|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Х Фактор
29.1.2014 19:35:49   
Bethany
Од вчерашниот настап најдобри ми беа: Даниел, Тамара и групите беа интересни.
Мада морам да речам дека имам уште фаворити: Даниел останува, плус Маид е супер позитивен, интересен лик, со одличен глас и добар забављач и Тамара (ми се допаѓа нејзиниот стил на песните, мој фазон),
Ми беше добра и Александра, оваа што испадна, само оти ми беше убава и многу приземна девојка.
Александра Брковиќ има супер глас, ама мислам дека веќе во наредно шоу ќе испадне, освен ако не спреми некое ултра-совршено изненадување, па ги освои гласовите.
Илма не ми е веќе фаворит, глас има екстра, ама мала е, не е таа х фактор.
Мислам дека победници ќе бидат или Даниел, али мислам дека и Маид има огромни шанси знаејќи дека кога некое гласање или натпревар е во прашање, БиХ кога се пушти во гласање и нема рамни. user posted image

А од тимот на Емина, не знам веќе како не отидоа дома, ич не ми се ниту интересни, ниту можам да замислам како некому можат да бидат интересни, ама ајд user posted image

Жељко се повеќе и повеќе го готивим, па и кога земал да ја теши Илма поради технички проблеми, кажувајќи и пример што на него му се има случено, хехе, ептен ми беше срцка.
Кики е добродушен многу.
Емина заедно со својот тим да оди дома, алергична сум на неа хехе.
Кристина ок е, само малку се замислува со своите стандарди. Да толку добро знае се прво на себеси ќе изградеше кариера, а не се појавеа со сестра и со една-две песни, некои детски и толку. Не ја бива за тоа. Подобро нека си остане композитор, а не да кажува кој за каде е.user posted image Али сепак ок е, жена со став, барем држи вода, а не ко Емина. user posted image

Едит: сега видов колкав реферат сум напишала. Само за критичари ме бива user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 29.1.2014 19:37:07 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Х Фактор
30.1.2014 15:00:58   
Мамичка85
Bethany i toa dobar kriticar so dobro i dolgo rezime user posted image se soglasuvam so tebe za favoritite za pobednici i mene da ti kazam se poveke mi se svigaat Daniel i Maid mi e mnogu interesen nego koj ispadna ovoj pat ne dogledav toa vreme se ja banjame malava nema veke opusteno gledanje tv user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Х Фактор
30.1.2014 22:14:45   
Felly RR
Мене па групите не ми се допаѓаат. Пишав и претходно, некако нефер ми е. Ова шоу ми е за индивидуално натпреварување, не ми се допаѓа што учествуваат групи.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Х Фактор
31.1.2014 0:46:52   
Defne90 RR
Mene mi se dobri grupite mnogu mi se usoglasuvaat nekako epten dobro gi usoglasila Kristina.Dobro ne mora da znaci deka grupa ke pobedi mislam deka za toa ke odluci samo zirito i nikoj drug.Spored mene.Inaku mene ne mi se dopagaat momcite na Emina znaci posebno Aleksa i Haris,sakam tie da ispadnat vo narednite emisii.Dobro Lukijan moze da projde.A Emina stvarno mi se dopagase i ja sakav mnogu pred da pocne X Faktor a sega nekako mnogu mi e odbivna i mene.Ne deka ne mi se dopagaat pesnite nejzini ama taa kako licnost nekako ne mi se dopaga.Epten se ligavi koga zboruva so toj nejziniot glas i se zanesuva najveke od site deka nejzinite momci demek se najdobri.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Х Фактор
31.1.2014 9:05:49   
Tanjat7880
A jas pa pocnav da se navlekuvam na ALEKSA,dobro DANIEL mi e moj neli I tuka sum pristrasna no nekako ALEKSA tolku mi e limunada I tolku ubav za oci I prijaten za ushi so tie negovi latino I dzipsi pesnicki shto nego so netrpenie go cekam da go vidam,abre praznik za oci mi e,shto da se pravi stanuvam MATORA BUDALAuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Х Фактор
31.1.2014 11:15:38   
LoveableMe RR
"Тамара Милановиќ победник на Х-фактор?

Тамара Милановиќ, една од учесничките , ќе биде и првиот победник на Х-фактор Адриа? Според објавениот трејлер на меѓународната франшиза Х-фактор на кој се појавуваат сите победници од различни држави, се појавува и Тамара. Дали организаторите на едно од најгледните музички шоуа,несвесно го објавија и победник на првиот Х-фактор Адриа?"

Извор: НЕТПРЕС

Е само уште ова фалеше во балкансково шоу, мора значи како регион да направиме некоја ујдурма, ц,ц,ц....


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Х Фактор
31.1.2014 12:11:44   
ZVONCICA
da beee i jas vidov sto e ova gospode boza pa iskreno ne e za pobednik taa ima glas ama ne kako drugite

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Х Фактор
31.1.2014 13:58:57   
miana
Na prikazanoto video ne se site pobednici, pa zatoa i mislam deka ne treba da se kreva tolku prasina..Devojkata e daleku od pobednik. Najdgolemi sansi ima onoj LUkijan ( nego go favorizira publikata ) Onoj Perovic za kogo sigurno glasaat tinejdzerkite i Daniel. Ilma e mala i mislam deka nema potreba tolku daja forsiraat ili pa ona deteno Haris.Haris navistina ubavo pee, ama koga pee imam cuvstvo kako da sum na detski festival.. Uste pa pee - sve je laz..Ne mu stoi navistina!!
Ajde da glasame i da go podrzime Daniel, toa ni preostanuva a ne da se zamarame so spekulacii!

(Одговор на членот ZVONCICA)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Х Фактор
31.1.2014 15:17:46   
Hunny
Мене Харис ми е некако антипатичен. Знам дека е уште дете, ама мислам дека редно е да испадне. Илма е добра, ама сметам дека не требаше да помине, бидејќи е мала и прво треба да заврши училиште, па после да мисли на кариера. Маид пее убаво, ама мислам дека во настапите внесува енергија повеќе од потребното. На пример, на песната на Чолич не ми беше соодветно толку многу скокање. Алекса е симпатичен и толку, групите не ми се интересни некако, Брковиќ пее убаво, ама претерува со правење фаци додека пее, од кои имам впечаток дека и се оди во вц.
Тамара ја гледав и на „Јас имам талент“ и мислам дека во неа има потенцијал(има и глас и физички изглед) само сега како да прави погрешен избор со песните. Фаворит се знае-Даниелuser posted image Само ако се сите поддржувачи на Даниел како мене, што не гласаат, дечкото ќе испадне.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Х Фактор
31.1.2014 15:29:09   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

A jas pa pocnav da se navlekuvam na ALEKSA,dobro DANIEL mi e moj neli I tuka sum pristrasna no nekako ALEKSA tolku mi e limunada I tolku ubav za oci I prijaten za ushi so tie negovi latino I dzipsi pesnicki shto nego so netrpenie go cekam da go vidam,abre praznik za oci mi e,shto da se pravi stanuvam MATORA BUDALAuser posted image


Да не пееше на шпански мислам дека само ќе го гледав user posted image лиимунада user posted image браво Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny
Брковиќ пее убаво, ама претерува со правење фаци додека пее, од кои имам впечаток дека и се оди во вц.


Стварно напиња и плус и фали некоја буква со таа топката во уста па гласовно и се менува вокалот
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny
Само ако се сите поддржувачи на Даниел како мене, што не гласаат, дечкото ќе испадне.

И јас сум таква user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Х Фактор
4.2.2014 9:32:09   
Tanjat7880
Devojkiiiiii,ete se voznemirov SKROZ!Sega citam za predstojnata ni emisija na ova shouo I tamu najavuvaat deka Daniel ke pee sedmi I deka MOJA F I F I SE VRAKJA!
Dali ljugevo se zezaat ili pak ke treba da mizam vecervauser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Х Фактор
4.2.2014 9:46:27   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Devojkiiiiii,ete se voznemirov SKROZ!Sega citam za predstojnata ni emisija na ova shouo I tamu najavuvaat deka Daniel ke pee sedmi I deka MOJA F I F I SE VRAKJA!
Dali ljugevo se zezaat ili pak ke treba da mizam vecervauser posted image


Мислам дека тие што испаднаа во претходните кругови, нема враќање назад, тоа беше на почетокот...не најавија дека некој ќе се врати..напротив, сега ќе имаме редуцирање по еден во секоја емисија. Даниел напред, јас редовно гласамuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Х Фактор
4.2.2014 9:49:22   
AnnaMolly RR
Фифи ќе пее само на ВИП забавата на Х-фактор, нема враќање назад во натпреварувањето :) Тања, ти читаш мои вести? :)))

Инаку, јас едваааааај чекам вторник и Х-фактор. Ем уживање ми е да го гледам, ем морам да гледам зашто го покриваме со вести.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Х Фактор
4.2.2014 9:50:17   
miana
И јас не сум слушнала дека ке има враќање.. Тања, каде го прочита ова?
Јас прочитав дека цените на смс гласовите се намалиле на 23 денари мислам и сега повеќе би требало да се гласа.. Барем оние што досега гласале по еднаш сега ке може речиси за истата сума да гласаат по два пати.
Супееер! Напред Даниел user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Х Фактор
4.2.2014 9:53:48   
miana
Морам да кажам дека мене Фифи ми е многу антипатичен искчлучиво заради неговото понашање и јавно додворување на останатите машки !!! И да беше женско ке ми беше одвратно така јавно да им се набацува на другиве машки!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Х Фактор
4.2.2014 9:57:29   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Фифи ќе пее само на ВИП забавата на Х-фактор, нема враќање назад во натпреварувањето :) Тања, ти читаш мои вести? :)))

Инаку, јас едваааааај чекам вторник и Х-фактор. Ем уживање ми е да го гледам, ем морам да гледам зашто го покриваме со вести.

Anna Molly citam vesti tvoi DA,i navistina ne mi e jasno shto toa on\ona bara pa duri I na VIP ili shto I da e zabava?!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Х Фактор
4.2.2014 10:02:51   
AnnaMolly RR
Зошто бе толку сте негативно настроени кон Фифи? Јас ја обожавам, срцка ми е, ама сериозно. Своја си е и природна. Мене ми е криво што излезе и што настапуваше во дует. Како соло настапувач подалеку ќе стигнеше.
Секој си има право на свое мислење, мене лично воопшто не ми пречи и баш ми е срцка.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Х Фактор
4.2.2014 10:11:13   
miana
Како што кажав што ми пречи кај другите, така кажав и што имам против Фифи ... Ме нервира јавното набацување ( удварање ) пред камери на останатиот машки свет.
Од менторите Емина ужасно ме нервира..Дека е убава, преубава е, ама ептен се лигави.. Даниел кажав дека ептен ми филозофира некако и помалку ми станува лигав ( ама наш си е ) За Харис и Илма кажав е за останатите немам некое мислење, а можда и имам ама не ми текнуе user posted image
Вечер ке го гласам Даниел 100%

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Х Фактор
5.2.2014 8:47:42   
Defne90 RR
Гледавте X Фактор синоќа.Што мислите за тоа што 4U испаднаа а тој Харис Чато остана.Да ви кажам право мене тоа ама баш ич не ми се допадна.Па мене лично ептен ми беа добри а Харис може само вода да им носи.Ама тоа е што е,ае се надевам дека до наредната емисија нема да излезе и Александра.Даниел мислам дека нема да излезе,го сака ептен публиката,а има и зошто,јас просто бев воодушевена од неговиот настап синоќа.Не дека си е наш ама стварно е најдобар,нема што.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Х Фактор
5.2.2014 9:01:25   
Tanjat7880
A go gledavte li moj ALEKSA A?Kazete LIMUNADA,pa neli beshe srcka,pa SECI PERO mi ja peeshe MENEuser posted image Da ne sum cula ni zbor protiv nego!
E sega za deteto shto neizleze a trebashe a go ostavija samo zaradi solzite negovi,koi navistina ne mu dolikuvaat na eden pretstavnik na X FAKTOR,a devojkite go napushtija shouto,toa e marketing politika,Deteto povekje glasovi ke sobira a so toa I povekje pari za organizatorot.Sekoja nedela ke izleguva po eden I toa mora da go prifatat I ucesnicite I nivnite mentori!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Х Фактор
5.2.2014 9:18:53   
princessa
jas ne uspeav vcera da gledam x factor, no sega go gledav nastapot na daniel i kako i sekogas e izvonreden. Toj ti e profesionalec, na 10 skalila povisoko od ostanatite. A toj Haris Cato od nikogas ne mi se dopagal i neznam kako vleze vo tesniot izbor, ima *e*e*ski glas ama toa e. Da si navivame nie za Daniel.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Х Фактор
5.2.2014 12:38:10   
Мамичка85
Jas gledav do Daniel znaci devojkite ispadnaa steta ovoj Haris i Ilma stvarno se deca i mislam kaj i da e ke go napustat souto user posted image ili malce potesko deka po 6 avtobusi plakaat za publika za navivanje user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Х Фактор
5.2.2014 14:35:01   
LoveableMe RR
Даниел како и секогаш блескаше, а одлични беа и Илма и Маид, што да кажам прекрасни настапи имаа и двајцата. Доктори исто беа добро организирани, настапот им беше супер, другите така-така. Испаднаа 4U, остана Харис, детето стварно има одличен глас, ама е малечко 14 години исто како Илма, не знам колку се соодветни за Х фактор, но секако им претстои блескава иднина. Во секој случај добро шоу, јас си гласав пак за наш Даниел. user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Х Фактор
5.2.2014 14:49:03   
Annet
Haris Cato e promasen epten,neznamkako go drzat.Devojkite mi se preslatki:)))Ama toa e..
Najvazno e naseto da si pobedi:))

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Х Фактор
5.2.2014 19:10:18   
Felly RR
Детето е добро, ама стварно е ДЕТЕ, и гласот му е уште детски, Илма е друго, гласот и е зрел и не може да направиш разлика меѓу неа и другите учеснички.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?