|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Топлинки
4.10.2013 8:46:35   
Mihaela 2010
Jas za ovaa godina za doma se mislam dali da kupuvam toplinki-bas toplinki,bidejki imam dva para tako zvani kalcinki,kupeni,ednite se niski a drugite gi dobivme na podarok visoki kako corapi dolzina,i bas toplat a i mi se nekako po prakticni bidejki se meki i moze komotno da sedne da cucne so niv bez da i smetaat...e sega ako e mnogu mnogu ladno ke kupuvame i od toplinkite.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Топлинки
4.10.2013 9:13:33   
mamicka_26
Јас лани купив ги и има и на пазар и ги има по дуканчињава топлинки на pepito со анатомска влошка се внатре и се српски.Нас многу ни се погодија лани ги утепа од носење и на ум сум пак од истите да земам и сега,околу 400 денари им е цената.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Топлинки
4.10.2013 11:18:06   
Ring
mamicka_26 te molam posoci mi nekoja prodavnicva ili na koj pazar da gi baram ? Utre sum cel den na rabota, pa deneska da go iskoristam posle rabota da kupam.

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Топлинки
4.10.2013 11:56:39   
mamicka_26
Јас ги гледав во Ѓорче на пазарот ги има сигурно

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Топлинки
1.11.2013 8:51:32   
Calypso
Лејдис, знам дека ме немаше долго, ама еве сум user posted image
ќе ве молам, може да ми дадете инфо каде ги купувате тие српските топлинки DOSS, многу ги фалат, ама не знам кај може да се купат во Скопјево. Јас се мислев дали да му купам на малиов од топлинките на Цицибан за во градинка, ама еве и овие српските не биле лоши, а се поефтини. Сакав од чорапчињата со кожичка одоздола да носи и во градинка, ама не дозволуваат, мора топлинки.
Ако не овие ДОСС, некои други што ги имате купено, а се погодиле квалитетни?
Благодарам однапред!

< Поракaта ја уредил Calypso -- 1.11.2013 8:52:05 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Топлинки
1.11.2013 9:01:25   
sandriana RR
Calypso, добредојде назад, се надевам пак ќе се дружиме почесто user posted image
Пред 2 дена купив такви топлинки за Тина, од Бисер, за 550 денари. Односно, продавницата е позади Бисер, до млечен ресторан Мето (веднаш спроти Тинекс). Овие ни е втор пар такви топлинки, презадоволна сум.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Топлинки
1.11.2013 9:06:26   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Лејдис, знам дека ме немаше долго, ама еве сум user posted image
ќе ве молам, може да ми дадете инфо каде ги купувате тие српските топлинки DOSS, многу ги фалат, ама не знам кај може да се купат во Скопјево. Јас се мислев дали да му купам на малиов од топлинките на Цицибан за во градинка, ама еве и овие српските не биле лоши, а се поефтини. Сакав од чорапчињата со кожичка одоздола да носи и во градинка, ама не дозволуваат, мора топлинки.
Ако не овие ДОСС, некои други што ги имате купено, а се погодиле квалитетни?
Благодарам однапред!

Ги има во Мат стар

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Топлинки
1.11.2013 9:07:39   
Felly RR
Calypso, ни недостигаше! user posted image
За топлинките, и ние сме имале од ДОСС и задоволна сум, цела зима ги носеше и воопшто не се деформираа, а и материјалот им е убав, не се поти ногата.
А такви чорапчиња, и да дозволуваат не би препорачала. Јас така се зафркнав еднаш во градинка и пратив такви слични топлинки, што си ги носеше дома, без гума одоздола. И во купатилото имало вода, таа згазнала и цела нога жива вода.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Топлинки
1.11.2013 9:08:53   
miana
Јас минатата година купив цицибан за малото дете и џабе ги опнав парите..Ниеднаш не ги облече..Годинава купив 3 пара разни топлинки,не со мики маус,не со мечиња,не со гумички и ништо..ЏАБЕЕЕ..Моево дете сака да оди босо user posted image Првото дете и беше ептен дисциплинирано во овој поглед и кога сестрами ми кажуваше дека внуками е нон стоп Боса ( само хулахопки ) ја правев луда...Е сега и мене ме снајде тоа..Јас ке и ги облечам,за една минута ги нема. Барам термо хулахопки,само тие ми се спас.

< Поракaта ја уредил miana -- 1.11.2013 9:09:45 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Топлинки
1.11.2013 9:11:57   
Палешка РР
Јас не знам ништо за топлинките, само да и посакам добредојде на Calypso user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Топлинки
1.11.2013 9:14:41   
Calypso
Ви благодарам за брзите одговори!user posted image user posted image добро ве најдов!
Каде има продавници на Мат Стар во Скопјево? Слушав дека имаше една на Битпазар, ама некаде е испикана, не можам да ја најдам. Или до Бисер да тркнам, најубаво ќе биде. Инаку, и мојов сака нонстоп да е бос, не само што не сака топлинки, не сака ни чорапи, нема врска дали е лето или зима user posted image ама белки во градинка ќе ги носи.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Топлинки
1.11.2013 10:00:25   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Ви благодарам за брзите одговори!user posted image user posted image добро ве најдов!
Каде има продавници на Мат Стар во Скопјево? Слушав дека имаше една на Битпазар, ама некаде е испикана, не можам да ја најдам. Или до Бисер да тркнам, најубаво ќе биде. Инаку, и мојов сака нонстоп да е бос, не само што не сака топлинки, не сака ни чорапи, нема врска дали е лето или зима user posted image ама белки во градинка ќе ги носи.


Мат стар има во Ченто,таму им е главната продавница,и гледам има на битпазар.Стави се на зк.ком.мк - златна книга,види каде има мат стар. Бај д веј,добредојде назад user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Топлинки
1.11.2013 10:10:08   
vezilka RR
А мат стар носат и во други продавници мислам. Еве кај нас во населба, Лисиче, има едно локално продавниче и таму носат на мат стар.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Топлинки
26.11.2013 10:34:40   
Mihaela 2010
jas za ovaa godina osven vo gradinka,za doma ne kupuvam od tie klasicni toplinki,tuku imam edni pamucni kako kalcinki babite sto pletat,vnatre se bas oblozeni,topli,gi kupiv za 100 den i napred ima nacrtano oci,mnogu ni se komotni,ne gi soblekuva,vaka so toplinkite koga i da saka da se kaci na krevet gi soblaka,so ovie ni e super

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Топлинки
26.11.2013 10:39:48   
anaana
jas sakam da kupam ama ne mozam da najdam da ne se so lepenki... nie imame problem so lepenkive mnogu i se interesni pa si gi vadi kondurite ako imaat lepenki....
a so patent tesko se naogjaat mali brojcinja..
pa si sedime so onie so kozicka odozdola

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Топлинки
26.11.2013 10:42:51   
Mihaela 2010
pa si sedime so onie so kozicka odozdola
[/quote


pa moze i tie da ti se najdobri,kako corapi,em toplat em ne gi vadi,mene tie bas mi se prakticni,i lesni

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Топлинки
26.11.2013 10:49:31   
anaana
mnogu se prakticni ama taa sega veve e vo faza kade otvara se site vrati odi sekade i se slucuva nekogas da odi vo wc, i da ima malku voda na podot i ona tuka ke se zaigra i taa kozickata ne bas e otporna na voda :)))))
pa imame menuvanje se :))))

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Топлинки
26.11.2013 12:12:02   
Snowhite RR
Михаил многу се поти во нозете па си мислам годинава да му купам влечки, поголем е мислам дека ќе може да носи влечки за низ дома. Сега имаме едни такви со кожичка и едни како калчунки ниски до глужд и со очиња, а на Ј и купив едни многу цакани, плетени и напред како кукла има сплетено, баш ќе ги сликам и ќе ви ги покажам какви се

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Топлинки
17.2.2014 19:14:11   
Bethany
Женски, денес бев да барам топлинки за Ј за во градинка.
Цицибан најдов потенки, ама многу ми се чинат 1300 ден. за топлинки.
Најдов и од тие ДОСС српски, ама нема бројчиња такви како сандалки потенки. Има само моделот од класичните ДОСС и не се скапи 550, а ми се чинат убави. Само прашање ми е дали ќе му бидат такви многу топли? Дали вие на вашите деца во градинка им зимате нешто потенко, сега за пролет кога е потопло времето?

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Топлинки
17.2.2014 21:06:27   
sandriana RR
Во моментов Т носи такви на Досс, класични топлинки, и ќе ги носи сигуурно до мај.
Лани за летниот период носеше едни патичиња - еспадрилки, no name, најобични.
До тогаш имате фора да поминете со Досс-от, па за некој месец веројатно ќе се најде пригоден модел на летна обувка за градинка.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Топлинки
17.2.2014 22:35:47   
mommy_angels RR
На тема топлинки мене ме фаќа нервоза user posted image .Од октомври до сега четири пара.И не носи ниту едни.user posted image .Постојано се расфрлани по соба,а истото ми го кажуваат и учителките за во градинка.
Бетани, Дос-от се супер,ама не и за моето дете ,не и одговара калапот.Кога веќе купуваш од нив,убаво е да си знаеш дека ги има од два видови на материјал-едниот наликува на сомот,другиот на тексас.Јас би ти ги препорачала вториве за периодот што следи,а и поиздржливи се user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Топлинки
16.9.2014 13:52:05   
Mihaela 2010
Pred nekoj den ikupiv na M za doma toplinki Bebeco se vikaat turski za 450 den.toplinkive se preubavi i epten zgodni .ovaa god za vo gradinka ne nosam bidejki ne im oblakaat

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Топлинки
16.9.2014 13:57:16   
Melanija RR
Не ја видов темава и јас сум сеуште во потрага.Пеко 1.200ден, Кеги 750 со влошка,Матстар немаат избор а се движеле 350ден и некои српски 550ден,ама моментално нема избор за машки.Имало во Фродо и Ваикики но незнам какви се.
Имаме кондури за проодување од Кеги и за 1 месец и двете гумата напред е пододлепена па незнам што да мислам user posted image
Тие Досс важата за квалитетни?Не патам од Пеко меко,фродо и сл. да е нормална цена и да потрајат зошто така М е мал па му расте ноџе. Не е се во поентата ама вредат за парите правилен од,допрва се формира стапалото

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.9.2014 14:02:34 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Топлинки
16.9.2014 14:40:15   
Felly RR
НИе имаме земано ДОсс, за М и мислам дека се квалитетни. Околу 500 денари беа мислам.
Михаела, а зошто не им облекуваат во градника топлинки, па со што се внатре? Ај за во занимална ок, ама во тоалет како одат, по чорапчиња???

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Топлинки
16.9.2014 20:03:15   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

НИе имаме земано ДОсс, за М и мислам дека се квалитетни. Околу 500 денари беа мислам.
Михаела, а зошто не им облекуваат во градника топлинки, па со што се внатре? Ај за во занимална ок, ама во тоалет како одат, по чорапчиња???

Eee i jas se prasuvam i sme reagirale i na roditwlska , ocigledno gi mrzi da gi oblakaat.vo zanimalna imaat parket i eden mal del so tepih taka da iZgleda polesno im e da cistatuser posted image ..nitu pizami im oblakaat - diva liga ama aj da ne bidam nadvor od temata.
Sto se odnesuva za toplinki mnogu gi falat i tie srpskite Doss

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?