|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
20.2.2012 16:03:26   
Melanija RR
Мајка ми има брат близнак,други близнаци нема,па се надевам ете јас второ колено ќе ја имам таа честuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bliznaci2007)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
20.2.2012 16:40:08   
Pepelaska *
Дај боже Меланија, чекаме убави вести и за бременост и за близнаци , а кај нас свекор ми е близнак па може и нас ќе ни даде Господuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
20.2.2012 17:15:59   
Natasa981
Bliznacinja obicno se ragaat ,demek po zenska linija , i toa obicno se preskoknuva edno koleno, taka imam slusnato

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
20.2.2012 18:34:37   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Дај боже Меланија, чекаме убави вести и за бременост и за близнаци , а кај нас свекор ми е близнак па може и нас ќе ни даде Господuser posted image


Pepelaska### од се срце ти го посакувам и на тебе истото.Фала ти user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
20.2.2012 22:03:57   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Bliznacinja obicno se ragaat ,demek po zenska linija , i toa obicno se preskoknuva edno koleno, taka imam slusnato

Незнам баш дали оди преку едно колено (кај другарка ми во фамилија има близнаци 5 генерации по ред user posted image ) но се по женска линија и тоа само еднојајчаните близнаци двојајчаните не.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
21.2.2012 0:33:14   
Beluvce
vo mojata familija ima bliznaci i toa majka mi user posted image brat mi i sestar mi se bliznaci, no eve jas ocekuvam samo edno mala princezauser posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
3.3.2014 20:36:51   
Milicka27
Во мојата фамилија нема никој близнаци....Јас сум првата генерација хехехех.Заради тоа што сум вештачки оплодена најверојатно затоа се близнаци....И во плодност истот ми го рекоја но како и да е супер вест наместо едно долгоочекувано бебе ќе добиеме две....user posted image

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
3.3.2014 21:04:46   
nataly86
И кај мене нема никој близнаци...ист случај сум и јас..прво ИВФ и близнаци...

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
3.3.2014 21:14:41   
petra27
Kaj mene baba mi imala bliznaci :))) eve i jas nosam bliznacinja

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
3.3.2014 23:49:12   
kapina
Imam I te kako imam bliznaci vo familijata. I na mm I vo mojata I nisto cudno I Jas da odimam bliznaci oti ke odam na IVF pak pred edno dve godini edna dalecna rodnina so ivf rodi bliznaci dedo mi na tatko mi tatko imal brat I sestra bliznaci. tetka mi na majka mi sestra e abortirala bliznaci vtori bratucedovci imam bliznaci druga rodnina pred nekoe vreme rodi bliznaci. I znam oti lozata e od mnogu godini kaj nas

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
4.3.2014 9:26:33   
LoveableMe RR
Баба ми, на татко ми мајка беше близначка со братче, така што во семејството имаме близнаци, но читам одело наследно по женска линија, т.е. по мајката, а не по таткото....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
4.3.2014 14:20:50   
Melanija RR
LoveableMe RR ни по мајка не фаќа,ама фаќало преку второ значи може кај вас user posted image

Мајка ми и вујко ми се близнаци,а од кај мм он има први вујковци близнаци, ама ние сме прво колено user posted image нашите или нивните имаат шанси user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
4.3.2014 14:35:42   
LoveableMe RR
Се фаќа, се фаќа....

Братучетка во Австралија (по татко ми е братучетка), браќата на мајка и се близнаци и еве братучетка ми прво имаше спонтан, па по неколку месеци остана бремена со машки близнаци, еве сега имаат по 4 годинки...user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
4.3.2014 14:40:15   
Kvisko
Нема правила за близнаци, ама поголема е шансата да се има двојајчани близнаци ако по женска страна има близнаци. За еднојајчаните нема никакви правила тие се сеуште мистерија. ИВФ не се брои како наследно добивање близнаци. Во постапката секако се вадат повеќе јајце клетки.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
4.3.2014 14:57:14   
Melanija RR
Ту ништо user posted image исклучок ,ај може ќе биде некогаш user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
26.10.2015 15:01:57   
Sunshine88
Тетка на мајка ми носела близначиња, но за жал ги изгубила...Од страна на татко ми, видов слики од некои близнаци...вероватно подалечни роднини. Никој друг во фамилија нема близнаци. А мм сака 4 одеднаш....user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
15.11.2015 14:22:23   
SOLE
Кај нас на маш ми бабаму (мајка на свекрва ми) имала близначиња но за жал на 5-6 години починале свекрва ми не ги ни знаела, од моја страна нема близнаци, јас сега сум бремена со еднојајчени близначинја и незнам но мислам дека има нешто генетско.

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
15.11.2015 15:31:23   
Kvisko
Идентичните близнаци не е генетски одредени. Случаен настан се. Дизиготните/неидентичните се поврзани со наследување на шанса за двојна овулација. Како и да е симпатичен феномен е.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
15.11.2015 15:32:40   
kapina
Od moja strana da imame i toa poveke para bliznaci i od na majka mi stranata i od na tatko mi isto od na mm stranata nema jas sega koga mi se sluci biohemiskata bremenost so vtoroto ivf imav dva embrioni vrateno i koga pocnav da krvaram dr me vide na eho i endometriumot bese zadebelen i posle koga krvarev betahcg bese 10,4 i dr lazarevski rece najverojatno dvete se fatile ama toa e toa

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
10.4.2016 23:54:06   
kapina
i do skoro neznaev oti mojata prababa dva pati e rodila bliznaci na tatko mi baba pred nekojden mi go kazaa toa masko i devojce e rodila prviot pat a vtoriot neznam sto tocno kolku e toa mozno edna zena dva pati da rode bliznaci pred nekojden na eden bratuced zenata rodi masko i devojce i on e samiot bliznak so prvoto ivf sto go pravea vo plodnost imaat devojce i sega bliznaci

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
15.6.2016 10:27:49   
вераинадеж
Од мајчина страна,мајките на баба ми и дедо ми родиле близнаци,а самите мои баба и дедо не се близнаци.Кога се зеле, баба ми била бремена со близнаци ама имала спонтан,додека нејзиниот брат има близнаци здрави прави големи.Од кај татко ми немам близнаци,а од кај маж ми,свекор ми има браќа близнаци.Се надевам дека и јас ќе имам,тоа ми е желба од мала user posted image

< Поракaта ја уредил вераинадеж -- 15.6.2016 10:28:37 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
15.6.2016 11:13:32   
Hopeful RR
Јас исто така сакав близнаци, а немам во семејството, но ете некако се склопија коцките и си ги добив со ивф user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
15.6.2016 11:31:49   
вераинадеж
LIKE :) Тоа е предноста со ИВФ,па и за нас што се мачиме со години и поубаво да имаме по 2,3,4... наеднаш :)

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Имате ли во семејството близнаци?
17.6.2016 17:29:27   
MademoiselleNina
баба ми била близнак, и јас сакам близнаци, се надевам дека ќе ги имам следен пат user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 124
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?