|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Топлинки
5.10.2009 13:32:10   
profesorica
хахахаха кога стигна хихиихихих-фала фалаuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Топлинки
5.10.2009 13:34:05   
mother 29
па проф кога си ги опнала на почетна  хеххехеех


п.с. убави, и на Марко се такви само тегетни,гледам јас познати од некаде?!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Топлинки
5.10.2009 13:34:19   
mis.
И ние ги имавме истите пред 2 години супер се.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Топлинки
18.11.2009 11:59:22   
mother 29
ние сме повеке во тие чорапките со кожичка што се оддоздола,отколку во топлинки!топлинките ги соблекува,а овие не можеuser posted image такви имаме и во градинка ,место топлинки!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Топлинки
18.11.2009 12:06:40   
profesorica
тие како чорапи со кожичка се закон, ептен ги носиме по дома.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Топлинки
18.11.2009 12:08:12   
mami
јас се размислувам да си купам такви за мене, видов дека и големи броеви имаuser posted image user posted image user posted image лука е со нив и лани и денес, џабе ги купивме тие другите, мечето ги носи, он ги одлепува одма и фрла..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Топлинки
18.11.2009 12:09:53   
mother 29
ние си ги викаме магајенца(магаренца)дека на првиот пар имаше магаренца и така си остана.иако сега ни се мачиња хихихи

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Топлинки
18.11.2009 14:00:05   
HristinAntonio
nie zemavme od peko 990 den i ne mu se poti nodjeto i anatomski se

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Топлинки
25.11.2009 13:55:11   
topce
и ние ги земавме тие од пеко на лепенка што се и топ се, ем топлат ем не и се поти ногата.user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:15:19   
mis.
Мартин еве 5 години по ред по дома носи оние чорапчиња со кожичка што се одоздола и супер му се.И за Стефан имам исти такви.Секоја година ги купувам од  иста фирма а годинава ги сменив и не му се погодија ни на двајцата.Веднаш му се одели кожичката од чорапката.се отшија неквалитетно сошиениuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:18:58   
Палешка РР
Мислам дека се најквалитетни оние од Годел, чиста кожа и чиста волна.
Ама незнам цена user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:21:46   
ripce
баш вчера барав да му купам... ама таму кадешто разгледав не ми се допадна ништо... имаме и ние такви со кожички ама многу го стега ластикот и му остава црвено по ножињата и веќе не му ги облекувам. 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:23:56   
profesorica
ние имаме од кеги 700 денари со лепенка, не му се поти ноџето во нив.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:24:09   
Iva
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

тие како чорапи со кожичка се закон, ептен ги носиме по дома.


И ние

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:28:48   
mis.
е таквите со кожички кај нас се одели кожичката се отшиеа а само 2 пати перени.и тоа и кај двајцата.user posted image Овие новите се на ред стар и не ми се допаѓаат а претходните што ги имавме супер беа.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Топлинки
5.1.2010 11:32:30   
mother 29
и ние имаме од кеги ,ама овие чорапките ми вршат ептен работа, па и во градинка си имам оставено еден пар(место топлинки)
а што знам Весна?! така ти се погодиле,мене така со предпрошлите..најдов такви со кожичка ама со како трага од маче (за да не се лизга на паркет)ем поскапо ги платив а се издронцаа поскоро.кинеска работа хммм

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Топлинки
17.5.2010 13:49:28   
Saturn
А какви чевлички носат децата летните месеци? Има ли некакви посебни што би ги препорачале? Ќерка ми ќе почне сега од јуни, не знам што да и купам.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Топлинки
17.5.2010 13:57:35   
jovanka
ima vo froddo letni toplinki kade imaat otvori od strana i super se

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Топлинки
17.5.2010 15:07:58   
Saturn
Благодарам Јованка user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Топлинки
17.5.2010 18:57:35   
cevlice
Bidejki rabotam so detsko, sezona prolet -leto isklucivo se trosi platneno patice, vo koe ke disi noceto. Toplinkite se izbegnuvaat bidejki se poti noceto, sto ne znaci deka vo letnite paticina ne e taka . 

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Топлинки
28.10.2010 22:49:05   
mama26
veruvale ili ne moevo ne saka da smisli toplinki,abe so zajcinja so mecinja interesni.ama go nerviraat i nosime debeli corapcinja i toa po dva para.sklet go faka,takvo e detetouser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Топлинки
29.10.2010 15:39:33   
sandravlae
nie imame za po doma takvi corapi so kozicka a za vo gradinka mu kupiv od Mat Star ortopedski 450 den so lepenka

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Топлинки
31.1.2012 11:09:41   
vezilka RR
Ние за по дома носиме од тие чорапи со кожичка, ама некако почнаа многу да му се свлекуваат а и се отрцаа многу брзо. На ниет сум да купам класични топлинки. Па си викам да не кја утнав сезоната,хе,хе..склетџија е Никола, во овие чорапчињата му се поти ноџето, а камоли во топлинки, па и времево кај и да е ќе се затопли. Не знам дали постојат некои топлинки, ама по light варијанта, за потопло време и каде да барам user posted image

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Топлинки
31.1.2012 11:17:41   
Bububebe
За по дома имаме топлинки од фроддо,ама му потат ноџињата во нив.Не сум баш задоволна

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Топлинки
31.1.2012 12:19:24   
mami2
Vezilka јас за во градинка му купив на моето бидејќи е склетџија топлинки од Фродо ама модел како сандали, со отвори од страните и со лепенка. Ги носи скоро година и ги гледав пред еден месец да ги проверам бидејќи таму стојат, не беа оштетени прстите кои се обложени со кожен дел.
За дома им купив еднаш Цицибан, се смалија а останаа неоштетени. Сега купувам Doss мислам дека се српски, 590 денари се и тераат по цела сезона.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?