|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Лошење во бременоста
20.11.2009 9:56:56   
m@gic
Сакам да ве прашам до кога ви се лошеше во бременоста-до која недела?

< Поракaта ја уредил Палешка -- 20.11.2009 10:12:32 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лошење во бременоста
20.11.2009 10:02:56   
biljana16
Toa e individualno kaj site. Jas imav nagoni za povrakanje nekade do krajot na 12ta nedela. Pozdrav.

< Поракaта ја уредил Палешка -- 20.11.2009 10:13:04 >

(Одговор на членот m@gic)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Лошење во бременоста
20.11.2009 10:09:04   
profesorica
Да кај секого е различно, на некои жени не им се ни лоши воопшто.мене ми се лошеше скоро до кај 4ти месец а потоа имав некои периоди.

m@gic која недела си?дали сеуште ти се лоши?

< Поракaта ја уредил Палешка -- 20.11.2009 10:13:32 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Лошење во бременоста
20.11.2009 10:16:18   
ripce
мене ми се лошеше во текот на целата бременост до последните денови, првите 4 месеци повраќав нонстоп се што ќе изедев, па тоа се покажа како 10 килограми помалку на вагата, а понатаму поради анемијата пиев фероглобин од кој мислам дека посебно ми се лошеше... после пиењето обавезно бев над вц шољата

< Поракaта ја уредил Палешка -- 20.11.2009 10:18:40 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Лошење во бременоста
20.11.2009 22:09:57   
delfinka
a dodeka se ceka da (ne)dobies a pretpostavka deka nastapila bremenost,se javuvaat macnini?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 8:09:02   
arh_diz
Kako izdrzuvavte na rabota koga vi se losi.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 8:10:30   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: delfinka

a dodeka se ceka da (ne)dobies a pretpostavka deka nastapila bremenost,se javuvaat macnini?


кај секого е различно, кај мене почнаа некаде средина на првиот месец, пред тоа ништо. На некои им почнува веднаш- секоја жена посебна приказна

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 8:11:42   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Kako izdrzuvavte na rabota koga vi se losi.аууу работев во една фирма баш кога почнаа оние повраќања и вртоглавици и издржав една недела само- ми беше глупо на секои две мин јас во вц и повраќам, затоа си дадов отказ, немаше смисла

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 8:12:00   
arh_diz
Jas edvaj izdrzuvam na rabota. Ginekologot mi rece da zemam nautro sok od pola limon na gladno .Probav ednas ama posle nemozam da jadam do 14 nisto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 8:17:35   
mami
а да прообаш кога ке станеш сабајле, да не стануваш од кревет веднаш, туку така  лежеечки да изедеш 2-3 парчиња двопек, да полежиш уште 10 минути отприлика и поле полека да станеш...и грицкај повеќе двопек и онакви- чајни колачиња...мене само тоа ме држеше и крставици- мислам дека првите три месеци живеев само на тоа

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 8:21:00   
arh_diz
Ke probam mami ova so dvopekot fala ti. I jas zivejam na krastavici bez niv kako da ne sum jadela nisto user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 12:05:25   
Cacko
mene skoro ic da ne mi se losese.nitu ednas ne povrativ a gadenje imav ednas ili dva pati i toa si mislam od hranata mi beseuser posted image super projdov vo toj pogled

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Лошење во бременоста
21.12.2009 13:52:14   
Adrijana
Mi se losese cel vtori i cel treti mesec, mi se gadese najcesto, a povrativ mozebi 5-6 pati samo.I tolku posle treti mi pomina  i taka se frliv posle na jadenjeuser posted image

_____________________________(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Лошење во бременоста
3.1.2010 12:17:20   
arh_diz
Јас вчера првпат повракав  вчера ама мислам дека ми е тоа од што сум настината. И денес ми е страв да јадам цел ден сум на двопек чај и вода. Што јадевте после повракање

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Лошење во бременоста
10.1.2010 16:13:53   
srcence_25
jas sum na pocetok na bremenost...osekam malku utrisnki vrtogolavici...i malku mi se ndraznuva organizmov koga jadam nesto....no ne vistinsko loseenje i povrakanje! izgleda toa doprva sleduva...inace od utre mi se smeta sedma nedela:) povrativ vcera,samo ednas...ama toa pretpostavuvam e poradi toa sto imam sljam vo grloto koj preterano mi smeta! griposana sum seuste....momentalno sum stranstvo i ne pijam nikakvi lekarstva osven nesto so se vari doma....caj...pa nesto za omeknuvanje na pluka(toa go vikaat goren serbet) i kaka) denes sum malku podobor...se nadevam deka ke mi pomine posto uste nekolku dena i se vrakam za doma! mozebi ova ne bese najpovolen moment za patovanje...posto prvite nedeli organizmot e najosetliv ama ete....zdravje...jas iskreno se nadevam deka se ke bide vo red so bebenceto sto doprva se fomira vo mene:)))
pozdravce do site

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Лошење во бременоста
10.1.2010 16:20:04   
Еца
срценце како не пиеш ништо од лекарства, мислам дали пиеш тифол - фолна киселина?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Лошење во бременоста
10.1.2010 16:31:18   
srcence_25
ne pijam...
eve sega ciitam toa i se custvuvam isplaseno! izgleda nejdobro e da ne rizikuvam i da ne se glupiram tuku da si zamninam doma! i da se konsultiram so mojata dokorka-ginekolog so da pravam! posto eden den pred doaganje doznav deka sum bremena! ovde sum od sredata so znaci 5 dena sum tuka! sto mi sugerirate da napravam??ili ke bide vo red ako utre pocnam da pijam???sega sum cela vo PANIKA!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Лошење во бременоста
10.1.2010 16:32:12   
Maria
Za losenje pomaga vitamin B6 ili bekompleks.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Лошење во бременоста
10.1.2010 16:39:18   
talisman
Jas bev od srekjnite na koi voopshto ne im se losheshe vo prvite tri meseci od bremenosta, duri koga pocna da raste stomaceto stanuvav svesna deka sum bremena ili kako shto go vikam " vo vonredna sostojba" user posted image . Do togash nemav nikakvi problemi, nitu so loshenje, nitu so hormonite...

(Одговор на членот m@gic)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Лошење во бременоста
7.4.2010 17:09:49   
penelopa
Јас сум 7 недела...сега за сега не сум повраќала а ми се лоши, некогаш повеќе, некогаш помалку зависи од денот. Глава ме боли ужасно и многу сум изморена, нон стоп ми се спиеuser posted image , неможам да поднесам некои мириси особено месо... 

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Лошење во бременоста
7.4.2010 17:16:26   
Maca25
Мене ми се лошеше цели 9 месеци. Ако не секој ама секој втор ден повраќав. Дури и од вода. Првите 4 месеци ми беше ептен лошо, некогаш дури и спиев во купатило user posted image . Имаше денови кога ништо не ми беше, само малце се чувствував изморено. Ми се спиеше секој ден во исто време, морав да дремнам малце преку ден, имав среќа што не одев на работа. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Лошење во бременоста
8.4.2010 17:10:59   
denicka
jas i penelopa tuka sme. i jas sum 7 nedela. voopsto ne mi se losi a za povrakanje pa ic. e mi se spie ceeeel den a posebno okolu 11- 12 na rucek. nisto ne mi smeta nitu sakam da jadam nesto posebno. se si jadam user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Лошење во бременоста
8.4.2010 20:37:46   
stela
Penelopa i Denicka i jas sum tuka so vas, sedma nedela od deneskauser posted image a za losenje pocna ovie denovi da mi se losi, ne od se , a ne i od nesto posebno...mozzebi uste e rano za so sigurnost da znam od sto (se nadevam nema da bide mnogu izrazenouser posted image ). Ne mi se losi nautro, a pocnuva pred rucek a osobeno posle rucek i do vecer onaka sum na stand-by za povrakanje ama...sega za sega ne odam do kraj.
A za spienje mnogu mi se spiese tie nedeli dodeka uste ne znaev deka sum bremena. ama epten mi se spiese i si prespivav...a sega samo porano si legnuvamuser posted image
(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Лошење во бременоста
18.4.2010 0:08:27   
milicka85
jas sum 5 nedela i ne povrakam samo sto mnogu mi se losi,osetliva sum na sekakva mirizba i mnogu mi se spie,cesto i glavata me boli.a pijam folna kiselina i vitamin b6 a prethodno procitav nekade pogore deka od nego ne se povraka p mozebi e tocno zasto imam nagoni za povrakane no ne povrakam,i ne mozam da pijam nikakvo kafe.

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Лошење во бременоста
15.5.2010 18:18:52   
antonie
jas sum treti mesec i mnogu mi se losi, nemozam cel mesec od krevetot da stanam, neznam do koga ke bide vaka ama mnogu mi e tesko, nisto nemozam da pravam samo lezam

(Одговор на членот milicka85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Кинески календар
Sweetheart

Дали мислите дека предвидувањата за машко или женско дете според кинескиот календар се точни?

Да (34%)

Не (24%)

Можеби (29%)

Не знам (13%)


Број на сите гласови: 105

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!