|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.3.2016 19:15:03   
Pinky30
Ninaaaa so lesno so srekja utre stiskam palci za visoka beta od se srce...Glavata gore ubava misla i ke bide se vo red

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
6.3.2016 23:05:32   
Hopeful RR
Нина, со среќа утре!!! Ти праќам бејби даст за вииииисока бета! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 8:25:59   
Melanija RR
MademoiselleNina user posted image ubava beta denesuser posted image

LoveableMe RR user posted image sega da bide betata koja ke potvrdi i na raat da se raduvas i nie so tebeuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 10:47:08   
MademoiselleNina
B-HCG 146,5 user posted image user posted image user posted image user posted image
Се надевам дека се ќе биде во ред и понатаму. Терапијата ми остнува иста, до следната контрола.
Леле не можам да си поверувам user posted image
На сите исчекувалки им посакувам среќа и успех, и да се радуваат вака како мене, и уште повеќе.
LovableMe - user posted image да имаш уште повисока бета денес.
Ви благодарам за подршката на сите.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 12:29:23   
Среќичка
Браво Нина! Честитки и со лесно да си ја истераш целата бременост!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 13:17:42   
Hopeful RR
user posted image Браво Нинааааа!!!!!! Лелее колку ме израдуваааа!!! user posted image user posted image user posted image

Ајде со среќа и со лесно, да си продолжи да се развива и да расте, да се радуваме на здраво право бебуле user posted image

Кога ти е контролата, за две недели?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Среќичка)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 13:34:36   
весник
Честитки нина....да е со живот и со лесно понатаму!!!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 14:24:29   
MademoiselleNina
Фала ви, за сите да се радуваме тука.
Контролата ми е за 8 дена. Мислам рано е, но можда така треба :)
Само да биде се како што треба.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 15:30:58   
весник
Не е рано...таман е...и мене ми беше првото ехо по една недела од бета хцхг-то..па сега ќе си видиш една или две точкички...среќно!!!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 15:58:24   
Pinky30
Ninaaaaa SO LESNO NEKA MI TI E lesna i ubava bremenost od se srce ti posakuvaaaaaam ......mnogu me izraduvaaaaaaa....gledas kako Gospod nikoj ne eee user posted image user posted image user posted image

Vleci ne za noseeeeeeee

Loveableme stiskam palcinja da se duplira betata i uste povekje radost da ima na forumov....
user posted image user posted image Leleeee srceto mi e polno se raduvam ko za sebe

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 16:43:27   
MademoiselleNina
Влечам за носе user posted image
и baby dust пуштам за сите.
user posted image

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 17:58:32   
bambina34
Cestitki loveableme i nina ...kolku mi e kejf ,samo koga gledam deka se polni spisokot so trudnici ..

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.3.2016 22:09:31   
SOLE
Nina user posted image user posted image user posted image браво, честитки, со срекичка и со лесно во целата бременост,
Ајде сега чекаме LoveableMe да не израдува user posted image ,
Сите што сте во постапка да ве видиме на розевиот список user posted image

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.3.2016 15:41:34   
lukajana RR
MademoiselleNina честитки user posted image имај убава и лесна бременост и живо и здраво бебенце .
Ете си на убавиот список user posted image< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 9.3.2016 9:28:47 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.3.2016 16:43:40   
Kvisko
Ме нема неколку дена и читам сега прекрасни вести. Честитки до двете од мене. Сега нема ич да ви е гајле за модриците од клексан. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.3.2016 17:52:44   
jana81
loveable me i Nina, cestitkiiii
preubavi vesti, imajte si lesna bremenostuser posted image user posted image
Ajdeee neka se zgolemuva spisokot na trudnici

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 9:30:30   
LoveableMe RR
Честитки Нина и се најубаво. Пинки30, со лесно денес и ти посакувам наскоро да ја добиеш најубавата вест. Кај мене не растеше бетата, па ги прекинав лековите и чекам да добијам. На сите РР среќа во постапката. Нема да ми замерите ако се изолирам одреден период, ми треба време да ја разбистрам главата.


*******2016*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

00.03- Pinky30 -трансфер со смрзнати ембриони (Петановски, Ремедика)
00.03-Sandra36-почеток со терапија (Димитров, Ремедика)
00.03-Среќичка-пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систинa)
00.03 -pepapa--пoчетoк сo терaпијa (Трајковски, Њуборн)


=========================
user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
=========================
2016 година

kiki83 user posted image весник user posted image user posted image MademoiselleNinauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 12:09:52   
Hopeful RR
Loveable Me, немам зборови да опишам колку ми е жал... user posted image Само се надевам дека секое лошо е за добро и дека наскоро среќата ќе ти се насмевне. Можам да замислам колку ти е тешко... одмори се, исплачи се, одболувај, па те чекаме назад со нова сила. Од нас имаш огромна поддршка за се, те гушкаме силно user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 14:46:00   
MademoiselleNina
LovableMe user posted image user posted image user posted image user posted image срцето ми се скрши кога прочитав, знам дека нема утешни зборови што може да ги кажам, плачи, викај, прај што ќе правиш ама не се откажувај. Тука сме за тебе како што ти си тука за нас со секој твој пост, нова тема, совет.
user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 17:09:40   
Kvisko
Loveable баш ми е жал. Не знам што да кажам животот навистина не е праведен. Ти посакувам побрзо да се опоравип и од овој шок. Од мене имаш бескрајна поддршка. Среди си ги мислите и емоциите па се читкаме на повесели теми се надевам.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 17:36:27   
SOLE
LoveableMe многу ми е жал, user posted image навистина овој пат мислев дека ќе биде, но животот е таков, тоа е тоа, ке дојдат и убави денови, само јако и нема разочарување и откажување. ..

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 17:38:34   
bambina34
Loveableme kolku mi e krivo , a tolku mnogu se raduvav ama moras da si silna ...Isplaci se , iznavikaj se I izleguvaj oddoma kolku mozes poveke ..Druzi se so pozitivni luge.. Samo nemoj da se otkazuvas ..Nie sme tuka da te poddrzime .. Te guskam

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 18:53:12   
Pinky30
Loveableme taka me probode ko noz ovaa vest...tolku se nadevav deka na makata i dojde krajot no nemoj molimte da gubis nadez...Ova e Bozjo iskusenie sto mora da go izdrzivme site sto sme na ovaa maka...Gospod i za nas cuva bebe koe ke ni go podari....Isplacise veruvam kako ti e nema uteha no nema nikako otkazuvanje...Te gushkam najsilno

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.3.2016 20:46:01   
весник
Ме расплака...верував дека ќе расти бетата...те молам чувај си го здравјето бидејќи верувам дека ќе бидеш мајка еден ден како и сите борци овде на форумов и на тоа бебе ќе му биде потребна здрава мајка...те молам чувај се...те гушкам...

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.3.2016 13:01:33   
jana81
Loveable me, sto da ti kazam. Razocaruvanje koe go poznavam, no nema otkazuvanje. Odmori, razbistri glava, i povtorno vo pohod so novi sili.

Prasanje do Pinky i drugite devojki sto pravele IVF kaj Petanovski. Dali dr praktikuva kontracepcija pred IVF, ili direktno pocnuva so terapija? Prv pat ke idam kaj nego, pa me intreresira kakva praksa ima.

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Машко име
TeaM

Кое име ви се допаѓа?

Марко (41%)

Ведран (26%)

Никола (32%)


Број на сите гласови: 140

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!