|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2016 0:06:07   
Soned1
Фала MademoiselleNina :)

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2376
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2016 11:55:01   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Soned1

Здраво на сите, јас сум нова на форумов. Може ли некој да сподели искуство за New Born, размислувам третово ИВФ да го правам таму. Фала ви однапредuser posted image


Здраво Сонед1, добредојде овде на овој форум, те очекуваме со мислења, совети, искустваuser posted image . Њуборн е релативно нова клиника,но имаат одличен ембриолог кој многу успеси постигнува во последно време и има позитивни мислења за неговото работење. Мислам нема да згрешиш ако пробаш таму. Досега каде правеше ИВФ-претходние две? И што беше проблемот што беа неуспешни, дали добивте некое објаснување?

Би сакала да ти ја посочам и темата Што по неуспешното ИВФ?, разгледај ја, па ќе продискутираме заедно и со другите рингерајки. Со лесно!user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 2377
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2016 19:21:09   
butterfly 00
RR dali vi potekuval stomakot od Krinon gelot ?

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2378
   RE: Вештачко оплодување VII дел
1.3.2016 23:12:30   
pepapa
Nie sepak odlucivme da odime i vo new born na konsultacii, super pominavme, se vidovme so dr.Tanja i dr.Trajkovski, se cudea kako do sega ne sum ostanala voopsto bremena koga se e dobro so dvajcata duri spermogramot ne e los, me vidoa na eho odlicna matka i ovularii rekoa, bi odele so dolg protokol od 21 den od dobieno, megjutoa prvo mora spermokultura i urinokultura da napravime bidejki mm cesto ima bakterii

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 2379
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2016 10:55:57   
LoveableMe RR
Здраво женски, не можев да издржам, бетата на 13-ти ден после трансферот ми е 44,8, така пишува на наодот од Авицена.

Според мене е ниска и не знам дали да се радувам или не....чекам инфо од докторот, па ќе ви пишам пак.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 2380
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2016 11:08:47   
Melanija RR
Of cekame potvrda treba da e ok AD user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2381
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2016 11:12:44   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Здраво женски, не можев да издржам, бетата на 13-ти ден после трансферот ми е 44,8, така пишува на наодот од Авицена.

Според мене е ниска и не знам дали да се радувам или не....чекам инфо од докторот, па ќе ви пишам пак.

Нивоата на hCG пониски од 5mlU/ml се сметаат за негативен тест за бременост и секое ниво повисоко од 25mlU/ml се смета за позитивен тест за бременост.

Срцка моја, ова го најдов на статија на Ринегараја. За ден-два повторно бета преку крв за да потврдиш!
Насочувачки нивоа на hCG за време на бременоста
hCG нивоа по недели од првиот ден на последниот менструален период (ПРМ), или во гестациски недели
• 3 недели од ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 недели од ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 недели од ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 недели од ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 недели од ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 недели од ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 недели од ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 недели од ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 недели од ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бремени: <5.0 mIU/ml

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 2.3.2016 11:15:29 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2382
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2016 11:47:31   
LoveableMe RR
Фала ви женски, ќе видиме, само она што ми е чудно и што очекував повисока бета е што навистина стомакот ми е отечен и ме боли како балон, ептен ми се познава, а нели демек тоа знак за бременост било при ИВФ.....освен ако не сум толку многу подуена од хормоните што ги примам, иако претходно не сум била отечена за претходните ИВФ-а...но во ИВФ никогаш ништо не е сигурно, така што ќе видиме....

.....не знам што да мислам....ајде ќе чекам докторот насоки да ми даде и ќе ви пишам.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2383
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2016 12:30:36   
MademoiselleNina
Lovableme, ajde stiskam palci se da bide vo reduser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2384
   RE: Вештачко оплодување VII дел
2.3.2016 13:08:46   
LoveableMe RR
Докторот ми рече честитки, бременост, повтори го тестот за 4-5 дена преку крв и продолжи со истата терапија....ама јас сум цела збунки, во грч, знаете како е, дури не се осигурам не се радувам.....кој не тргнал по нашиот пат, не знае.......

Продолжуваме со дискусии во Вештачко оплодување VIII дел

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.3.2016 13:31:15 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2385
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 94 95 [96]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali jadete brza hrana?

Da (17%)

Ne (0%)

Ponekogas (83%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!