Топлинки (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


mis. -> Топлинки (30.9.2009 15:36:43)

Во градинка на Мартин од 1 ви октомври му бараат топлинки.Какви топлинки им купивте на вашите деца за во градинка од каде и за колку пари?
mami -> RE: Топлинки (30.9.2009 15:42:05)

не одиме во градинка ама си купивме топлинки пред некоја недела..ги земавме од Adam's shoues(може не ми е точен спелингот) беа 450 ден, на лепенка, многу убави...
mis. -> RE: Топлинки (30.9.2009 15:43:17)

Мами има и поголеми бројчиња?27-28од која  продавница кај зеленото пазарче?
mother 29 -> RE: Топлинки (30.9.2009 15:43:44)

и ние си купивме кеги,ама сеуште сме со патичиња во градинка.полнети се и жешко е!понатаму!
mami -> RE: Топлинки (30.9.2009 15:50:48)

да да мис од таа кај зелено пазарче, имаше и поголеми бројчиња ама од тие со патент...веднаш десно се, кога ке влезеш во продавничката
profesorica -> RE: Топлинки (30.9.2009 16:05:41)

ние за дамјан не купуваме топлинки не оди во градинка а за по дома имаме неколку пара плетени топлинки од неговите баби.
nadica -> RE: Топлинки (30.9.2009 16:32:47)

купивме еден пар од тие со патент се пазбира од панаѓурот евтини за 250ден[sm=bravo.gif]
big_mama817 -> RE: Топлинки (30.9.2009 16:33:35)

и ние имаме и тоа неколку пара но не ги носиме
mis. -> RE: Топлинки (30.9.2009 16:42:59)

На кеги колку пари се топлинките?Мами и какви се вашите како на пазар што ги има или подруг квалитет?
mami -> RE: Топлинки (1.10.2009 8:24:14)

јас сум задоволна..убави мекани, одоздола се со гума, за да не се лизга нели, внатре поставени...детска топлинка, не гледам зошто би платила 1500 за кеги, кога и овие од 500 ке завршат работа
mis. -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:26:45)

Јас синоќа на Маретин му купив топлинки Касторија,Лесковец Српски се но многу квалитетни и со анатомска влошка внатре.Со патент од страната ептен се убави.Ги платив 500 ден а на кеги 600 ден(пред 2 год од таму му купив за иста цена)но овие годинешниве се подобри од кеги.
profesorica -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:29:05)

Мис каде ги зема? не се скапи.
mami -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:29:11)

со здравје да си ги носите...ние ги купивме но не му ги обелкувам нон стоп, сеуште е топло а и брзо му се поти ноџето
mother 29 -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:32:17)

зошто на кеги 1 500 ден?!?
јас ги зедов 600 ден. и многу се убави
mami -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:33:31)

де бе луѓе ке ме потепате..не знам колку пари се, лупнав цена од памет од причина што обично производите на кеги се многу поскапи од оние кои не се марка а ја вршат истата работа
profesorica -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:34:49)

мис и мотхер 29 кажете од каде сте ги зеле топлинките јас имам волнени ама сепак сакам да му купам и обложени со гума.
mis. -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:41:25)

Јас за Мартин ги земав од Сингелич а исто и продавничката на кеги се наоѓа во сингелич.Помали бројчиња има поголем избор на кеги и се 600 ден но овие српските повеќе ми се свиѓаат имаат анатомска влошка и се со долга традиција. Има и папучи и топлинки и за нас.
mother 29 -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:43:15)

проф ако те нанесе патот во кочани ке купиме заедно,важи?
profesorica -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:44:15)

Леле далеку ми е сингелич[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]сигурно има и некаде на друго место во градов, ќе ја пуштам мајк ами попотрага.А во кеги во ГТЦ ги има ли?претпоставувам
profesorica -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:45:10)

кочани тешко, накај прилеп може ќе ме однесе патот деновиве [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mis. -> RE: Топлинки (1.10.2009 9:47:47)

Фабриката кај што ги прават кеги се наоѓа во карпош 4 мислам дека ти е најблиску таму можеш да најдеш мислам дека таму има и продавница карпош 3-4 не знам точно кај беше.Ние за Мартин кондурчиња му земавме дирекно од фабриката по нарачка бидејќи имаше висок рис па провери има таму сигурно.
profesorica -> RE: Топлинки (1.10.2009 10:03:18)

ок фала ти мис.
ostoun -> RE: Топлинки (1.10.2009 10:15:09)

Ние купивме вчера за ќерка ми од пеко 999 ден. многу се убави и анатомски
profesorica -> RE: Топлинки (5.10.2009 13:29:21)

Земавме топлинки од кеги 700 ден кремасти со лепенка, многу се убави ептен.И сега си ги носи по дома[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
mother 29 -> RE: Топлинки (5.10.2009 13:30:39)

хеех  му ги видов на фб,ајде честито!
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>