|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
23.10.2009 20:57:15   
Bogdancanka
Јуууууууууууууухуууууууууууууу честитки за Калина и све нај нај user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Сакаме две црти
23.10.2009 21:29:28   
barbi
Cestitki i od mene kalina da si rodime zdravi prekrasni soncinja.Lele pa nas ce ni bidat i vrsnicinja, super jas deneska bev na ginekolog i si go vidov moeto gravce, presrecna sum.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Сакаме две црти
24.10.2009 12:32:58   
Калина28
Ви благодарам на сите..Рингераја и рингерајки дознаа први... со Вас се чувстува секоја жена, бар така мислам посигурно, слушнато, поддржано....Женички мајкички , девојкички....Сите Ве сакам.... user posted image ова е вистина плодна година

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Сакаме две црти
24.10.2009 12:34:37   
Калина28
П.С. незнам како се викам од возбуда, мајка ми вика, абе сигурно ли ? леле ова леле она..сите брканица се..хихихи

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Сакаме две црти
24.10.2009 12:41:43   
nadica
ајде мила па така треба да биде сите се спремаат за новиот член user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Сакаме две црти
24.10.2009 16:43:57   
emily
cestitki za barbi a osobeno za Kalina 28
dokolku saka da ni odgovori-kako sto citame bebceto go pravevte od maj
dali dojde spontano
ili mislis deka pomogna merenjeto na bazalnata temperatura?

prasuvam za sovet-fala Kalina

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Сакаме две црти
24.10.2009 23:12:34   
Калина28
Драга Емили,
Го правиме од Април а од Мај поупорни...по неколку добивања се одлучив да мерам БТ иако знаев дека овој метод може да помогне но има една мана...обично ти кажува кога е доцна...потребно е константна температура неколку дена и наеднаш да падне па да се искачи, тој ден е овулацијата... сепак мм е ИТ човече и ми помогна да си најдеме едно програмче се вика Ovusoft..so trajnost od 15 dena ..почнавме на забава да си внесуваме податоци..срценца беа за секс...различни бои за секој симптом...можно е дека и се опуштивме знаеш...помина свадбата...па ете..помал стрес...мм вика ти реков мора у брак да биде. user posted image .. да не заборавам Емили..пијам фолна и Б6 ..можеби сето помогна.. сега Калина е уплашена нов предизвик..бебе триместар да биде во ред...да расте здраво и право... ти посакувам побргуuser posted image  верувај во рингераја... има некоја чудна моќ...многу сме јакиuser posted image  добра ноќ на сите... и многу сум возбудена може и ве иступев сите со долгооо објаснување...бидете ми така... и бацки бацки рој......

(Одговор на членот emily)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Сакаме две црти
24.10.2009 23:22:02   
mami
Уште еднаш драга..Честитки најголеми, само лесно сега, без големи возбуди, уживај во 9 месечното друштво во стомакот а после во дружбата со едно малечко човече на кое ке си му се...

(Одговор на членот Калина28)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Сакаме две црти
25.10.2009 10:06:31   
emily
Благодарам Калина
ке се потрудам да ја најдам програмата...
а тебе најискрено ти посакувам лесна бременост и
верувај дека се ке биде во ред
поздравче

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Сакаме две црти
25.10.2009 10:31:06   
none
kazete mi so taa bazalna temperatura ,pa meram i sekogas isto ,znaci pocnuva da se zgolemuva od plodnite denovi i ne pagja do sleniot menzis i stvarno nezna msto da gledam koga e ovulacija kazete mi koj znae pozdravce

(Одговор на членот emily)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Сакаме две црти
25.10.2009 10:38:13   
srekna mama
ноне,не се секирај,ќе биде,Господ е голем.Да те прашамчси била ли на ендокринологија во државна?


(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Сакаме две црти
25.10.2009 10:45:23   
arh_diz
Nikade na forumov ne najdov za ispituvanje na toa kako parovite so odgovaraat i kakva e sredinata na vaginata. Dokolku vaginata e mnogu kisela moze da gi ubiva spermatozoidite uste na pocetokot  i zenata nemoze da ostane bremena. Ovie testovi gi imam praveno nadvor od Makedonija a mora da gi ima vo Skopje po privatnite bolnici.Medicinski neznam kako da gi prevedam na makedonski no mislam dokolku go kazete ova doktorite ke ve razberat

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Сакаме две црти
25.10.2009 11:13:52   
mami
и мене ми звучи логично ова што го велиш, но незнам дали има кај нас такво нешто? тоа најдобро знаат тие што имаат проблеми со ова, но ке се потрудиме и да најдеме некои текстови за овие теми

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Сакаме две црти
29.10.2009 13:43:39   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Nikade na forumov ne najdov za ispituvanje na toa kako parovite so odgovaraat i kakva e sredinata na vaginata. Dokolku vaginata e mnogu kisela moze da gi ubiva spermatozoidite uste na pocetokot  i zenata nemoze da ostane bremena. Ovie testovi gi imam praveno nadvor od Makedonija a mora da gi ima vo Skopje po privatnite bolnici.Medicinski neznam kako da gi prevedam na makedonski no mislam dokolku go kazete ova doktorite ke ve razberat



уф, гарант има и тука такви испитувања, пошто матичниот ми рече дека ако и по наредните 2 хормонски терапии не останам бремена, ќе го правиме ова испитување..ама бидејќи сега треба да правам пауза со терапијата до декември не го прашав подетално за ова..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Сакаме две црти
18.11.2009 16:21:54   
big_mama817
незнам сите вие што се обидувате да забремените сте биле во онаа битолската приватна ординација за забременување јас лично познавам блиски роднини кој по неколку години има неуспешни обиди но од овде имало позитивни резултати дете мислам дека се викаше плодност или сл позuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Сакаме две црти
18.11.2009 16:22:45   
mother 29
Плодност-Битола,така се вика!?

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Сакаме две црти
23.11.2009 15:11:01   
emilija1801
Zdr na siteuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Сакаме две црти
23.11.2009 15:11:44   
mother 29
здраво! user posted image

(Одговор на членот emilija1801)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Сакаме две црти
2.12.2009 20:52:01   
Еца
Ајде жени, која не ја очекуваuser posted image овој месец?  Која од вас очекува user posted image ?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Сакаме две црти
2.12.2009 22:04:43   
Весна
Еве една прекрасна вест со две цртички.
Само што ни поминаа пријатели на гости и ни соопштија дека ќе си имаат беберон user posted image (8 недела).
А така подолго време се обидуваа, па кренаа раце, во меѓувреме се преселија под кирија (т.е. се отселија од кај свекрвата) и еве ги и тие изненадени и секако пресреќни. Па ете, не менувајте поза, сменете ... user posted image
Позитивни вибрации до сите обиди за зачеток! user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Сакаме две црти
2.12.2009 22:06:22   
mis.
Браво за пријателите.Колку е убаво да се слушнат такви убави вести.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Сакаме две црти
2.12.2009 22:12:06   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super vest bravo za vasite prijateli i iskreni cestitkiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Сакаме две црти
2.12.2009 22:32:03   
Весна
Ајде едвај чекам да чујам вакви вести и од вас! Пресреќна ќе ме направите! user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Сакаме две црти
3.12.2009 8:15:12   
none
cestitki i od meneuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Сакаме две црти
3.12.2009 8:41:08   
arh_diz
user posted image user posted image честитки

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?