|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бутици за детска облека
17.3.2009 15:40:07   
vesna_kr
Од каде купувате облека за Вашите најмили? КАде има попусти,?Ајде да си размениме мислења искуства и информации па да не лутаме низ целиот градuser posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бутици за детска облека
17.3.2009 18:30:18   
Еца
Јас најчесто за Мартина купувам од Бисер или од детските продавници кои се кај нас во Ново Лисиче, кои навистина имаат доста убава облека и не многу скапа.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бутици за детска облека
18.3.2009 9:18:48   
vesna_kr
Јас во последно време почнав да купувам од еден бутик во Беверли многу многу убава роба има и не е премногу скапа.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бутици за детска облека
21.3.2009 14:18:09   
mis.
Elena sumsetala niz lisice navistina ima ubava garderoba vo buticite pod zgradite no cenite se poskapi za razlika od mazari i cento.Tuka mozes da ja najdes istata garderoba po poeftina cena.
Vesna_kr koj e toj butik vo beverli?
Vo femily sshop do zeleniot pazar ima dva standa so odlicna garderoba i  cenite se ok.Na edniot stand koga ke vlezes se pravo ima roba od grcija na jambo i po realni ceni imaai butik na zeleniot pazar karsi tezgite so garderoba kaj se prodava i hrana,ribi ima nadvor.Ima ubavi stosni kebenca postelnini i kvalitetna grcka garderoba.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бутици за детска облека
23.4.2009 19:23:02   
mis.
На 17 мај планираме крштевка за Стефан па ако може да ми кажете каде можам да најдам добра гардероба каде би можела да ги облечам моите две ангелчиња.Сакам Стефан да биде најубаво облечено бебе па се прашувам каде би можела да одам за да најдам се што ми треба.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бутици за детска облека
24.4.2009 0:32:07   
Octavia
Samo vnimavajte, mnogu butici prodavaat kineska obleka kako grcka, bidejki ja kupuvaat uvezena preku Grcija! Kineskata obleka cesto e zastitena so formaldehid koj e kancerogen! Nikako ne e za decinja! Duri zabelezuvam kineski detski farmerki na koi pisuva ne zemja na proizvodstvo, tuku uvezeno od se prodavaat nad 1000 denari, kako demek grcki, i ligjeto veruvaat deka se grcki zaradi cenata. Vnimavajte na toa. Oblekata moze da bide mnogu stetna za decinjata
ako ima razni hemikalii na nea.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бутици за детска облека
6.5.2009 11:02:51   
Јасминка
Јас би ја препорачала продавницата „Анжи“ (позади пазарчето Буњаковец) каде на едно место може да се најде голем избор на убава и квалитетна облека. 

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бутици за детска облека
19.8.2009 7:34:43   
profesorica
i jas kupuvam od anzi i zadovolna sum, a isto nekogash mi se slucuva da mu kupam nekoe parce od Okaidi i od Wenice.Vo koja boja najcesto gi oblakate vasite deca i koj stil najcesto go izbirate?

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бутици за детска облека
19.8.2009 8:46:28   
mami
Еве овде имаме за боите и облекатаuser posted image

http://www.ringeraja.mk/forum/bebe/vo-koja-boja-go-oblekuvate-svoeto-dete/m_705/mpage_1/tm.htm#13711

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бутици за детска облека
15.12.2009 22:00:10   
mami
последниве неколку пати му купувам од Анжи, ок се, еве тренерчињата ги утепа од носење...И во Бисер му купувам, од една продавничка на аголот внатре, имаат екстра пижами и боди...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бутици за детска облека
15.12.2009 22:14:31   
April
Анжи порано повеќе ми се допаѓаше, сега некако нивната роба ја има насекаде, а и цените им се повисоки, порано беа попристапни...супер бутик за детска облека е Вигор - Порта Влае и Т.Ц. Алуминка - Карпош 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бутици за детска облека
15.12.2009 23:08:10   
STRUMFETA
Na Filip, mu kupuvam obleka od sekade.Bidejki dosta se setame navamu-natamu,znaci se sto ke mi se dopadne.
Najcesto obleka ponova obleka na Uniqe kids, sto e navistina kvalitet.Od Okaidi imam zemuvano bluzicki, pantaloni i palto i ne sum kojznae kolku zadovolna,samo imeto go plakas, a koga ke procitas na surovinskoto pisuva deka se sieni vo Kina.I dosta cesto tatko mi mu kupuva od Grcija.A za po doma, da gi isflekame vednas, ne mi e tolku bitno,prednost davam na nasi proizvodi.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бутици за детска облека
15.12.2009 23:28:42   
Cacko
Kupuvame najcesto vo Anzi i vo struzanka(se iznenadiv kolku ubavi raboti ima u struzanka i poeftini),a znaeme da kupime nesto i od buticite u leptokarija(ima mnoooogu butici za deca)

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 19:01:22   
dragana_vane
Utre ke odan za SK da mu kupan na Vidan obleka za prviot rodenden. Moze da mi kazete kade mozam da go najdam toj butik Anzi? Nesto sto navistina sakam da najdam se nekoi interesni tregeri! Kade mozam da gi najdam?

Inaku, toj Family shop se naoga kaj zelenoto pazarce na partizanska? Da mi kazete nekoi dukan za taka interesna detska garderoba... da ne lutam....

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 19:04:29   
April
Анжи се наоѓа на пазарчето Буњаковец, на почетокот кога одиш од црквата...прво имаш Тинекс и веднаш од десна страна, долу по скалите е Анжи...таму би требало да најдеш трегери...
Фемили Шоп не е на Партизанска, спроти Градска болница е, пред влезот на Зелено пазарче

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 19:35:34   
Anushka
Драганаване, Фемили Шоп е на Теодосиј ГОЛОГАНОВ, да, спроти Градска болница. Сепак, јас би ти предложила да појдеш и во Рамстор и во Магнолија (во новиот Тинекс - Зебра, во Капиштец). Сега таму има гоооолеми попусти и навстина можеш да најдеш квалитетна и убава стока за малку пари. Често ми се случувало да купам од тезга, од Фемили или од пазар, а слично, поубаво да го најдам во некоја луксузна продавница, на попуст, со иста или пониска цена.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 19:46:10   
lilit
 дали има некој искуство со Graco количките сакаме да му купиме на другото бебе видов една денес со релаксатор наместен во неа и ептен ми се допадна и ако некој знае каде ги има?Леле пак ке имам бебе после 6 години интересно ми е!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 20:01:49   
Anushka
ах, Лилит... а мене колку ми е интересно после 15 год.?
Вака, јас имав Чико и ја користев за двата сина (пред тие 15 год.) и едвај чекав да ја фрлам. Во тоа време немаше некој избор, па спортска (чадорче) си купив Грако. Беше скапа, ама секој денар се исплатеше. Дури, во неа го возев мрзливиот поголем син и кога имаше 4 години!

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 20:09:00   
lilit
     Баш и си помислив на тебе кога го пишував она 6 годиниuser posted image значи ок се фала за одговорот.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 20:14:43   
Палешка РР
А право да си кажам и јас поим немам од бутици за бебешка облека user posted image
Сум купувала ехееееј, пред 14 години и тоа за машко.
Утре морам да се расшетам по чаршија, ако дозволи принцезна Миа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 20:19:01   
caci20
Vo Sofiland ima po pust i ima dobri raboti a ne mnogu skapi

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бутици за детска облека
10.1.2010 21:24:34   
nana
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilit

дали има некој искуство со Graco количките


Презадоволна сум од граковата количка ја имаме со релаксатор и сите останати додатоци закон е, по какви не услови е дрнкана и гајле нема сеуште е многу сочувана за толку безмилосно користена user posted image

_____________________________

God helps those who help themselves

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бутици за детска облека
12.1.2010 14:07:53   
dragana_vane
Vcera bev vo sk, ima ekstra popust vo Name It!!! Soravia. Totalna likvidacija. Mu kupiv pantaloni na Vidan, Kosulka, i 2 mailci.. Mnogu dobar kvaliti, niski ceni. Pobrzajte...
Dali nekoj e kupuvaj od ovaa prodavnica, da mi kaze iskustvo  negovo... mi se pristori vcera deka ke ja zatvaraat prodavnicata.....

(Одговор на членот nana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бутици за детска облека
25.1.2010 7:24:39   
Adriana
Neznam dali go znaete butikot MO kids. Izgleda deka e brzao otvoren, vo TC BISER.
Imaat ekstra roba, mnogu raznovidni i unikatni parcinja. Mi kazaa deka celata roba im e od Avstralija.

Jas zemav farmerki i kosula za bebence od 6 meseci. Bas me raduva sto i posle perenjeto se pokazaa ekstra.
Prezadovolna sum.

Dokolku i nekoj drug ja znae prodavnicava me interesira kakvo e vaseto mislenje.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бутици за детска облека
27.1.2010 13:07:01   
pacuvce
Драги мои,само што се вратив од град и еве една препорака за бутик каде има тотална ликвидација и многу убава роба по добри цени...Имено се работи за продавница која се наоѓа во Палата Македонија (наспроти Пеко на ул.Македонија) и се вика Емпорио Јуниор...Јас сега на син ми  му купив два пара фармерки по 490 ден.и една блуза за 390 ден.Има многу убави работи и за помали дечиња...Секако посетете го...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Adriana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?