|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како ги облекувате децата за во градинка?
3.11.2009 15:48:00   
mother 29
дали  во тренерчиња  или ги дотерувате?
јас Марко го облекувам во тренерки,комотно да му биде таму.не  му облекувам хулахопки  туку ѕиври ,да не го стегаат, ниту  фармерки.

а гледам има мајки ,кои така ги облекуват децата,во фармерки,сукњички,хеланки....

што мислите :
како вие правите?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.11.2011 9:22:02 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
3.11.2009 15:49:13   
big_mama817
и јас син ми за во градинка го облекувам во тренерки бидејќи сметам дека му се покомотни за играње

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
3.11.2009 15:54:45   
mis.
Па јас мартин секако го облекувам.Фармерки,сомотни панталони,тренерки,панталони но најчесто гледам да се меки и угодни за носење. 

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
3.11.2009 21:38:48   
ostoun
Во тренерки затоа што сакам да и биде комотно . Таму играат вежбаат и не сакам да биде стегнатаuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 8:42:27   
mother 29
dali gi iznosuvate gornite trenerki sto nalikuvaat kako dukserki?so patent i so kapa sto se?
Marko ne gi saka vednas go otkopcuva patenetot,a mislam i kapata bi mu smetala pri spienjeto vo gradinka!
zatoa ni ostanuvaat epten neiznoeni!samo po ponekogas koga ne e vo gradinaka,ama toa e epten malku,za trenerki plateni 1 000 den ,samo edniot del (dolniot da se iskoristi)!

aj sovet!
mislev edno vreme da gi nosam na sivac da im go zatvori patentot i od kapata da napravi jaka,ama sto znam!?

da mi kazete nesto!kako e kaj vas !?


(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 8:49:18   
mami
па што знам, ги износува, му ги облекувам исто како и секоја друга тренерка, а за спиење мајка ми му ја соблекува ако е со капа позади. Е сега тоа малку потешко во градинкаuser posted image
А за преправањето па и не сум многу за. Има различни материјали, кои различно реагираат на шиење а поскапо ке ти се фати да ги преправаш..едноставно кога купуваш гледај да не се со капа, незнам што да ти предложам друго

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 8:53:03   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

едноставно кога купуваш гледај да не се со капа, незнам што да ти предложам другоИсто и јас многу внимавам кога купувам тренерки и едноставно секогаш кога ќе ми понудат такви работи,јас одбивам...И мене ми остануваат неизносени...Ама сепак се случува да добие за роденден или сл.па тогаш правам некои комбинации...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 8:56:47   
Iva
И јас така мислам, како Мами. Не би предложила преправање, зошто има толку многу избор и не скапи работи, што не се исплати.  Јас не ги сакам многу тренерките со капа и затоа и не ги купувам. Но може да бидат на патент. Ги износуваме скоро сите.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 11:51:54   
mis.
Мотхер29 ние го имаме истиот проблем.Тоа го сватив кога мартин беше на возраст како Марко и сите горни тренерки како дуксери со патент ни останаа неизносени.Јас постојано купувам тренерки кои горната е како блуза да не е на рскопчување и нема проблем.Е сега малку поретко ги има такви но кога најдам комплет веднаш го купувам и го износува максимално.Веќе го знаат сите дека не носи блузи со капа,патенти и јака и не му ни купуваат такви.user posted image Многу е интересен може да му облечеш со патент кога одиме некаде но ако стигнеме мисли дека е јакна и веднаш ја соблекува не трпи.Чудно и мм е таков не сака јаки и патенти.Каков татко таков син.user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 11:54:52   
profesorica
ако Дамјан почне во градинка ќе го облакам како по дома, трењерки, не го дотерувам, нема потреба.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 12:43:48   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ако Дамјан почне во градинка ќе го облакам како по дома, трењерки, не го дотерувам, нема потреба.


Јас ова го применував со постариот син,затоа што таму се влечат долу по под,од манџите целиот ќе се стори лом,така да воопшто не сум се трудела нешто многу да го дотерувам...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 12:46:54   
majka 79
za vo gradinka samo trenerki, da mu bidi komotno a i mnogu se valka.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 13:55:19   
zami
koga bese pomal redovno vo gradinka odese so trenerki, a sega cestopati e i vo farmerki.
Znaci isto kako doma sto si sedi, so taa razlika sto za doma gi cuvame tie so fleki koi ne iskacaat, a za vo gradinka si imame drugi, cisticki novicki.

Mother 29 zosto da mu smeta kapata za spienje, koga vo gradinka gi presoblakaat za spienje. Nie obavezno nosime i pizamki vo gradinka za spienje, zimno vreme spijat po dzivrite ili po hulahopki ama gornata bluza obavezno ja zamenuvaat so pizama.

dukserite so patent ne se prakticni zosto i da ne go otkopcuva toa metalnoto patantce sekogas ke mu smeta na vratot, jas kako mis. redovno imam problem da najdam ubavi trenerki so goren del koj ne e na patent.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 17:39:59   
April
за поголеми дечиња дуксерите со патент се ок, за да можат сами да си ги откопчаат ако им е топло, барем јас така мислам...
ќерка ми има 5 год. и веќе си има свој стил user posted image не сака баш да оди во тренерки во градинка (и јас мислам дека во нив е најкомотно), ама сепак девојче е и сака да облече фустан или сукња...
еве денес на пр. имавме мал проблем сабајлето, не ја сакала таа блуза (ич не била убава)...и кога ја прашав пред малку дали во градинка го соблекла дуксерот, ми одговори: не, блузата не ми беше убава и не сакав да ми ја гледаат децата user posted image коментар???
инаку зимно време и' облекувам хулахопки обавезно, а горе долна маичка, потенка блуза и џемпер или дуксер (да не и' е ладно до таму, а после го соблекува, или не, во зависност од тоа дали блузата и' е убава) user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.2.2010 18:52:06   
BILJANA_G
Nie ne odime vo gradinka ama koga bi odela se razbira ke gledam da i oblecam nesto so sto ke i bide komotno a ne da ja stega.A i koga odime kaj babite ja oblecuvam pokomotno,a za setanje togas ja doteruvam.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
9.2.2010 18:09:49   
Viktori
Секогаш им облекував фармерки или тренерки. Ќерките се на мене, па не ни сакаа сукњи да носат. Пресреќни се кога ќе им купам ракавици или патики со костурски глави user posted image .
Инаку најчесто, фармерчиња, блуза, џемпер за до врата, и одма јас им го соблакав, затоа што учителките ме убедуваа дека од сабајле е ладно, а тие носеа маици со кратки ракави. Хулхопки или ѕиври не држиме. :)

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
10.2.2010 9:37:29   
topce
прво ја носев во панталонки и фустанчиња ама кога видов дека цел ден во пижами ја шетаат за да и било поудобно почнав по тренерки да ја носам.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.3.2010 20:27:37   
mama Maja
Коста за во градинка му облакам тренерчиња. Јас мислам дека така му е најубаво. Инаку Коста незнае што е сеуште ни хулахопки ни ѕивриuser posted image Ни од бебе не сум  му облакала а ни планирам да му облечам. Така си е научен да си биде гол одоздола под тренерчињата или пантолонки што носи . Горе само маичка со прерамки и нормално блузичка и јакна. А лето ....бермуди , маичка со кратки ракавчиња или прерамчиња и толку. Секој различно нели???user posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.3.2010 20:31:37   
Еца
Маја одлично што си го навикнала така, велат како ќе го навикнеш од мало, така ќе биде до големоuser posted image И јас Мартина сега за во градинка ја облекувам во тренерки најчесто и тенка блузичка, бидејќи навистина е многу топло во градинка. И добре ни дојде Мајаuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 8.3.2010 20:32:02 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mama Maja)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
8.3.2010 20:34:49   
mama Maja
Да во право си Еца , многу им е топло во градинка.

Инаку добро ве најдов и мило ми е што се уклучив во дискусиите на Форумов.

Поздрав и Среќен Празник

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
9.3.2010 10:43:33   
mami
Здравје кога ке тргне во градинка ке оди со тренерчиња, евентуално некои екстра комотни фармерчиња. Е сега ако сам изрази желба да се подотера па тогаш, ама посекако во ранчето би му ставила и тренерчиња за секој случај

(Одговор на членот mama Maja)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
9.3.2010 10:46:34   
big_mama817
ние до скоро носевме тренерки а сега бара да носи фармерки бидејќи најверојатно повеќето деца ноат фармерки но во ранецот има резерва тренерки секогаш

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
9.3.2010 10:54:11   
Maria
Илија почна да оди воградинка овој месец и првите денови го праќавсо фармерки или пантолончиња на ластик а сега почнав со тренерки.Почна нешто да се буни.Повеќето деца одат по се изгледа со фармерки,па и тој сака.Не сака тренерки.user posted image Но мислам дека покомотни се со тренерки.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
1.4.2010 8:56:53   
TRANSTAR
trenerki, bidejki sekoj den doaga so nakapani pa mi bese najlesno kupiv 7 para i samo peri nosi peri nosi

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: како ги облекувате децата за во градинка?
7.10.2010 14:40:04   
MATO
Me zacudi vcerasnata reakcija na ucitelkata vo gradinka deka deteto e slabo obleceno: imase corapi po kolenici, vo toplinki, debela dolna trenerka i bluzicka, a vo ranceto imase uste po edna rabota za rezerva. I zatoa me zacudi koga rekoa deka zemale obleka od drugi deca user posted image  denes mu oblekov i dzivri, 2 para corapi, dzemperce. Najverojatno nemaat greenje, pa morame da gi oblekuvame potoplo. Inaku, so prvoto dete mnogu pokomotno se oblekuvavme i toj ne znaese za dzivri ili dzemper.

_____________________________

Поздрав,
Мато

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Избор на име
Кона

Кое име најмногу ви се допаѓа?

Мартин (28%)

Михаил (39%)

Маноил (3%)

Максим (25%)

Масимо (5%)


Број на сите гласови: 342

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!