|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
19.12.2011 20:14:24   
Snowhite RR
И ова заборавив
Пред некое време направи беља и го карам и му велем сега што да ти направам а, кажи што да ти правам и ме гледа и ми вика „Кино“(чоколино)user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Детски досетки
20.12.2011 9:04:01   
Felly RR
Вчера праќав мејл, и по некое време и велам на Матеа - чекај да видиме дали Тета ја примила пораката, а таа се стрча накај комјутерот и го зема глувчето, го стави на уво и почна да вика - Ало, Тето, тето, ало....user posted image user posted image user posted image user posted image_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Детски досетки
9.1.2012 23:03:20   
AnnaMolly RR
Филип ја обожава рекламата со кученцата што крадат бензин на бензиска.
Вечерва го успивам, го испи млекото и заспа. Почна таа реклама на ТВ и буквално како попарен рипна од кревет, рече „Миле бе“, ја изгледа цела реклама, кога заврши плескаше за браво со рачињата, пак си легна и продолжи со спиење. Се пукнав од смеење!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Детски досетки
10.1.2012 8:27:59   
Felly RR
Смешки се маливе!user posted image user posted image user posted image
Ние вчера со Матеа ги гледавме сликите со Дедо Мраз, и едно време седна на нокширчето, и почна да вика по сликата да и ја дадам. И кога и ја дадов вели „М(р)аз остај ме! Мочкам!“и ја фрли сликата.  Се изнасмеав и јас.user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Детски досетки
10.1.2012 8:38:06   
Felly RR
Исто вчера вечеравме, и Матеа гледа дека чашата ми е празна, и вели - мамо, оба (вода) немаш. Ту(р)ам јас. Имаме едно шише од 1,5 л за нас и едно о,5 за неа. Јас и го дадов големото, а таа вели - не, мојата оба. И ми ја наполни чашата, ама кога ја кренав да пијам - Не, моја е обата, мојааааа!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Детски досетки
10.1.2012 9:03:50   
Pepelaska *
може не се и нашиве мн интересни ама мене ми се најслаткиuser posted image

Во собата на девер ми има еден стар телефон од оние со вртење оди М таму и го крева го става на уше и вика Ало кој е , и по тоа пупа ( добар) демек некој го прашува оттаму како си user posted image и сеа дека никој не му зборува од др страна се нервира демек и вика Ало ало кој кој и ќе ја тресне слушалкатаuser posted image .

Пред некој ден се пресеков и имав фластер на палецот и ме виде ми вика мама бои и покажува на прстот и да ме баци иде.Вчера игравме нешто со рачињата и ме загледа во прстот ( сега без фластер) и вика мама бои бата . ( мама боли баца ја )user posted image срце мало

Кога ќе слушне песна некоја а особено муштулук незнам што ја бендиса толку user posted image и пее и ги вика последните зборови ааа еее ууу.

Вчера зел чкорки од ќибрит и ги фрлал в ѓубре и и одел на баба му викал баба ми ми.( миј миј ) демек ги извалкал рацете во ѓубрето.


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Детски досетки
10.1.2012 11:17:56   
arh_diz
Vcera bevme da mu ja obnovime garderobata, a toj trca niz prodavnica nasol edna zenska maica i vika na mama i me nosi vo zenskiot del

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Детски досетки
18.1.2012 20:35:28   
nadica
денес сакав да ја излажам за да јаде и ми вика јас тебе на малоумна ли ти личам? фраза од к-15
цел ден кога ќе ми текне се смеам user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Детски досетки
18.1.2012 20:53:43   
Snowhite RR
Пред некој ден имавме гости и М им покажуваше сликовниците и тие го прашуваат што е ова, што е ова и тој кажува, и на една слика имаше крава и го прашуваат ова што е? и тој се дума, и да му помогни, му вели млеко кој дава? И М како од пушка МАМА!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Детски досетки
18.1.2012 21:41:59   
bombica
Snowhite slatko se iznasmejav user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Детски досетки
19.1.2012 15:42:42   
Blue Glow
Koga bev bremena si lezime so Iva i si pravime muabet. Mi go gali meseto i vika: Mama so pravi bebeto vo stomakot ?
Jas: spie...
Iva: samo spie ili
Jas: pa neeee , budno e po nekogas...
Iva: A ne mu e dosadno?Mama a ima bebeto igracki vnatre da si igra?
Jas: Ima ima kako ne ... Sabajle lapnav od tvoite igracki za dorucek :)
Iva: Aaaa me zafrkvas ...
Jas: ne be ozbilno, ne se salam...
Sedi zbuneta i si gleda igrackite koja i fali...
Skrisum maz mi ne slusal i vlaga i  i vika: A sega za rucek ke ti go lapne mama kompjuterot za da moze bebeto da igra i da gleda crtani!!!
Iva: Ne moze ne moze ne go davam komjuterot!!!
I pocnuva da place :)))))

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Детски досетки
19.1.2012 19:56:34   
Maca25
ах Ива Ива....ме изнасмеа!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Детски досетки
24.1.2012 13:27:33   
AnnaMolly RR
Вчера земам да му менувам пелена на Филип, а тој во последно време ич не сака да го пресоблекувам. И почна да трча накај татко му и да вика: Тато, ајде бегаме! Мама вади пеена! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Детски досетки
24.1.2012 13:59:04   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Филип ја обожава рекламата со кученцата што крадат бензин на бензиска.
Вечерва го успивам, го испи млекото и заспа. Почна таа реклама на ТВ и буквално како попарен рипна од кревет, рече „Миле бе“, ја изгледа цела реклама, кога заврши плескаше за браво со рачињата, пак си легна и продолжи со спиење. Се пукнав од смеење!


Хаххаххахаха неможам да престанам да се смеам, го замислувам златушко најубав со рачињатаuser posted image Миле беuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Детски досетки
24.1.2012 14:11:59   
AnnaMolly RR
Будалетинка е, секој ден има по некоја нова досетка, а јас и мм до солзи се смееме.

Еве уште една.

Вчера на лекар бевме зашто кашла малку, а докторката зема да го прегледува. Тој почна да плаче и да и вика: „Бегај, мотана“. (бегај, смотана) user posted image Среќа што не разбра докторката user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Детски досетки
24.1.2012 14:58:35   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И ова заборавив
Пред некое време направи беља и го карам и му велем сега што да ти направам а, кажи што да ти правам и ме гледа и ми вика „Кино“(чоколино)user posted imageХахахахах! Леле Михаил срцка! Ме изнасмеа.
Па си кажало детето што сака да му направиш, де! user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Детски досетки
24.1.2012 15:05:23   
arh_diz
Pedijatarot mu stavi vakcina imase temperatura 4 dena.Jas ja viknav da go vidi povtorno taa gi vadi slusalkite go pregleduva i zavrsuva a M ja guska da ne go bocne povtorno i i vika bok ne ,ne Tai(ne me bockaj Natalija) user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Детски досетки
24.1.2012 15:33:16   
Yummy Mammy
Pred nekoe vreme bevme na sredno Vodno kaj crkvata, i S. igrase so drugarcinjata, celi race so kal gi napravi, i i vikam, "ene ti onde cesma odi izmi se i dojdi da te izbrisam". A ona cela zbuneta, "kade pa kade" ne ja gleda cesmata. I stanuvam, ja nosam za race do cesmata i vikam "eve ti ja cesmata, ajde sega sama izmise". I stoi detovo nekolku sekundi taka zbuneto, ja gleda cesmata i se cudi, pocnuva edno vreme da ja tegne, da ja vlece i edno vreme vika: "mamo kako se pusta ovaa cesma?!"
(a toa od onie starite cesmi sto se vrtat odozgora za da pocne da tece user posted image ima pravo deteto nigde ne videlo takva cesma user posted image )


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Детски досетки
25.1.2012 0:33:19   
Џесика
Пред некоја вечер го легнувам Борјан да спие и почнува дијалогот
Б- Мама, кај е тато?
Ј- спие
Б- А кај е баба?
Ј- Спие
Б А кај е тета\тетин\Марија\Стефи\
Ј Сите спијат

И одеднаш мисли, мисли и копа
Мама, а кај е Саваш? Кај е Езел? Кај е Лале?
Леле, во несвест паднавuser posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Детски досетки
25.1.2012 0:45:05   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Пред некоја вечер го легнувам Борјан да спие и почнува дијалогот
Б- Мама, кај е тато?
Ј- спие
Б- А кај е баба?
Ј- Спие
Б А кај е тета\тетин\Марија\Стефи\
Ј Сите спијат

И одеднаш мисли, мисли и копа
Мама, а кај е Саваш? Кај е Езел? Кај е Лале?
Леле, во несвест паднавuser posted imageLelelelleeeeeeee majkoooooooooooo sama kako budaletinka se iznasmeav na ova hhuuhuhuhuh bozeee imaat pravo decava...


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Детски досетки
25.1.2012 8:07:30   
AnnaMolly RR
хахахахаха Бобо ме смее секогаш!
Каде е Саваш? user posted image user posted image user posted image А Сулејман не те праша каде е? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Детски досетки
25.1.2012 20:37:13   
Snowhite RR
user posted image Ме потсети Џесика т.е. Борјан на слична случка

Пред некоја вечер го заспивам М и пред спиење секогаш го гледа цртаниот со Вовчето Томица и заврши цртаниов, а тој уште не заспан и почна друг и му текна стана и ми вика Кај е возот Томица? И јас му викам Спија, ајде спијај и ти, а тој, Не спија, возиuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Детски досетки
25.1.2012 21:53:19   
Felly RR
Во понеделникот гледаме бинго. Почнува бингото и јас и велам на Матеа - ајде, сега навивај да ни се падни бингото. А таа - А ле а ле, а ле а ле!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Детски досетки
30.1.2012 19:32:40   
Snowhite RR
Баба Васе доде возот Томицаuser posted image

Баба Васе е тетка ми, која живее во Скопје и кога доаѓа во Прилеп, доаѓа со воз, па така М си поврза дека доаѓа со возот Томицаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Детски досетки
30.1.2012 22:50:09   
nadica
мојава г-ца гледа цртан на you tube  и вика пушти ми на СТРАНСКИ прво се зачудив ама откако ми објасни свативдека за неа странски е всушност  шпански бидејќи англискиот го слуша по цел ден па веќе не и е странски user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Кое име вие се допаѓа најмногу ?
kikus02

Кое име вие се допаѓа најмногу ?

Атанас (5%)

Матео (24%)

Лука (27%)

Никола (29%)

Павел (8%)

Димитар (8%)


Број на сите гласови: 132

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!