|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Топлинки
12.10.2015 19:04:53   
lukajana RR
Веќе некое време сум во потрага по топлинки за децата ,барав во Мат стар ама немаат ништо посебно ,или јас многу барам user posted image .
Некако класичните топлинки ми имаат многу тврд ѓон па се мислам за оние како чорапчиња со кожна подлога ,тие плетените ги имам многу ама дома ми е паркет и се лизгаат така да тие отпаѓаат.
Вие какви топлинки купувате и сакаат ли дечињата да ги носат ?

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Топлинки
12.10.2015 22:53:49   
TeaM
Мојата има едни од Ciciban и едни од Jumbo, и тие и тие си ги сака и носи.
Jas povekje gi sakam od Ciciban :)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Топлинки
13.10.2015 8:20:05   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana RR

Веќе некое време сум во потрага по топлинки за децата ,барав во Мат стар ама немаат ништо посебно ,или јас многу барам user posted image .
Некако класичните топлинки ми имаат многу тврд ѓон па се мислам за оние како чорапчиња со кожна подлога ,тие плетените ги имам многу ама дома ми е паркет и се лизгаат така да тие отпаѓаат.
Вие какви топлинки купувате и сакаат ли дечињата да ги носат ?

Тие со кожна подлога (кожинчина, јас ги викам) за мене беа најпрактични додека беа помали, сега за М имам влечки купено, а за Јана и купив едни со лепенки, ништо посебно ни марка ништо, т.е. мислам дека беа Гезер, за Михаил сум купувала и од цицибан и од Дос и мислам дека сите беа исти, ниту едни не издржаа цела зима, така да некако џабе фрлање пари за поскапи

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Топлинки
13.10.2015 11:19:44   
sandriana RR
lukajana, не ти се допаѓаат топликите на doss? Тина со такви топлинки протера 3 зими во градинка и дома. Баш немам забелешка дека ѓонот е тврд - напротив, свитлива беше гумата.
Оваа година се уште не сме купиле класични топлинки, има неколку пара платнети еспадрилчиња со мек ѓон, па едни се во градинка, други дома,а дома носи и класични папучки.
За бебето, бидејки е во фаза на проодување, користам баш од тие чорапчиња со кожичка од долу.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Топлинки
13.10.2015 13:57:45   
lukajana RR
Sandriana rr не сум сретнала на doss во Мат стар немаше рекоа чекаат нови модели овие што ми ги покажаа беа како тврди патики.
Ке побарам деновиве пак може ке добијат ако не ке бараме во друга продавница user posted image


< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 13.10.2015 13:58:49 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Топлинки
13.10.2015 15:15:15   
AnnaMolly RR
Во петокот му купив на Досс, првпат ги купувам. Многу добро ми изгледаа, меки, еластични, со анатомска кожна влошка. Цената пристапна, 600 денари. Денес првпат е со нив во градинка, се надевам ќе му се погодат.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Топлинки
13.10.2015 15:33:49   
Gardenia
И јас за Б користам такви чорапи со кожичка,со оглед на тоа дека се што видов ми се виде потврдо доле,а и уште не е проодена ,понатаму ќе и купам такви.А каде ги има тие на дос?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Топлинки
14.10.2015 0:18:38   
Melanija RR
Да во Матстар на градска лани земавме на Дос,а деновиве ќе одиме по нови се надевам има.Инаку имаше и во продавничка на влез на зелен пазар од кај оптика Ицо,и мислам спроти пазарот во Аеродром под скалите до влезот на зградата во едно мало продавниче

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Топлинки
14.10.2015 10:21:10   
sandriana RR
Топлинките на doss ги има речеси во сите поснабдени продавници за чевли.
Како што рече Меланија, во Аеродром ги има до млечниот ресторан Мето, карши Тинексот позади Бисер.
Ги има и во трговскиот во нас. Лисиче, а истата продавница ја има и во Ново Лисиче, карши поштата.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Топлинки
14.10.2015 23:15:43   
lukajana RR
Денес купивме досс топлинки во Мат стар во Ченто .
Многу се убави Ј не ги соблече а баткото ги носеше 15 минути како што и очекував user posted image .
Удобни се и мекички и нема да згрешите ако ги купите ( звучи како реклама user posted image )

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Топлинки
23.10.2015 10:58:53   
marchi
Nie imame ama sme golemi i ne nosime, kako pomal nosese od jumbo preubavi, normalno mal e sto ke mu obleces ke nosi sega pokazuva "rogovi" a znam ke zanosi koga ke zavrsi sezonata za toplinki, kako sto pocna da nosi vlecki ko pomina letoto

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Топлинки
30.10.2015 21:22:14   
MamaKiki
и јас пред некој ден зедов топлинки од мат стар читајки дека сте задоволни со лепенче ама не ми текнуваше таму да речам досс па зедов и на нив никаде сега не можам да најадам која фирма се ама се тврди девојки user posted image ај некако се превиткуваат не е проблем ама кај што гази детето мн е тврдо како на камен да гази... околу 500 денари беа...
јас искрено од кога ги зедовме не баш најзадоволна... и малово некако ги одбегнува па мислам дека му е тврдо ги нејки user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 112
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?