|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
15.3.2012 12:59:15   
Tanjicka
denes Filip e oblecen vo hulahopki, tenko bodi po dolgi rakavi, panataloncinja te nki i dzemperce so patent napred, i seuste zimska jakna, kapa, sal i rakavicki
a za utre planiram da mu oblecam farmercinja i bluzice, bodi i hulahopki
Luka denes e oblecen vo trenerki, hulahopki i bodi po dolgi rakavi a za utre planiram farmercinja i bluzice, hulahopki i bodi po dolgi

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
15.3.2012 22:21:53   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

или во мојот пошто децат ами се поголеми да не треба да им помагаат да се соблекуваат/облекуваат кога одат во тоалет туку тоа сами да го направат.



Јас од оваа причина на Матеа првото време не и ставав боди. Туку гледав да биде маичка и ѓаќички за да може сама да се соблече - облече. Исто и за преслекување, порано и праќав по две преслеки, ама сега одамна и се нема случено да се измочка, па по еден пар облеки и праќам. За јадење кај Матеа им ставаат едни како престилки, па никогаш се нема извалкано.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
12.5.2012 13:21:07   
Felly RR
Ние мал период паузиравме од градинка, е сега ме интересира, пошто е топло времево, што им облекувате на ножињата за во градинка?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
13.5.2012 12:11:48   
Snowhite RR
Ете пишав и во темата кондури за деца, дека купивме сандалчина, намерно ги баравме помеки да бидат, затоа што цел ден ќе го поминува во нив и ги зедов отворени, зашто многу му се потат нозете. Инаку откако се стопли не носи холахопки, само чорапчина (да бидам детална во одговоротuser posted image )

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
17.9.2012 9:07:43   
AnnaMolly RR
Ај малку да ја активираме темава.
Јас тотално сум збунета и поим немам како да го облечам детево за во градинка! Еве сабајле го облеков во долги тренерки, боди на прерамки и тенка блуза со долги ракави. Во градинка горниот дел од тренерките му го соблеков, остана само по блуза и боди. А внатре им е многу топло, а еве пак времево се затоплува.
Во ранчето му спакував резервни тренерки, блуза со долги, блуза со кратки, кратки пантолончиња, тенки пижами по долги ракави и резервни чорапи од што не знаев што попрво да ставам. user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
17.9.2012 10:09:06   
sandriana RR
Истава дилема ја имав и ја синојка-и на крај спакував у ранче боди на долги и потенки долни тренерчиња, а Тина ја испратив по боди на долги, тенки тренерчиња и чорапчиња, и одозгора дуксерче-за до градинка. Не ставив ништо со кратки ракавчиња зашто е настината, па страв ми е. Ако е топло, ќе ја соблечат само по боди-претпоставувам.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
17.9.2012 13:31:44   
Luci
Јас во ранче му ставив тенки пижамчиња по долги, маичка без ракави и плус една по кратки. Облечен беше во тренерчиња по долги и плус дуксер за до градинка. Утре ќе му доставам во ранчето и едно боди по долги

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
17.9.2012 19:40:18   
Maca25
луци фино би било да му ставиш и уште еден пар тренерчиња и чорапчиња.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 11:07:37   
SkCura77
Одиме само 5 дена, ама го облеков во боди по прерамки, тенко блузе со долги ракавчиња, панталонки долги но тенки и чорапчиња. Демек ем дотеран, ем да има слободни движења... Па се мислам да го пуштам по тренерки, белки таму ќе лази, ќе паѓа, ќе се покапе со нешто, може и да поврати... А во ранчето е истата резервна варијанта. Ние едвај седиме по 3 саати во градинка, уште се адаптираме.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:04:56   
Luci
Денес во боди без ракави, маичка по кратки, кратки панталончиња до под колена и дуксер до градинка, внатре штом влеговме одма го соблековме зошто е мн.топло

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:07:52   
AnnaMolly RR
А дали ги дотерувате децата за во градинка? Еве конкретно за машките прашувам, зашто за женски има преубави памучни и лесни облеки.
На пример, дали ги облекувате во фармерки и слично? Мене некако ми е жал така да го носам, не дека ќе се исфлека туку дека цел ден треба да се стега во фармерки. Па затоа во тренерки го носам секогаш. А гледам многу деца ги носат со фармерки, покласични пантолони и кошула user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:24:51   
sandriana RR
Без разлика машко-женско дете, сметам дека пред се треба да му е удобно на детето тие 8 саати или колку и да се веќе во градинка. Која е поентата да го натокмам детето ко за на модна писта, а треба да се чувствува слободно за движење, играње и тн. Особено ова го кажувам за помалите дечиња, кои не знаат да кажат дека нешто ги стега или не им е пријатно, па се нервозни и плачливи цел ден. Мене ми се случи 2 пати од ќеиф да ја пратам Тина во градинка условно кажано "дотерана'-еднаш со памучно фустанче. еднаш со фармерчиња-а ја земав пресоблечена во резервите тренерчиња што ги носиме во ранче. Така да и тетките сами ги преслекуваат "дотераните" дечиња, ако гледаат дека не им е удобно. Има соодветни облеки за секоја пригода, иако за сега изборот е на родителите, дур децата сами не почнат да бираат user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:30:44   
*Elena*
I moeto e non stop vo trenerki koga ide vo gradinka (ili maicka i trenerki ako e potoplo), ama mislam deka tamu poveke sedat po pizami, zasto stalno pizamite mi gi vrakaat isflekani...najverojatno gi oblakaat vo pizami, gi ranat, pa gi legnuvaat user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:36:56   
Natuska85
И јас строго во тренерки го носам,кај бе 6 саати во фармерки ќе издржи.Сакам да го дотерувам ама си има други места кај што се дотеруваме.За во градинка чисти убави тренерчиња со блузичка памучна нагоре и тоuser posted image .Инаку и јас денес пак му ставив кратки и надоле,многу се поти и уште полошо правиме,

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:37:27   
AnnaMolly RR
А кај нас па во градинка ИНСИСТИРААТ да носиме пижами, а 90% од времето ми ги враќаат назад здиплени како што сум им ги однела и мирисаат на омекнувач.
Исто така и јас еднаш го однесов во потенки фармерки и блуза, ми го вратија пресоблечен и ми рекоа дека поубаво е да им биде покомотно.
Така да, веќе секогаш го носам во тренерки.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 15:59:53   
Maria
И јас повеќе практикувам тренерки,комотни се,не го стегаат детето.Е сега некој денови го облекувам и со панталони,фармерки,ама многу ретко се случува тоа.user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
2.10.2012 16:13:09   
Mihaela 2010
Vo trenerki,nekogas i pantaloncinja...da e po komotna tamo...inaku mi e bas krivo i ne mozam da go prebolam teksas jakniceto i go izgubile ili po greska go dale na drugo dete,epten i bese tipsko,od London -GAP...i skapickouser posted image ...taka da vekje ne ja oblekuvam u skapickive raboti bas zaradi ovie raboti...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
3.10.2012 8:40:25   
Emanuelapp
Секогаш во тренерки не за друго да му биде удобно ..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 13:01:05   
Luci
Денес М. го облеков во боди без ракави, тренерки и чорапи. За до градинка му ја облеков зимската јакна зашто беше бајаги ладно сабајле. Како Вие ги облекувате вашите дечиња за во градинка периодов? Хулахопки почнавте да облакате или сметате дека е сеуште рано?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 13:14:25   
Mihaela 2010
Uh jas oddamna vekje i oblekuva hulahopcinja i toa od debelkite i + corapcinja tenki....Denes e oblecena vo maicka so tekni rakavcinja,pa edna po kratki i bluzicka ama ne koj znae kolku debela bidejki u gradinka im e toplo i pantoloncinja...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 14:04:26   
sandriana RR
И ние носиме хулахопки веќе 3 недели наназад, и кратки чорапчиња одозгора. Инаку, за во градинка одиме со тренерки и јакна за до таму. Одоздола секогаш боди со долги ракави. Мислам доволно е облека за периодов, со оглед дека е топло во занималните.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 14:08:57   
vezilka RR
И јас хулахопки не сум му облекла, а како што гледам во градинката е многу топло,не ни верувам дека и ќе му облечам. Веројатно ќе го облакам у скафандер за до таму, или не знам, некако многу комплицирано ми изгледа, облечи хулахопки, па у градинка соблечи му ги, па пред одење пак облечи му ги, хм. Добро како правите зимно време кога е многу ладно? И јас сабајле го натегнав у зимска јакна, кога оно дури стигнам јас на работа,с е стопли. Сигурно сега ќе зоврие на враќање кога ќе го земе мајка ми user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 31.10.2012 14:11:07 >

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 14:34:46   
AnnaMolly RR
Јас го облекувам во тенки тренерки, боди на прерамки и блуза со долги и чорапчиња. Мислам дека воопшто нема хулахопки да му облекувам зашто е пекол невиден во градинка. А за до таму со зимска јакна. Нема потреба во скафандер, кога и така со кола одите, Везилка. Ај да се малтретираш по автобуси или пешки сфаќам, ама вака од дома во кола, од кола во градинка и готово.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 14:55:33   
vezilka RR
Чек, дури имам превоз, хе хе како тргнала работава по дома, од четворица кои одат по сабајле со коли, никој нема у тоа време кога го носам јас Никола во градинка, па се мољакаме секој ден. А јас знаеш, прпа од возење, иако ми е на 5 минути, па се се плашам да не останеме на пешки во сред зима user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Како ги облекувате децата за во градинка?
31.10.2012 15:24:01   
@Mila@
Nie odime obavezno vo trenercinja sega mu oblakam tenki trenercinja i bodi po kratki rakavi i hulahopki im kazuvam da mu gi soblecat ako e toplo zs ima cel komplet rezerva vo rance no mi rekoa deka ladnicko bil ova zboram dur nemashe parno i gledam mu gi ostavaa sega so parnovno ne znam kako ke bide.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?