|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детска недела
9.10.2014 23:11:45   
Snowhite RR
Е баш ми е криво понделникот и вторникот не го однесов во градинка, демек ај со одморов да се видиме дома малку, а во понеделникот цртале и цртежите беа истакнати на огласна, а во вторникот имале спортски активности со другата градинка. Во среда имаа квиз на темата, денеска работилница и бидејќи во нашата градинка се отвори нов дел, па и градоначалникот присусуствувал и имале кратка приредба и пак ми е криво зашто бев на работа и не можев да одам да го гледам и плус не знаев за приредбава па си го облеков нормално во тренерки, да знаев ќе го дотерав малку, ама тоа е. А за утре е предвидено возење со вовчето градско и посета на знаменитости и исто продавање на творбите од работилницата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Детска недела
11.10.2014 10:00:11   
Felly RR
Сноу, и мене ми е криво што М пропушти некои активности, а со толкав мерак ги чекаше.user posted image Но во средата ни се јавија да ја земеме од градинка, се жалела дека не и е добро, и кога ја однесовме на лекар - гнојна ангинаuser posted image
Значи ја пропуштивме прошетката со вовче до спомениците, дечињата требаше да носат цвеќиња да ги положат на спомениците, и беа во Участакот (Меморијалниот Музеј „11 Октомври 1941“), но затоа денес ќе одиме на хепенинг каде ќе имаат настап - балет, и потоа ќе имале изложба во Домот на Културата - сите направиле цртежи со илустрации од градот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Детска недела
11.10.2014 20:09:45   
Snowhite RR
Е ние и викенд активностите ги пропуштивме, правевме зимница и не можевме да одиме, тој беше со вујко му излезен, ама не сакал да гледа, ај утре на Ѕвесдички ги надоместимеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Детска недела
7.10.2015 9:50:23   
Snowhite RR
Започна детската недела, која се одбележува секоја прва полна недела во месец Октомври, така што оваа година е од 05-10 Октомври.
Какви активности има во вашите градинки или училишта?
Јас оваа година некако не забележав некаква атмосфера, не знам зошто, може е до тоа што во градинка сме мали, а и на училиште најмали, па може не се вклучлени. Најверојатно во градинка, ќе има повторно работилница за изработка на играчки кои ќе се продаваат во петок, тоа го прават секоја година, а и на родителската минатата недела за тоа спомнаа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Детска недела
7.10.2015 11:14:21   
sandriana RR
Баш вчера забележав истакната табла на влезот од градинката, каде беше напишан распоред на настаните во градинката по повод детската недела. Секој ден, од 05 до 10 Октомври имаат теми кои се интересни за децата и се однесуваат конкретно на нивните права и интереси - претстави, танцување, ликовни работилници, а во петок и гостин - родител кој ќе има улога на Раскажувач на приказни.
Сите настани се во рамки на работното време и активностите на градинката.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Детска недела
7.10.2015 12:27:00   
lukajana RR
Кај нас нема ништо посебно за детската недела ,нема никакви активности освен приредба што треба да биде во петок.
Ни побараа по 30 ден. за маркици и тоа е се .
Може сме мали па затоа децата не се вклучени во ништо туку само ке ја гледаат претставата.

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali gi pocituvate svadbenit obicai?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!