кажат од кога нивните дечиња почнаа да се креваат на нозе, да се исправаат и да стојат така, нормално со ваше придржување?



За да ти одговорам морав да ги прегледам сликите user posted image . На 4 и пол месеци се исправа кога ќе ја фатам за рачиња и наместо да седне застанува. Но ортопедот не искара и ни рече да не ја исправаме на нозе додека сама не стане без да и помагаме. А на 7 месеци сама се исправа на креветчето.


Фала ти Слаѓана на одговорот, на трудот (очекувам дека ви бил и сладокuser posted image ) и на советот. Ние оваа недела ќе одиме на ортопед па да видиме што нас ќе не советуваат. Инаку ние имаме дваипол месеца, а тоа го прави па можеби веднаш после полни два. Знаев дека е рано па сакав да се консултирам прво со вас драги рр-ајки.


< Поракaта ја уредил stela -- 4.2.2011 22:35:03 >

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Ортопед
10.2.2011 18:25:34   
anag
Orce e super doktor,javi se i baraj da te povrzat na ortopedija kaj Orce-pozdrav

< Поракaта ја уредил mila mama -- 10.2.2011 18:33:33 >


_____________________________

sekoja majka znae sto e najdobro za nejzinoto dete

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Ортопед
10.2.2011 19:50:47   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Можеби прашањево не е за овде, но преместете ме ако е така.
Може ли поискусните мамички да ми кажат од кога нивните дечиња почнаа да се креваат на нозе, да се исправаат и да стојат така, нормално со ваше придржување?


Posle sedum meseci deteto moze da se isprava, nazalost ima roditeli koi na sila toa im go pravat na decata za da kazat posle deka deteto rano proodelo se ispravilo. Deteto si ja unistuva kicmata , koga e toa gotovo toa samo si se isprava i samo si sednuva netreba đecata da se forsiraat.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?