|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Игра на улоги
28.3.2014 22:01:32   
Палешка РР
Психолозите кажуваат дека кај децата се раѓа интерес за идната професија околу четвртата – петтата година, но сепак е тоа индивидуално. На таа возраст децата почнуваат да играат разни улоги.

Сигурно сте виделе прекрасни девојчиња како невешто одат во чевли и штикли имитирајќи ја својата мајка, или божем готват ручек. Колку има момчиња на кои столчето им служи како возило, или со пластичен чекан поправаат нешто во домот. Улогата на мајката и таткото е прва со која децата се идентификуваат, а потоа следат професии кои им се познати. Тоа се повторно оние со кои се занимаваат нивните родители.

ПОВЕЌЕ


Во која улога најчесто го гледате вашето дете?< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 28.3.2014 22:02:09 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Игра на улоги
28.3.2014 22:07:03   
Палешка РР
Ќерка ми најчесто е невеста user posted image

Облекува моја бела блуза (која малку е широчка и чипкаста), става голема розова пуфка на косата, зема розово шаторче, се шминка и невеста е. И обавезно си бара принц, тоа сме или јас или брат и user posted image
Принцот мора да има чалма на главата user posted image

Е денес има нова улога, денес невестава е бремена user posted image
Си ставила кукла под блузата и си ја гали преку блуза (а нема видено скоро бремена жена). Па после го изваде бебето од под блуза, па зеде го приближува накај градите да цицало user posted image user posted image
Потоа го заспа и пак под блуза го пикна да му бидело топло. Па едно време го фрли оти ја нервирало.

Многу ми е смешна user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Игра на улоги
28.3.2014 23:23:58   
Defne90 RR
Да навистиона децата на таа возраст играат најразлични улоги и тоа можам да кажам ептен им е интересно и забавно.Ете мојот син го гледам дека многу често си игра и тој е полицаец.Така ќе го земе пиштолот и ќе пука и ќе почне да не апси сите по дома.Тоа најчесто си игара,но понекогаш пак си го зема детскиот алат и се преправа дека демек е механичар и ги поправа автомобилите.Исто така една од поомилените улоги што ги игра е таа да се преправа дека демек е готвач и дека прави ручек за цело семејство.Најчесто пече кокошки и потоа ги дели на сите и не прашува дали ни се допадна јадењето.Ха ха ха живи смешки е навистина да се гледа како се внесува во улогата што ја игра.И ептен ми е интересен и со задоволство му се приклучувам и јас во неговата детска игра.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Игра на улоги
31.3.2014 10:04:11   
sandriana RR
На Т најактуелна за сега и е улогата за докторка или учителка.
Има сет играчки - докторски инструменти, па по дома си наоѓа "жртви" да бидат пациенти, да им става инекции и сл.
Кока е во филм на учителка, се однесува како воспитувачките и негувателките од јасли - ги ниша и храни куклите, им пее или ги кара - зависи колку ја слушаат user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Игра на улоги
31.3.2014 13:30:52   
AnnaMolly RR
Најново играње улоги ни е маж и жена. Ќе донесе две играчки, на пример едно кафеаво и едно црвено коњче. Едното е маж, другото жена. Па прават свадба, па си раѓаат дете :) На сите играчки дома свадби им правевме :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Игра на улоги
7.2.2016 23:19:33   
marchi
stefan ima nepolni 3 godini i ne ja svakja igrata na ulogi,probav da mu objasnam toj da bide mama jas stefan i da pravam onaka kako sto pravi toj a toj da pravi kako jas i mi vika jas ne sum mama jas sum samo stefanuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Игра на улоги
8.2.2016 11:14:14   
sandriana RR
Со големата веќе навикнав на "филмање" - од докторки, учителки, сега стигна до штикли и шминки, и фризури (мене лично ме вади од такт, не е мој стил тоа однесување, ама е резултат од дружбите во градинка со другите девојчиња, што веројатно е нормална фаза). А да- и свадбите, спознавањето машко-женски односи, хит и е муабетот кој со кој ќе се жени (за децата од градинка). Се трудам да разговарам на таа тема - да не и биде табу, да и ја приближам некако соодветно на возраста.
Малото е прав глумец, ама во вистинска смисла - копира до детали. И она, со 17 месеци, се става во улога на учителка и мајка- храни кукли, ги прише и преслекува, ги кара или успива. Успешно ги имитира и Пепа прасе и Џорџ user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Игра на улоги
9.2.2016 9:22:01   
deluxe
Ф моментално игра улога на мајстор,поправа коли,мотори,се нешто тропа со чеканuser posted image
Потоа ги имитира Маша и медвед(нормално јас сум Медвед ,тој Машаuser posted image )

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Игра на улоги
10.2.2016 15:12:06   
mommy_angels RR
Кај нас моментално главен хит е невеста user posted image ,ама некако не и е јасен моментот со младоженецот user posted image ,дека и тој постои во целата приказна user posted image .Нејзе и е важно да има долг фустан(ќебе,чаршав или било што друго врзано на неа user posted image ) и тоа мора да се влече по земја.Секој ден по стопати ми кажува дека ќе ручала,па ќе одела на школо и ќе станела невеста

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Игра на улоги
10.2.2016 15:41:02   
lukajana RR
Л моментално е војник user posted image предходно беше доктор , свирач ,механичар и што уште не .
Најзабавно ни беше кога тропаше на тапан и тоа вистински ,мене тапан ми беше главата и фала богу го батали user posted image
А Ј цел ден готви ,вари чај и после ние јадеме пиеме многу забавно user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Игра на улоги
14.2.2016 14:37:42   
marchi
deneska stefan stanuva i vo vagja jaziceto mu vikam aman sramota e ke te boli jaziceto mi odgovara jas sum kuce ,me iznasmea user posted image denes negovata uloga e kuce user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?