|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
25.12.2012 22:26:21   
miana
Eve vidov deka nekoj pred mene gi ima staveno cizmive

user posted image
Ovie i gi kupiv za 1490 od adidas outletot -epten i stojat super i za tie pari se odlicni

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Зимски обувки и јакна
4.11.2013 10:44:20   
Annet
Pocnavte li da gi oblekuvate decinjata so zimski jakni,i cimi...Nie uter terame po esensko taka potanko,ama mislam deka veke navecer e za debelko...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Зимски обувки и јакна
4.11.2013 11:05:43   
Mihaela 2010
Se uste ne ja trupam so zimski alista,kupiv pred mese dena ubava jakna,za 1500 den mnogu me bendisa a i dosta debelka e,kondurcinja i zemav od peko,ama najverojatno ke treba da i kupam i edni cizmicki poviskocki bidejki ako ima snegovi tesko so ovie,lani od Mat star gledav ubavi cizmicki i fina cena bea..
Momentalno i oblekuvam mantilce ne od tenkite tuku od podebelkite,i za ovoj period ni e super...lani so toa isguravme do sredina nekade na dekemvri...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Зимски обувки и јакна
4.11.2013 12:44:02   
Bethany
И јас на Ј се уште му облекувам тенки работи, јакниче едно тенко и патики.
а исто така пред едно месец дена сосема случајно налетавме во Штип на една зимска јакна, за 1500 ден. многу е убава и топла, и веднаш ја земавме, а кондури-чизмички, баш сега идам од Пеко и најдов едни убави за 2600 ден. ама ми тргнаа на страна , па со ваучер на 15. да ги земам за 2000 илјади. user posted image
Лани имавме од таа фирма, и сме задоволни и годинава ќе ги земеме таквите, не верувам дека ќе најдеме подобро нешто понатаму.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Зимски обувки и јакна
4.11.2013 13:15:12   
sandriana RR
Јакна зимска имаме од лани, ама се уште не сме ја активирале. Носиме или палтенце, или дебел џемпер на копчање, или дуксер со елек. Мислам уште е рано за зимската јакна.
Обувки - уште сме со патики, чизми немаме, туку едни до глужд чевли кожени. Ако ни вршат работа тие -ок, ако не ќе мора да инвестираме во обувки.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Зимски обувки и јакна
4.11.2013 13:21:36   
Hunny
Купивме чевли од Пеко, 2700 денари, а јакна дебела имаме, ама некако и е кнап, па ќе купуваме. За чизми не ми се даваат многу пари, зашто многу нема да ги носи.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2013 9:09:35   
Felly RR
Ние ја почнавме сезонава со ланската јакна, сега за сега и е точна, си велам ќе поминеме со истата. Ни фалат само чизмички, ама М се договори со баба да и купи за роденденот, па така ќе бидеме комплетирани.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2013 15:39:38   
elenak
Кај нас уште не толку ладно па денски шетаме со јакничка од оние мекичките, а навечер облекувамеподебела јакна и плетено капче. На нозе уште патики ама кај и да е треба да бараме чизми. Тука Пеко нема, па ќе мора да одбираме од тоа што има. Јас би и купила адидас, имаат многу убави модели ама па спортски се, ќе мора да купуваме уште еден пар за дотерување.user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 22.11.2013 15:40:18 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2013 22:02:34   
mommy_angels RR
Вчера прошетавме низ Сити мол и патем погледнав јакнички,се што можам да кажам е "Ауууу,тие отишле со паметот". Епа луѓе 4,5 или 6000ден за детско јакниче?????
Ќе си најдеме ние до 2500 сигурна сум.
Инаку сеуште сме со ланската ама кнап и е,мора да купиме нова,а чизмички до глужд има убавки па дури да фатат снегови со тие ќе тераме
А да,случајно видов капа,шалче и ракавички и се вљубив во нив,нормално ги купив user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Зимски обувки и јакна
9.9.2014 9:12:07   
Mihaela 2010
Pocnavte li so priprema na decinjata so topla obleka?
Jas uste pred mesec ipol na popust nacekav mnogu ubava esenska jakna,koja sigurno moze da ja nosi do dekemvri,od Zara, zimskata jakna mislam deka ke i bide uste tocnicka pa nema potreba da i kupuvam,bluzi i trenerki ima, uste konduri/cizmi...
Zavisno kakva zima ke imame, lani super isteravme so edni konduri ama bas cvrsti od Peko i gi zemav...mislam deka nema potreba od pre natrupuvanje na garderoba

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Зимски обувки и јакна
9.9.2014 14:54:44   
Dilina
незнам дали стигнале ама на страната на Зара гледав зимските детски јакни и капутчиња се од 1300 до 3000 најскапи.. мн се слатки ама незнам до која возраст се..
На нас ќе ни треба од 6м тогаш, ама незнам што е попаметно, јакна или скефандерче :)

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Зимски обувки и јакна
9.9.2014 15:16:14   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

незнам дали стигнале ама на страната на Зара гледав зимските детски јакни и капутчиња се од 1300 до 3000 најскапи.. мн се слатки ама незнам до која возраст се..
На нас ќе ни треба од 6м тогаш, ама незнам што е попаметно, јакна или скефандерче :)

Na tolku malo bebce jas bi idela na varijanta skafander...kerka mi prvata zima imase 8-9 meseci i kupivme skafander super rabota..em toplo em zavitkano super

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Зимски обувки и јакна
9.9.2014 16:10:58   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010
Na tolku malo bebce jas bi idela na varijanta skafander...kerka mi prvata zima imase 8-9 meseci i kupivme skafander super rabota..em toplo em zavitkano super


Like! Јас им купив на сестра ми за малата и на неколку пријатели за повојница, ми се пофалија дека ептен им се погодило и ги изнаноселе цела зима. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Зимски обувки и јакна
10.9.2014 0:12:11   
elenak
4,5,6.000 ден. за јакна не доаѓаат во предвид, за една сезона а и плус што неизносена останува, кај нас зимата е многу топла. Лани од ќејф и купив капут и тој 3 пати го облековме, а за годинава веќе и е мал. Туку никако не си, ако е само една јакна ми е мака, ко во униформа да е со со иста, па не можам и да ја исперам оти тешко се суши зимно време дебела јакна, па ајде купи уште една резервна, па ајде и капутче за дотерување да има и на крај се ќе остане ново. И со обувките сме исто, цело време е со патики, а чизми купуваме оти така треба, оти спаѓаат во зимска опрема user posted image а ги облековме неколку пати само на излегување по родендени и сл. Се надевам ќе имам уште една ќерка па ќе и се најдат, да не ми биде мака.user posted image
Е оваа година може со одењето во градинка ќе биде подруго, ќе има кај да си ги носи, ама уште не сме купиле ништо,некако рано ми е.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Зимски обувки и јакна
10.9.2014 8:54:35   
mommy_angels RR
I jas sum od onie uste nisto sto ne kupile user posted image Jaknickata od lani mislam deka ke i bide ok(ama toa jas si mislam user posted image ) ke vidime ,treba da se proba,a cevlicki sega i kupiv od DSM i se si mislam deka tie ke bidat ok duri da fatat snegovi,sto bi znacelo za cizmi ke razmisluvam vo noemvri.Sega za sega sum vo potraga po bluzicinja i helancinja,toa mi e najudobno za vo gradinka,kupiv nekolku do sega,ama malku se
Vo pravo si Elenak sega koga ke odi vo gradinka ima da si iznosi se sto si ima

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Зимски обувки и јакна
6.10.2014 8:51:28   
Mihaela 2010
Vo sabotata od City moll na M i kupiv cizmicki,od Waikiki,iskocivme bozem mm da si se podnovi,i on si kupi jakna,ama mi se bendisaa edni mnogu ubavki,taka da ja resiv i so toa,i mislam deka zavrsiv so neauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Зимски обувки и јакна
6.10.2014 10:03:04   
mommy_angels RR
Nie si dobivme na podarok preubava jaknicka od Beneton,a i kako sto pisav lanskata ke moze da se iskoristi seuste,sto znaci uste cizmickite ni ostanaa,ama ke pocekam pogolem izbor da donesat

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Зимски обувки и јакна
6.10.2014 10:26:22   
sandriana RR
Јакнички има Т неколку од минатата година, мислам дека ќе ја истераме сезоната есен/зима со нив.
Чизми има гумени за дожд, ама ако фати многу ладно не знам дали ќе вршат работа...понатаму ќе одлучам дали да обезбедиме некои потопли кожени чизмички или високи чевличиња.
За Илина бебе останува наследството од Т во однос на јакнички user posted image . Зачевли сме уште мали, нели user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Зимски обувки и јакна
6.10.2014 14:52:47   
AnnaMolly RR
Лани свеки му купи од анжи преубава јакна дебелка, башка јас од Алиекспрес му нарачав капутче ептен фраерско, па имаме две за зимово, сосема доволно.
Чизми се уште не сум купила, уште сме во патики, ама во план ми се оние гумените од Просветно дело со крзно внатре за дожд, а и едни обични за на суво време.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Зимски обувки и јакна
6.10.2014 17:12:37   
Bethany
Nie imame jakna i toa dve zimski, a sega za sega nosi od drugite potenkite, esenski, a zimski konduri se uste nemame zemano i ne planiram da zimam se dodeka ne vidam potreba sto da zemam. Lani kupivme ubavi cizmicki od Peko, ne znam dali nekolku pati imase prilika da gi oblece, novi ni ostana. A bidejki mu nogata raste brgu, malii se za ovaa zima.
Godinava vidov vo Zara edni preubavi kako konduri, kratki cizmicinja so krzno vnatre, epten stosni, ama kje vidam uste mallku za niv. Ne sum sigurna deka tie mozat za sneg, pa kje razmislam uste malku. ima vreme. Se uste nosi kozni patiki.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Зимски обувки и јакна
9.10.2014 23:29:57   
Snowhite RR
Мислев дека за М ќе мора да купиме нова зимска јакна, ама му ја пробав и уште му е точна, па нека ја носи уште оваа година, па таман до година нова за на училиште, Јана исто така има, ќе треба за неа само некои чизмички, а можи и за М ќе треба зимски обувки ќе видиме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2014 18:36:55   
sonc90
AnnaMolly RR kaputceto sto go poraca od aliexpress ti stigna?ako ti e stignato ke mozes da mi kazes kolku vreme cekase? jas sakav da poracam eden mn ubav skafander od tamu ama pred 2 nedeli imav naracka i uste ne mi e stignata pa sega sum vo dvoumenje dali da go naracam skafanderot...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 11:08:54   
sandriana RR
Почна сезона на јакни и чизмички.
За Тина ланските кожени чизмички сеуште се точни, ни недостигаат гумени за дожд(мали се тие што ги носевме лани, душата им ја извади), ама искрено се мислам дали да купуваме. Јакна исто беше неопходно да обновиме, и во право време добивме од другарка ми и за Тина и за Илина (нејзините индијанци бргу ги надраснале)- така да оваа сезона имаме заштедено на зимска опрема. user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 11:37:46   
lukajana RR
Баш се мислев за тие гумени чизмички дали да купам за Л.
До сега не сме купувале ама и многу нема одено пешки на дожд ама сега за на училиште може и ке му требаат.
И кожни треба да купиме ланските му се мали а јакна има од лани.
За дундурка имам се и чизмички и јакна и скафандер од бато ,неутрални бои и скоро нови па ке претера со нив user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 13:35:20   
Melanija RR
Кажете каде има со пристапни цени висока кондура или чизма, всушност што е подобро за нога на 2 год и 2 месеци во пресред на зимава?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?