|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Приредба во градинка или училиште
15.3.2014 21:13:46   
Felly RR
И кај нас приредбата помина ептен убаво. Дечињата весели, родителите уште повесели. И најважно цела градинка празна после приредбата.user posted image user posted image user posted image Најважното прашање на сите дечиња беше - „Мамо, ќе ме земеш после?“
А приредбата ептен ми се допадна, сите дечиња изрецитираа по една песничка, па имаше и неколку рецитали, и песнички кои ги испеаја сите заедно. Па на крај ни подарија преубави честитки, кои беа изненадување, М цело време ми спомнуваше, ама не ми кажа до крај што е изненадувањето.
И наредниот ден ја гледаме приредбата, што снимав со апарат, и таа гледа некое детенце од групата и вели - „Гледај го овај, како се натажил. Па нема да иди Дедо Мраз!!!“user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Приредба во градинка или училиште
2.12.2014 12:28:40   
Felly RR
Кај нас веќе почнаа подготовките за новогодишната приредба. Малку е голем текстот што треба да го научи М (има дел од драмски текст и стихотворба од 5 строфи) но знам дека ептен ќе биде мотивирана бидејќи во драмскиот текст ќе биде НОвата Година и ќе биде облечена во долг бел фустан, со круна и се пропратно, user posted image а таа ептен сака принцези, затоа знам дека со радост ќе се нафати да учи.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Приредба во градинка или училиште
11.6.2015 12:16:56   
Snowhite RR
Многу ми е криво затоа што Михаил немаше завршна приредба, само затоа што е во мешана група, односно, дел ќе одат на училиште од септември, а повеќето не одат и не спремаа и како да се дикриминирани, казнети затоа што се понапредни, поголеми и ќе одат на училиште. Па мислам дека можеа за тие неколку деца да им дадат да научат по една песничка и да се приклучеа во завршната приредба на големата група, тие имаа и свечено доделување дипломи и приредба. А овие од групата на Михаил само им ги дадоа дипломите на 01 Јуни и тоа беше се

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Приредба во градинка или училиште
10.10.2015 13:35:36   
lukajana RR
Вчера во нашето училиште имаше приредба по повод детска недела .
Бевме заедно со децата и ја гледавме приредбата ,убаво испланирана ,децата рецитираа ,играа ,имаше хор и на крај им даваа на малите налепници за детска недела ,истите што ни ги даваа нас кога бевме како нив user posted image .
Се на се беше убаво и Л е полн со впечатоци ,цел ден вежба балет user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 10.10.2015 13:36:35 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Приредба во градинка или училиште
24.3.2016 9:31:46   
sandriana RR
Е, стигнавме и ние за приредба user posted image .
Вчера во нашата градинка ни прикажаа Пролетна приредба, со активности кои досега ги сработиле дечињата.
Подготвиле рецитал за пролетта и екологијата, прекрасно осмислена. Потоа, на истата тема продолжија со балетска кореографија, па со пеење и уште една кореографија, за да завршат со песничка на англиски јазик (научена на часовите по англиски).
Градинката ја обезбеди целосната костимографија и сценографија.
Дечињата (возраст 4-5 години) беа преслатки, а родителите највозбудени user posted image


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Приредба во градинка или училиште
24.3.2016 9:58:22   
Neurotoxin RR
И кај нас ќе има приредба ама наредн месец, гледам се спремаат само слушам песнички по дома и возбудена сум едвај чекам да ја видам како ќе се однесува на приредбата

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?