|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
20.11.2013 13:17:14   
masa
Jas odmolzuvam mleko i kerkata normalno prisutna i go stavam vo frizider.Po nekoe vreme go stavam sinot da cica i malava prasuva : a toa cedenoto koga ke mu go dademe :)

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Детски досетки
20.11.2013 14:08:50   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Тато блузава ти е како компјутерот ко ќе се расипи (носеше една блуза сива со црно низ нејзе и стварно беше како снег на екран кога нема слика, ако ме разбирате)user posted image user posted image

haha sega mi tekna i mene nesto slicno...gleda M sliki kaj sme bile na nekoja svadba so mm,i mm oblekol nekoja kosula vo rigi i M pocnuva da se smee vika:eeee tato ovde si kako zebrauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Детски досетки
29.11.2013 15:20:39   
Палешка РР
И мачкам лебче со мармалад, а таа ми вели: Мамо пази излегуваш од линија user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Детски досетки
6.12.2013 15:36:35   
Палешка РР
Се врти во круг без престан

Јас - Миа престани да се вртиш сто пати ти реков
Миа - Мамо, ама мо`ам да се в`тааааам
Јас - Ама зошто мораш?
Миа - За поб`зо да помини в`емето и да одам на училиште

user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Детски досетки
6.12.2013 19:37:47   
deluxe
Играме игра :На буквата,на буквата....
ми кажува буква П
јас барам асоцијација на зборот
ми вика во ќесе го носиме
јас:пари
не,со него пазариме
јас пак Пари
НЕ ! точен одговор :5 денариuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Детски досетки
7.12.2013 14:40:26   
Mihaela 2010
Preska idejki nakaj grad u kola epten opece sonce i M mi vika
Mamo sonceto e zdravo neli?
jas: da mnogu e zdravo
M: ima vitamini?user posted image
Jas da ima vitamini
M: zatoa vo leto ne pijam ribino maslo???user posted image
Me iznasmea

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Детски досетки
7.12.2013 23:30:12   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Играме игра :На буквата,на буквата....
ми кажува буква П
јас барам асоцијација на зборот
ми вика во ќесе го носиме
јас:пари
не,со него пазариме
јас пак Пари
НЕ ! точен одговор :5 денариuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image Јак пазар со пет денари, битно на П еuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Детски досетки
8.12.2013 8:02:53   
Mihaela 2010
sega dur pisuvav M sednala do mene i gi gleda ovie od strana smeskovcive sto se i mi vik..lele zosto ova place...(za ova user posted image ),i vika lelee grevceeeee
me iznasmea

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Детски досетки
8.12.2013 21:35:02   
sandriana RR
Држи Т во рака 2 лабела, едно со жолто, едно со розово капаче.
Ја прашувам - која боја е ова (за жолтото), вели - џото.
А ова другово која боја е (за розовото), не и текнува како се вика бојата и вели - ова е убаво user posted image ._____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Детски досетки
13.12.2013 9:03:34   
Палешка РР
Разговор Меѓу Миа и Каролина (тетката која ја чува)

- Ина, јас сега ќе бидам учителка, а ти ќе ме слушаш. Ајде седни и пушувај буквата А
(Ина пишува)
- Ајде сега буквата С
(Ина пишува цела страна)
- Инааа ми се мочка, дај ми го ношкиот
(Ина и го дава)
- Ајде сега пишувај ја буквата К
(Ина пишува цела страна)

- Ајде сега Миа пиши ми оценка
(Миа и пишува 1 преку цела страна)
- Зошто? Мирна бев, се што ми рече напишав
- Кец оти стана и даде ношкиот на учителката. Не се станува од час

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Детски досетки
13.12.2013 11:33:20   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Разговор Меѓу Миа и Каролина (тетката која ја чува)

- Ина, јас сега ќе бидам учителка, а ти ќе ме слушаш. Ајде седни и пушувај буквата А
(Ина пишува)
- Ајде сега буквата С
(Ина пишува цела страна)
- Инааа ми се мочка, дај ми го ношкиот
(Ина и го дава)
- Ајде сега пишувај ја буквата К
(Ина пишува цела страна)

- Ајде сега Миа пиши ми оценка
(Миа и пишува 1 преку цела страна)
- Зошто? Мирна бев, се што ми рече напишав
- Кец оти стана и даде ношкиот на учителката. Не се станува од час

user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Детски досетки
13.12.2013 15:45:29   
Felly RR
Поминуваме покрај бензинска, и гледаме украсена елка. М зачудена вели - еј мамо, види, елка! Сега не се вика бензинска, се вика елкична. И ние дома кога ќе украсиме ќе бидиме елкични.
Мама: Еј, и ние со тато ќе бидиме елкични?
- Не, само женските можи да бидат елкични.
Мама: Е па јас сум женско, значи и јас ќе бидам елкичнаа, ама тато каков ќе биди?
- Лампионичен. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Детски досетки
18.1.2014 11:37:31   
AnnaMolly RR
Се извинувам на безобразлуков од сабајле, ама морам да споделам. Вчера Филип ми вика : Мамо ми се јаде. Јас: Што сакаш? Тој: Па ми се јаде пичка.
Косава на глава ми се крена. Викам: Што рече?
Тој: Па пичка, со кечап и кашкавалче.
Јас: Да не мислиш на пицичка?
Тој: Да

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Детски досетки
18.1.2014 15:14:01   
Felly RR
Сега се сетив и јас да пишам каков комплимент ми даде М пред некој ден. Ми вели - Леле, мамо, колку си убава. Како некое дете големо, што оди на училиште. user posted image Ептен ме израдува.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Детски досетки
18.1.2014 17:33:40   
Bethany
Денес бевме на Шапка и се играме во снегот, Ј зема топка снег да ја фрли на татко му, кој во моментот гледаше настрана и не гледаше во Ј.
Додека Ј му се приближуваше со топка снег во рака, мм се сврти и го здогледа, а Ј веднаш му кажаа: тато, гледај таму (демек пак да гледа настрана додека овој го гаѓа со топка снег, демек изненада ) user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Детски досетки
18.1.2014 20:20:55   
Felly RR
И М вака често прави, ама најсмешно беше еднаш пиеше вода од шише. И јас и велам -ладна е водата, не пиј многу, а таа - мамо, заврти се таму. И демек ќе пивме. Повеќе за смешка, отколку што и се пиеше, ама се смеевме така цело време, и го испи шишето. Го зедов пак да и наполнам, ама многу сум го стегнала, и ми вели - мамо, заврти се натаму, и јас се свртив демек да не видам дека пие, арно ама не можеше да го отвори, па ми го подаде да и отворам јас, а демек скришно пие. Си се изнасмеавме сите.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Детски досетки
21.1.2014 9:08:42   
Felly RR
М јаде шпагети, и и текнува:
- Мамо, и прасињата јадат шпагети!
- Навистина?
- Да, еднаш ја видов Пепа прасе јадеше шпагети.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Детски досетки
28.1.2014 12:15:17   
miana
Керками ме прашува -
Мамо, дали годишните времиња имаат нозе?
Јас - не бе ќерко, како мислиш дали имаат нозе?
таа - Па како доаѓаат ??? ххахаха

Сега имаме проблем со одење во училиште бидејки наставничата е на боледување, а ја менува библиотекарката која што децата неможат да ја смислат. Секој ден со драмење одиме на училиште и библиотекарката зела некоја икона од весник и и ја дала на керками и и рекла - еве дуѓо да спиеш со иконава, а таа и рекла - зошто имам јас сестра,за да спијам со икони???

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Детски досетки
28.1.2014 17:28:39   
sandriana RR
Вчера на Т и ја покажувам сликата од ехо - велам: еве, ова малово топче е бебе во мешето на мама.
Дека сликата е како триаголник, на детево на што му заличе:
Т: еј, мама ти имаш шатор во мешето, и бебето се скрило во ист шатор како мојот.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Детски досетки
5.2.2014 21:55:26   
Палешка РР
Миа, не треси зелени
Мамо, не т`есам зелени т`есам `озови

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Детски досетки
6.2.2014 16:08:40   
Martins mom
Разговаравме со мм за болеста и смртта на еден наш познаник, а М цело време не слушал и сфати дека човекот починал и ме прашува:Мамо , знам дека до болница го однеле со брза помош, а до небото со што го однеле??И сам си одговори...изгледа со авионuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Детски досетки
6.2.2014 16:16:19   
princessa
kerka mi koga me gleda kako go dojam maliot, mi vika:
- mamo koga ke porasnam sakam da bidam golema kako tebe i da imam ^i^ki da go dojam brat miuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Детски досетки
15.3.2014 21:48:40   
Палешка РР
Миа го дофати средството за бришење стакло и сакаше да прска и да бриши, ама и текна дека нема крпа и ми вели

- Мамо каде е бришалникот?

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Детски досетки
16.3.2014 17:44:46   
Snowhite RR
Ова повеќе κаκо досетκа на баба ама овде ќе ја пишам. М ρасκажува пρетстава од пρиρедбата, тој не учествуваше ама цела ја запамтил и со улоги ни подели поедна улога на сите и ни κажува што да κажуваме и ние повтоρуваме и баба му е мечκата, тρеба да κажи : ова е глава на мечκа κаκо можи да твρдат поинаκу, а таа повтоρува Ова е глава твρда на мечκаuser posted image таκа ние се пρесмеавме а М се изнеρвиρа деκа не κажа пρавилно

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Детски досетки
29.4.2014 11:17:40   
Mihaela 2010
Vcera popladneto se spremame za do grad,i i vikam na M ajde pobrgu dojdi da te oblecam da ne ne fati nevreme
A sto e toa mamo nevreme? vikam koga mnogu ke zavrne i ke grmi,i ke duva
Si ideme posle setnjata nakaj doma i u kola mi vika,mamo kako se vikase toj zborot za NEVOZMOZNO VREME???
sum se zgazila od smeenje-vikam NEVREME

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali piete tableti protiv glavobolka?

Da (75%)

Ne (25%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!