|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
10.11.2013 17:07:36   
Мамичка85
Fala ti Sandriana na podrskata sigurna sum deka sekoe poroduvanje kaj sekoja zena e razlicno ama sepak mislam deka koga ke odis vo bolnica da ima bar nekoj sto se vika casa voda da ti dade ako zatreba a ne ti sama da se porodis duri vikas po sestrite ili nekoj doktor user posted image pozz i imaj ubava vecer user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: Во која болница се породивте?
12.11.2013 10:57:15   
Bebuska na mama
Zdravo na site user posted image
Bi sakala da Ve prasam dali ima nekoja iskustvo so d-r. Petreski na GAK, dali ima nekoja sto ja porodil ovoj doktor?

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: Во која болница се породивте?
12.11.2013 14:59:07   
Annabel
Ако мислиш на доктор Љупчо Петровски, мене ме пораѓаше два пати, не е многу муабетчија ама е одличен стручњак, бар такви коментари добив за него. Колку што знам, сега работи на патолошка.

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: Во која болница се породивте?
12.11.2013 15:11:16   
Bebuska na mama
user posted image
Da na nego mislev, fala mnogu na informacijata, a za muabet i ne mi treba mng da mi muabeti user posted image
samo sakam da si pominam polesno. Prasuvam zatoa sto imam mng golemi sansi da me poraga toj doktor kako i da e fala za tvoeto mislenje user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: Во која болница се породивте?
13.11.2013 14:24:20   
Annabel
Искрено, тој мене ми беше врска, цело време беше присутен и на двата пороѓаи, ништо не прави, освен епизиотомијата, но им дава инструкции на бабиците и контролира ситуација.

Самото негово присуство ме охрабруваше.

Со лесно user posted image

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: Во која болница се породивте?
14.11.2013 8:52:44   
Bebuska na mama
Dovolno mi e i toa samo se da odi kako sto treba user posted image
Fala mnogu se nadevam deka ke mi bide so lesno poso sum si plaslivka ama toa e sekoj pominal ke pominam i jas user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: Во која болница се породивте?
18.12.2013 2:00:18   
mimi 27
Јас се породив во болница Плодност во Битола , со царски рез, меѓутоа поминав преубаво немам на што да се пожалам. Прекрсен персонал, прекрасни услови за бебињата и мајките. Кога читам за во државна неможам да поверувам... На мм му кажав уште три ќе родам под услов да раѓам пак во Плодност. Презадоволна сум и ви препорачувам да се информирате бидејќи и цените им се примамливи и можи да си ги дозволи секој (за разлика од систина и ремедика).

(Одговор на членот Bebuska na mama)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: Во која болница се породивте?
1.1.2014 19:57:36   
JasminaAngela
Pred tri god se porodiv so kerka mi vo Gradskata bolnica vo Bitola a uslovite ne bea bas za falenje togas od sestrite a za poragajot so doktor Ruse pominav super dali znae sega nekoja od vas dami kazi sega kako e bideki vo juli treba pak da se porodam user posted image

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: Во која болница се породивте?
1.1.2014 22:31:22   
Martins mom
Јасминаангела,условите во градската болница во Битола се многу полоши од пред 3 години,топла вода воопшто нема,а во некои соби и нема вода.Бебето не ми беше искапено воопшто,туку само подзабришано цели 3 дена.За персоналот не коментирам -ужас беа,такви и останаа.За првото пак ќе дојдеа да не ѕирнат дали сме живи,ќе дадеа некој зајадлив коментар,а сеа со второто не ни влезе некој во собата,скраја да е да те прашат како си.Русе ме породуваше и за двете...ама и тој некако старее ...Само Господ да не чува,на болницата да не чекаме

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот JasminaAngela)
Непосредна врска до пораките: 1034
   RE: Во која болница се породивте?
7.1.2014 18:50:38   
JasminaAngela
Taka e vistina Gospod da ne cuva samo segame faka panika kako ke pominam vo Juli da imam uslovi bi otisla na nekoe drugo mesto ama nemozam. Ama toa e ke se tera nekako! Daj Boze da pominam vo red a za kapenje ili nesto dr ke se snajdam nekako.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 1035
   RE: Во која болница се породивте?
7.1.2014 20:44:25   
tnade
има ли некоја мамичка што сега брзо се породила во Чаир, јас таму се породив пред три години и бев презадоволна, како е сега да знам се ближи терминот?

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 1036
   RE: Во која болница се породивте?
16.1.2014 12:55:56   
Мамичка85
Tnade vaka ja se porodiv vo cair pred 10 dena imam preubavo iskustvo personalot e super imam zamerka samo za stariot del kaj sto me primija nemase svetlo vo wc ni topla voda ama otkoga se porodiv vo noviot del e super sekoja soba so tus i epten toplo user posted image non stop gi banjaat,presoblekuvaat i ranat se nadevam ti pomognav za bilo sto tuka sum user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 1037
   RE: Во која болница се породивте?
1.2.2014 17:38:14   
JasminaAngela
A dali znae nekoja za doktor Ruse kako raboti sega bideki imase semeen problem? Jas se poroduvav so proto so nego i pominav mnogu dobro ama sega nekoj mi rece deka ne bil kako sto treba po nastanot

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 1038
   RE: Во која болница се породивте?
2.2.2014 21:54:50   
selvademar
дали некој се има пораѓано кај др. Никола Панчевски во систина или има слушнато искуство од други, ме интересира засо царски пораѓај каков е докторот фалаа виии многуuser posted image
гоци

(Одговор на членот JasminaAngela)
Непосредна врска до пораките: 1039
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 11:01:25   
Dilina
Незнам дали ќе сум оф топик, ако сум ве молам преместете ме.
Дали некој се пораѓал скоро кај др. Кировски во Чаир. Треба кај него да се породам, ве молам за инфо ако некој се пораѓал или имал било какво искуство со него :)

(Одговор на членот selvademar)
Непосредна врска до пораките: 1040
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 11:05:46   
fila
Dilina jas se porodiv kaj Kirovski vo Cair i imam samo pofalni zborovi za nego pominav prekrasno se porodiv so provokacija i za dva casa se bese gotovo nema da zgresis za doktorot

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1041
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 11:45:55   
Dilina

ИЗВОРНА ПОРАКА: fila

Dilina jas se porodiv kaj Kirovski vo Cair i imam samo pofalni zborovi za nego pominav prekrasno se porodiv so provokacija i za dva casa se bese gotovo nema da zgresis za doktorotTи благодарам Фила, се надевам дека ќе биде се во ред, а се надевам и дека болницата е ок. До сега не сум слушнала мислење за него конкретно. А гинекологот но го препорача.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 1042
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 13:51:55   
sandriana RR
Кировски е професионалец во секој смисол - не зборува многу, но си ја тера работата. Особено го фалат за случаите за породување со цезареа.
Мене не ме породи, но ме прегледа и ми го направи приемот за породување, а и секој ден беше во визитата. И јас имам пофални зборови за него.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1043
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 14:59:35   
AnnaMolly RR
Јас кога се породив во Чаир мојот гинеколог следното утро по породувањето замина на одмор, па Кировски цело време ми доаѓаше на визита и ме прегледуваше. И јас имам пофални зборови за него, навистина си ја знае работата.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 1044
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 17:43:34   
Melanija RR
Потврда user posted image лани во август во соба со мене беше жена што ја породи спонтано др.Кировски и беше задоволна.Па и 2 пати го затекнав на визита и баш беше ок ,убаво праша што какоси,што чуствуваш и сл.
Сигурно прочита за Чаир ,се е средено најмногу со 4 кревети се собите и со вц.

Незнам дали сум спомнала цезареа ми правеше др.Мендух Јегени (Чаир), задоволна пред и по тоа ,и како раната е средена,матка одлично заздравена.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 19.6.2014 17:44:06 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1045
   RE: Во која болница се породивте?
19.6.2014 18:35:11   
Dilina
Maмички ептен ви фала, читав ама не прочитав никаде нешто поконкретно за Чаир. Знам дека е средено, а дека се 4 кревета се изненадив сега, баш убаво ми дојде информацијата јас и така не сакам многу гужви.. и мн ми сум среќна што имате пофални зборови за др. Кировски. Сум слушнала дека тој и др. Јегени се најдобри во Чаир, ама друго е кога ќе си каже некој свое искуство. Се надевам и јас добро ќе пројдам како и вие :)

user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1046
   RE: Во која болница се породивте?
25.6.2014 10:29:11   
Sara007
Што ќе кажете за ГАК?

Јас со првото се породив таму и немам лошо искуство (освен нехигиената за која во голем дел беа одговорни и мајките што не пуштаа вода откако вршеа нужда, пушеа цигари во вц итн.).
Сега некако многу млади доктори ми се врвчат, па само заради тоа се мислам дали пак во ГАК или Чаир?

Ве молам за искуство од некој што сега брзо се породил во ГАК.

Поззuser posted image

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 1047
   RE: Во која болница се породивте?
5.8.2014 12:31:52   
sonc90
jas se porodiv na pocetok na juli na GAK i ke kazam vaka:sega higienata e na nivo sekade niz GAK a personalot e istiot,istite idioti i sega se idioti,steta sto na niv ne mozat renoviranje da im napravat! do dusa sestrite i bolnicarkite na odelenie se i taka i taka ama tie vo porodilna sala bogami da ti ja utepaat psihata se prvi...jas so edna duri i se karav...Bog da cuva,jas so bolki a taa mi palamudi! inace ima 1 ili samo nekolku sobi so 5 zeni vnatre(ne sum sigurna) site ostanati se so po 2 zeni,wc e top,pusenje tesko vnatre,sobite se cisti glanc,tv si ima so kabelska...abe ko doma da si! epa tolku,ako neso sum zaboravila dr ke kaze ili neka prasa pa ako znam ke odgovoram. user posted image

(Одговор на членот Sara007)
Непосредна врска до пораките: 1048
   RE: Во која болница се породивте?
6.8.2014 10:40:34   
Ki4iko
Првото породување ми беше во 2010 година во прилепската болница, да, и навистина условите беа под ниво за секое живо суштевство.Од персоналот бев презадоволна, вода имаше во тој период,но месец подоцна ја затворија заради неморални услови,и бактерии.Овој пат пак ме чека истото ,со тоа што има друг проблем во болницата-нема доволно доктори,и ако не идат битолските гинеколози,нема кој да не породува user posted image .За условите велат дека се подобриле, па баш би сакала да слушнам скорашно искуство на некоја членка,за породувањето во прилепската болница user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 1049
   RE: Во која болница се породивте?
6.8.2014 11:58:22   
nataly86
Еве и јас со моето искуство најпресно user posted image Се породив на ГАК, задоволна сум од хигиена, храна и персонал....една недела бев на ГАК на три одд..патолошка, родилна и одделение user posted image секаде беше и чисто собите два-три кревети и вц кабловска и итн...мислам само дека се малку персонал за толкав прток на луге....можеби дека лето одмори..
инаку позитвно искуство во секој случај и само пофални зборови...


(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 1050
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?