|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бран на Рингераја Дружење
30.9.2013 22:40:13   
Snowhite RR
Значи ако не го земев Михаил на последната слика да се слика ќе го немаше никаде, исто како да не бил user posted image Многу се срамеше овој пат, не знам зошто, а сега цело време мисли дека бил на роденден и само ме прашува на кого му било роденденuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 926
   RE: Бран на Рингераја Дружење
30.9.2013 23:07:29   
elenak
Хахах Михаил.user posted image Супер слики девојки, се гледа дека било многу убаво и дечињата се забавувале. Ајде следен пат во уште поголем состав.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 927
   RE: Бран на Рингераја Дружење
1.10.2013 11:58:21   
Hunny
Само Палешка и Анамоли ги познав,инаку супер сте сите:)

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 928
   RE: Бран на Рингераја Дружење
1.10.2013 12:30:20   
miana
Jas samo Anna molly ja poznav i mojata Carrie user posted image user posted image
A ne e loso da se pisete koja e koja da ve vidime user posted image Inaku site ste super...user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 929
   RE: Бран на Рингераја Дружење
1.10.2013 15:24:57   
AnnaMolly RR
Ајде сега мислам дека е редно да одиме на кафенце само мамички, без деца :) Па да се разгракаме и да се намуабетиме :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 930
   RE: Бран на Рингераја Дружење
1.10.2013 15:31:09   
zzaa
Super si pominavme i nie, Eva se iznaigra, samo mi e maka sto ne uspeav da ve zapoznaam site vo guzvta.
E super ti e idejata AnnaMolly RR nareden pat bez deca.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 931
   RE: Бран на Рингераја Дружење
2.10.2013 9:09:34   
lale
Prekrasna druzba, ubavo pominato vreme.Mnogu mi e milo sto se vidov so moite priatelki i sto zapoznav novi ringerajki.AnnaMolly RR super ideja, organiziraj druzba vo poskoro vreme da se iznamuabetime i kafe da pieeme na raat.Pozdravce!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 932
   RE: Бран на Рингераја Дружење
10.10.2013 15:24:03   
AnnaMolly RR
Женски, кој е расположен за дружење? Овојпат мамички на кафе да се намуабетиме без дечиња. Е, сега, некој нормално ако сака да дојде, а нема кој да чува дете, и така може!
Договорот е во недела 18:00 во Торос.
Кој е за, ве чекаме!!!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lale)
Непосредна врска до пораките: 933
   RE: Бран на Рингераја Дружење
10.10.2013 15:24:54   
vezilka RR
Јас сум за..чекајте ме user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 934
   RE: Бран на Рингераја Дружење
10.10.2013 15:32:56   
Carrie RR
Ќе се дружимооо user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 935
   RE: Бран на Рингераја Дружење
11.10.2013 16:24:03   
Melanija RR
Јас пак ве пропуштамuser posted image
На внукми му е роденден ќе го слави во недела ѕака што пак во следна прилика

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 936
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 9:37:11   
Палешка РР
Жени прилепчанки што е ова, сто години се немаме видено? Изгинавме ко Руси за ракија user posted image

Сите што сакате убаво кафе, убаааааав муабет и некое време опуштање на мозок и тело, денес во 16,30 пред Арт Кафе во Прилеп. И битолчанки ги каниме...и сите кои можат да дојдат. Со или без деца...подобро без user posted image user posted image user posted image

Ај сега да видам некој само да не се пријавил user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 937
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 11:47:16   
Snowhite RR
Јас се пријавувам, без деца, едното го пратив кај баба му, другото со другата баба ќе го оставам и заминувам! Едвај чекамuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 938
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 13:53:06   
deluxe
user posted image user posted image И јас идамuser posted image
Мора да ве видам,многу ми недостигавте женски,ве немам видено од летоскаuser posted image
Едното дете е кај баба,другото иди со менеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 939
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 14:23:03   
Палешка РР
Ооооо браво бравооооо!!!
Ја чекаме и Felly да видиме што ќе каже и majmunce i Slagjana и сите други прилепчанки кои ја посетуватт РР. И Martins`mom ако може да скубне некој час и други битолчанки user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 940
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 15:00:50   
Felly RR
Секако, секако!!! Доаѓам и јас.user posted image Дружба со Рингерајки не се одбива. Без деца барем да се изнамуабетиме user posted image И емануела_пп ја чекаме да се пријави, мама_мони, кој има друг... Ајде да се собереме што повеќе, тоа поубаво и позабавно.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 941
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 15:23:27   
Палешка РР
Ајде сите од Прилеп Во Арт user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 942
   RE: Бран на Рингераја Дружење
8.2.2014 17:47:17   
Slagjana
Многу набрзина паднал договор. За жал не можев да дојдам. Некој друг пат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 943
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 10:37:45   
Felly RR
Слаѓана многу ми е криво, ајде за брзо пак да се собереме, секако и Делукс не успеа да дојде.
Ние за прв пат се изнамуабетивме, паднаа муабети за децата, за мажите, оговаравме, user posted image се советувавме... user posted image Беше забавно. user posted image
Ајде нареден пат, во поголем број да се собереме.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 944
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 14:00:38   
Snowhite RR
Се изнамуабетивме, се изнасмеавме многу убаво си поминав два и пол часа ми поминаа како две и пол минути, за брзо да се собереме повторно во поголем бројuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 945
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 14:16:01   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Се изнамуабетивме, се изнасмеавме многу убаво си поминав два и пол часа ми поминаа како две и пол минути, за брзо да се собереме повторно во поголем бројuser posted image



2,5часа???Јас мислев дека заминавте,до 6 часот ме држеа гостите,мислев дека закаснивuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 946
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 16:26:25   
Defne90 RR
Е баш ми е криво што јас не можам да учевствувам во тие дружења.Ама што е тука е мојот град за жал е оддалечен со километри,километри од вас.Ништо јас сум на план на лето Крушево да идам па ако се случи тоа,ОБАВЕЗНО би сакала да ве запознаам.А читав некаде во другите постови за да се направи караван на рингераја,што убаво би било тоа па така сите да се запознаеме и да се дружиме.Е многу ми е криво стварно.user posted image Ептен ми прираснавте за user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 947
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 19:20:20   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Е баш ми е криво што јас не можам да учевствувам во тие дружења.Ама што е тука е мојот град за жал е оддалечен со километри,километри од вас.Ништо јас сум на план на лето Крушево да идам па ако се случи тоа,ОБАВЕЗНО би сакала да ве запознаам.А читав некаде во другите постови за да се направи караван на рингераја,што убаво би било тоа па така сите да се запознаеме и да се дружиме.Е многу ми е криво стварно.user posted image Ептен ми прираснавте за user posted image

Ma cekaj ti samo ushte malku,koga ke ti se navrtime site nie vo toj tvoj ubav grad,glava ke nemozesh da dignesh od nas!
Mnogu merak imam da go vidam AURORA hotelceto,kaj I da e ke bedeee

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 948
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 19:43:08   
Палешка РР
Жени јас благодарение на вас викендов го поминав без покачен притисок..така сум мирна, опуштена, абе бајче user posted image

Што почесто вака да се дружиме,а најмногу од се би сакала сите членови еднаш да се собереме....ооооо тоа маратонска дружба ќе биде user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 949
   RE: Бран на Рингераја Дружење
9.2.2014 20:56:04   
kapina
Aa steta daleku e strumica od prilep kilometri kilometri sega na 8mart ke patuvam za krusevo taka da nisto cudno da pomineme I niz prilep so kolegite

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 950
Страница:   <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?