|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 14:06:43   
Mihaela 2010
Bravo miana,ajde ubava vest kon krajot na starata godina...i nemoj da mislis deka so sokce ke projdes user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 14:18:27   
miana
Абе да не частам пред време јас, после тоа не бегам... ке правиме една гозба user posted image
Бај д веј ,Девојки дајте бе идеја или контакт број од некој што прави торта од хартија за роденденот на керками за во градинка..


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 14:19:54   
Melanija RR
penelopa поздрав user posted image ама шански почесто да не дружиш?

Миана баш убаво предновогодишно, со најубаво да ја завршиш годинаваuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 15:21:33   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Абе да не частам пред време јас, после тоа не бегам... ке правиме една гозба user posted image
Бај д веј ,Девојки дајте бе идеја или контакт број од некој што прави торта од хартија за роденденот на керками за во градинка..


Миана ако имаш малку време можеш и сама да ја направиш тортата од картон. Јас исто правев за роденден на син ми за во градинка. Еве тука ewillow.com/serendipity/uploads/papercaketreatboxestemplate.pdf
имаш шаблон, ти треба само малку подебел картон во боја по желба, украсна трака и некој налепки зависи со кој мотив сака твојата ќерка. Можеш и неа да ја вклучиш во тој проект, мада мене син ми повеќе ми одмагаше отколку што ми помагаше 😅

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.12.2014 17:25:02 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 15:48:03   
deluxe
Dobar den devojki od meneuser posted image Vremevo me ubiva,mislam deka glavata mi tezi,I mnoogu mi se spie.Ke si se pocestam od cestaloto na Miana,kafenceto od Defne I LoveableMeuser posted image Jas psihicki se podgotvuvam za generalka,utre ili zadutre,pa vikendov ke si ukrasuvam,mnogu ubavi ukrasi si kupiv od Dzambo,a bogami si napraviv nesto ubavo ,ukrasno,ama toa ke go pisam na druga tema DYSuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 16:30:42   
LoveableMe RR
Miana, честитки, чекаме частење. Делукс, пиши декорации во соодветната тема, или сликни, па да видиме ситеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 16:39:58   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Miana, честитки, чекаме частење. Делукс, пиши декорации во соодветната тема, или сликни, па да видиме ситеuser posted image



Sekako mora da gi pokazam moite remek delauser posted image samo da gi dovrsam,kreativna sum denovive imam izliv na idei,a I parite baajgi gi izleav od keseto
user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 16:47:31   
caciana
Cestitki miana i so sreka , ubav finis ke i napravis na 2014 user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: КафеРаја [chat]
9.12.2014 22:18:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana
.. Решив да правам раванија и тоа по рецептот на РР.. И да ви кажам има утка во рецептот, шербетот е со лоша пропорција и ете раванијата отиде во ѓубре.. Од сега ке си ја правам по мое..РР вие да си го корегирате рецептот.. Шербет не се прави со 1,5 литар вода и 650 гр шекер... Испадна бистра блага вода user posted image


Миана, пишав рецепта во ТЕМАТА, јас ја правам по рецепт од тетка ми и навистина е преубава, барем за наш вкус, провај, па сподели дали ти се допаѓа.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 9:01:54   
Yummy Mammy
Mene me iskaraa zasto ne sum bila veke aktivna na forumov, pa eve ko poslusno ucenice, ke se prijavam. user posted image

Aj dobro utro!

Ne znam vo koja tema pisuvate svastarija, me interesira koga prv pat im davate japonsko jabolko na decata? Mojov ima 14 meseci i denes si se nafuka celo golemo japonsko jabolko i uste barase. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 9:20:58   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Hello, long time no see user posted image
поздрав до сите 🎅🎄🎅

Е ова навистина беше LOOOOOOOOOOOOOONG!!!!
Почесто да не дружиш во Новата 2015, а и ти Yammy Mammy!!! За јадења кои прв пат ги даваме на нашите user posted image ТУКА.

Миана, тамам со убаво нешто ќе ја заокружиш годинатаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 9:50:34   
LoveableMe RR
Браво женски што сте пак со нас на форумот, денес јас честам кафе, а се надевам ќе части уште една наша членка, денес ја има во списаниеuser posted image user posted image

user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 10.12.2014 9:53:31 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 11:43:55   
miana
Е ај здраво и од мене... Фала на сите што ми посакавте убавини.. Ке частам сигурно, само се да помине како што треба!
Која е таа РР-ка, сто ја има во списание и во кое?
Јами Мами - велкам бек user posted image
Инаку Јапонското јаболко давај го слободно, само си требала за прв пат да му дадеш помала количниа за да видиш реакција инаку можеш слободно да го даваш... Децата го обожаваат а да не спомнувам клку многу витамини има, такада нека кркаат децата ако сакаат.



_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 11:45:13   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana
.. Решив да правам раванија и тоа по рецептот на РР.. И да ви кажам има утка во рецептот, шербетот е со лоша пропорција и ете раванијата отиде во ѓубре.. Од сега ке си ја правам по мое..РР вие да си го корегирате рецептот.. Шербет не се прави со 1,5 литар вода и 650 гр шекер... Испадна бистра блага вода user posted image


Миана, пишав рецепта во ТЕМАТА, јас ја правам по рецепт од тетка ми и навистина е преубава, барем за наш вкус, провај, па сподели дали ти се допаѓа.


Тестото беше супер, шербетот е утка, да се исправи рецептот...Сиргурно треба повеке шекер а помлаце вода..

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 11:50:15   
Melanija RR
Добар ден за второ кафе се пријавувамuser posted image

Приметувате ли дека последниве 2 месеци имаме се убави вести и навраќање на членки,која трудна,која породена,која повремено да пише, која за нова надеж за user posted image бре само така да биде и уште поубаво догодина

А снема дожд одма блескам со оптимизам а како најавија утре сонце утре поезии ќе везам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 12:11:35   
bucko mal
miana samo sto procitav deka ti cestitaat odma pomisliv deka si bremenauser posted image

Jas castam torta,povelete ima za site. Milo mi e sto nekoi clenki gi citam povtornouser posted image
user posted image

Kaj mene kalendarski pocna leto no vremeto e za nikade.Se nadevame na podobro vreme.Kako I da e letniot odmor e isplaniran I se raduvam ko malo deteuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 12:15:54   
Malecka23
EE blazesi ti bucko mal uzivaj vo letniot odmor .Ja troa ke se potkasnam od tortata ne znam sto mi e nesto strvna sum stanala vo posledno vremeuser posted image I da vi posakam ubav den na site!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 12:26:14   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

EE blazesi ti bucko mal uzivaj vo letniot odmor .Ja troa ke se potkasnam od tortata ne znam sto mi e nesto strvna sum stanala vo posledno vremeuser posted image I da vi posakam ubav den na site!

hahahah pa trudna si kako nema da bides strvna

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 12:54:52   
caciana
Dobar den zenski kako steuser posted image Ke si se pocestam jas od tortava , i eve od mene edno tursko kafe..dusata mi izgore za nego heheh
user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: КафеРаја [chat]
10.12.2014 12:55:32   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Браво женски што сте пак со нас на форумот, денес јас честам кафе, а се надевам ќе части уште една наша членка, денес ја има во списаниеuser posted image user posted image




Хахаха
Мене ме има во Теа Модерна
Затоа и честовка за сите!!!

user posted image

user posted image



< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 10.12.2014 12:59:45 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 8:32:14   
tincule
Ај добро утро на сите мамици и рр- ајки, наздравје утринско кафе user posted image од мене јас веќе го испив и еве работно па да ве позз на кратко.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 9:47:50   
AnnaMolly RR
Добро утро, добар ден и од мене. Не знам зошто, ама цело време си мислам дека денес е петок, тотално сум отидена во неповрат :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 10:01:05   
Mihaela 2010
Ehhh a + na rabota vo sabotauser posted image , ne zeznaa so denot na drvoto,ama ke isteram i toa...
Nie vikendov ke ja kitime elkata taka da ke bide bas veselo po domauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 10:04:56   
Melanija RR
Добρо утρо со пρво κафе ивтоρ ден главоболκаuser posted image имајте убав ден

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: КафеРаја [chat]
11.12.2014 10:06:56   
Bethany
Добро утро, еве и јас со кафенце.
Ние елка окитивме уште на први, купивме нова, погуста елка, па не се чекаше :)
Одамна сме во празничен амбиент.

Убав ден на сите

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

машки имиња
kristina oh

помогнетени во изборот за насето срценце...

марко (22%)

иво (9%)

филип (21%)

јован (10%)

петар (12%)

лука (26%)


Број на сите гласови: 258

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!